• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trokut treba, to je obavezno, mada još nikad nije izglasan taj zakon u vezi tih trokuta za spora vozila :)
Luk netreba ako je traktor stariji od 1984. god. ako se ne varam.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nebitna je godina proizvodnje nego kad je prvi put registriran u YU. Ak se ne varam da je 80 ili 79 granica???
Ja imam potvrdu s MUPa da netreba luk.Tak i piše u prometnoj.
Tak da luk skidam prije tehničkog je u protivnom ne prolazi ili plačam cca1000kn.Upis i atest :? :? :?
Pital sam ga na koji način atestiraju lukove8) ?
Veli on da mora izgledat ko original, pa je bilo moje pitanje kak na medi izgleda original jer ja nisam nigdje videlm originalni luk.Nit ga nema u nijednom katalogu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
traktorek je registriran bez problema :D
Sad me zanima pošto fali dosta transhidrola da li se smije staviti nekakav srpski transhidrol u zelenim kanistrima dolazi, ima oznaku 80? Pitam zato jer kanim dolijati toga 10 litri, inače je inin transhidrol 85 unutra, ali sad je taj jako preskup prek 300kn za kanister :roll:
Srpski je 190 kn za 10 litara.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
imam jedan problem....
kad upalim traktor prvu minutu radi dopro onda sam pojača gas i ne mogu ga smanjiti...
se da to di poštelati???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
imam jedan problem....
kad upalim traktor prvu minutu radi dopro onda sam pojača gas i ne mogu ga smanjiti...
se da to di poštelati???
Ako nije prnjava membrana ili cijev pottlaka onda nažalost jedino kod bošiste
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
na traktoru je rađena generalka prije par godina....i za to vrijeme je napravio nekih 2000rh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
To upoče nema veze.
Membrana je kvalitete kakve je, a ko zna jel uopče pumpa gdje bila i jel bošista mijenjel membranu.
Po cijevi od sauga (pottlaka) obično pili poluga gasa pa iopet nema veze radni sati ni godine.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni se to događalo zbog membrane, i kada sam to napravio, prije par godina, od tada nema problema, ispod 1000 obrtaja se gas nije mogao smanjiti, i još membranu kupio kod nas, dođe nekih 30 kuna........
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Gledam sad na IMT.ovoj stranici "novi IMT 539 s" i osim novog izgleda piše i da ima mjenjač 10 + 2. Da li je to greška ili sada novi IMT 539 stvarno ima 10 brzinski mjenjač?
Ovo je praktički 542,samo što na njemu piše 539 tako da vjerovatno nije greška.Vidi se da je od 542 i prednji trap,isto kao kabina i poluge od hidraulike.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Imt 539S sam skoro vidio u prolazu da se prodaje u nekoj firmi, al sam bio u žurbi i nisam ga imo prilike pogledat izbliza kasnije sam se malo raspitao o njemu, 42ks i 5 brzinski mjenjac, i navodno ima skroz zatvorenu kabinu sto je dobro, samo mi se nesvidja sto ni na tom najnovijem modelu nisu stavili prednje blatobrane bio bi jos ljepsi sa njima...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je onda stari 542 s novom kabinom i haubom, te 11.2 gumama ;)
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Jel ima netko nacrt il mjere za donju kuku,ne automatsku nego obicnu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam trgovao, kupio imt 533......odličnog motora, od starijeg čovjeka, odlično pali ujutro, bez grijača......čak nije bilo gazde ujutro, pa sam ga sam palio.......i nisam vjerovao da toliko dobro može upaliti 533, ovaj kojeg imam, on nepali tako dobro, treba ga dobro zagrijati........i nema kabinu, jer mi na njemu netreba, dok drugi ima.......ovaj novi 533 je zamjena za mtz 82, kojeg sam prodao......
 

Najnoviji postovi

Na vrh