• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dobra večer .
Imamo doma imt 533, da li se na njega može ugraditi žuta rotirka i kako?
A kaj će ti to? Rotirka treba samo ako voziš nekaj šire od 2,5m.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i za traktore brže od 25 ili 30km/h, ostali moraju imati trokut
 
I

ihorzic

Guest
evo informacija - ide u pripremu zakon o rotirkama na traktore
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
prednja hidraulika i prednji kardan na IMT 533, 539

zanima me dali je moguče naknadno ugradit PH s kardanom na IMT 533 ili 539 te dali možda netko od vas ima takav traktor.
on nebi radio neke teške poslove samo košnja trave u voćnjaku s prednjom rotacionom kosilicom
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima jedan u oglasniku, imt 533, na njuškalu, pa pogledaj.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ima jedan u oglasniku, imt 533, na njuškalu, pa pogledaj.....

Hehe..sused moj, kupil je nedavno taj 533, servisiral ga je, napravio prednji hidraulik koji mu bude služil za ralicu u zimi i evo sad je več na njuškalu....strašan je on :)
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
vidio sam taj oglas samo me zanima dali je moguce ph i prednji kardan na taki traktor i jel on ima dovoljno snage za prednju kosilicu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
al bit ce ti teže skretat i most ce ti bit opterecen napred
sta ti nije bolje iza imat pa se na rikverc vozit? xD
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel netko zna, da li je isti konusno-tanjuraski kod imt 533 ili 539 da se ubaci na imt 540.......
 
M

mario9617

Guest
ja sa svojim imt-om 539 imam problema sa koćnicama svaki put izvadim doboš i oćistim i vratim i koći i uvjek se ponovno nakupi ulja pa me zanima kako je dospjelo u doboš dali ima kakav semering kod diferencijala
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ja sa svojim imt-om 539 imam problema sa koćnicama svaki put izvadim doboš i oćistim i vratim i koći i uvjek se ponovno nakupi ulja pa me zanima kako je dospjelo u doboš dali ima kakav semering kod diferencijala
na svakom diferencijalu bi trebo biti semering
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Hoću prepraviti auspuh da ide u zrak:) , mislim samo staroga koji ide ispod odrezati na odgovarajuću dužinu pa me zanima zna ko koliko košta ona lula koja se našrafi na tri šrafa na ispušnu granu pa se onda na nju natakne auspuh... Pretpostavljam da bi to trebalo sve pasati ko sveder v žep:p , jedino ak se ne varam... ne bi mi bilo drago da moram kupovati cijeli novi auspuh za gore.:(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hoću prepraviti auspuh da ide u zrak:) , mislim samo staroga koji ide ispod odrezati na odgovarajuću dužinu pa me zanima zna ko koliko košta ona lula koja se našrafi na tri šrafa na ispušnu granu pa se onda na nju natakne auspuh... Pretpostavljam da bi to trebalo sve pasati ko sveder v žep:p , jedino ak se ne varam... ne bi mi bilo drago da moram kupovati cijeli novi auspuh za gore.:(

Koljeno ti košta nekih 150 kn, ovo staro što vodi ispod traktora odpustiš, ona 3 šerafa i to izbaciš van, zatim kupiš koljeno, prišerafiš ga gore, ali, vjerojatno ti nebude stari lonac pasal gore, tanak mu je ulaz, a na koljenu je deblji izlaz, pa se to mora prepraviti.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Koljeno ti košta nekih 150 kn, ovo staro što vodi ispod traktora odpustiš, ona 3 šerafa i to izbaciš van, zatim kupiš koljeno, prišerafiš ga gore, ali, vjerojatno ti nebude stari lonac pasal gore, tanak mu je ulaz, a na koljenu je deblji izlaz, pa se to mora prepraviti.

Ne znam onda ako je 150kn samo koljeno, pa još ne paše... čekaju me nažalost još neke investicije tak da... rihtamo traktor za registraciju. Auspuh nije prioritet ali me brine kam retrovizora priheftati, ne znam niti dali uopće treba retrovizor, mi ga nikad nismo imali...
Budem se preksutra još raspital po lokalnim dućanima za cijene svega toga.
Za sad je uspješno zaustavljeno kapanje ulja iz kučišta diferencijala, pronađen materijal za zaštitni luk, skinuti blatobrani itd.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam registriral 540 bez kabine, bez zaštitnog luka i bez retrovizora, nitko nije ništ prigovaral, traktor je 1977. god.
Samo je bitno da brojevi štimaju i da je tehnički ispravan.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ja sam registriral 540 bez kabine, bez zaštitnog luka i bez retrovizora, nitko nije ništ prigovaral, traktor je 1977. god.
Samo je bitno da brojevi štimaju i da je tehnički ispravan.

Onda si baš dobro prošel, naj reći da niti trokuta nisi trebal? :supris:
A mi luk svakako stavljamo, nek bude, vrag ne spava, a materijal smo našli doma, meštar bude varil isto volonterski, tak da to nije problem. Malo farbe budem kupil da pofarbam luk kad bu gotov. Trokut moram kupiti, dest litri transhidrola kaj je shlapilo, jedan lajtung goriva koji je propustil, dihtung AC pumpe jer slini ulje oko nje, nekoliko žaruljica za stopsvjetla i još ponešto.:rolleyes:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ak nemaš kabine netreba retrovizor!
Luk treba prema god.prve reg. ima negdje tema o tome!
 

Najnoviji postovi

Na vrh