• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da nikak.
Ispusti dio (večinu) i dodaj 2 litre koncentrata.

A jedino to, i molit se da temp. nisu konstantno ispod -10 jer mislim da 10-tak lit. sigurno ostane unutra ako ne i više, a lit. antifriza na 10 lit. Vode i ne pomaže puno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako se ispusti do kraja baš i neznam da bu 10 litri ostalo :scratch
Kaj ja znam, natoči dve, nadopumpaj zrakom, malo provozi da se izmješa, ponovo ispusti malo da izmjeriš. Lako dodaš još malo
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa su nekad traktori imali tvrde kotače, malo bu iz početka rustalo a kad se usitni ( led) pa bu dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pa su nekad traktori imali tvrde kotače, malo bu iz početka rustalo a kad se usitni ( led) pa bu dobro.
Misliš :scratch:scratch
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ma zezam se.
Malo mi je bez veze ovo sa vodom kod 533, kao to je močni stroj koji bi sa većom kilažom trebao povući još više, ko da mu nije dosta i ono što može.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel baš jako smeta da se voda smrzne u gumi??
Pak se guma malo napne i raširi...hehehe :D
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
A jel baš jako smeta da se voda smrzne u gumi??
Pak se guma malo napne i raširi...hehehe :D
Ovako, na mome 533 sam stavio 12.4 gume i napunio vodom i dobio drugi traktor. Prošla zima je bila dosta hladna i čista voda ostala u gumama koju nisam ispustio zbog bolesti.Naravno traktor nisam niti dirao do proljeća. Gumama u takvim okolnostima nije ništa škodilo a traktor je bio pod krovom ali vani. Napominjem to je moje iskustvo i niko se netreba povoditi istim.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Neznam koliko ide u 12,4, al u 11,2 po objašnjenju iz knjižice i u jednu i drugu gumu treba sipati oko 110 litara vode da bi povećali vučnu sposobnost.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
imam jedno pitanje. :blackeye
zanima me gdje bi se dalo nabaviti nešto tipa toga razgodnika
dvosmjernihidraulikxh5.jpg

:?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je obični preklopni ventil s kojim isključuješ glavni cilindar unutar hidraulika, a ulje preusmjeriš u neki vanjski cilindar...
Imaš za kupiti kod Hubzina...oko 500 kn
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
da....to bi mi i trebalo....
ili bi se to dalo nekak drukčije izvesti?
ia još pokoji izvod za kipu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kupis komade redne ima ih od koliko izvoda hoces spojis na taj preklopnik i kad ti ne trebaju poluge onda prebacis preklopnik napajas ga uljem i radis sa tim dodatnim komandama. Taj ventil, preklopnik ne mora biti takav , bitno je da mu ustimas prikljucke, ja sam ga platio 20 eura za neke druge stvari, polovan naravno,
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
to sam i mislio napraviti....staviti bar da budu još dvije komande više..
ako znate di bi se mogao nabaviti takav polovni?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja te stavri nabavljam kod ovih lokalnih sto sijeku strojeve na otpad, tako da to bude jeftino
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To ti je obični preklopni ventil s kojim isključuješ glavni cilindar unutar hidraulika, a ulje preusmjeriš u neki vanjski cilindar...
Imaš za kupiti kod Hubzina...oko 500 kn

čini mi se kao dobra stvar, znači pri kipanju prikolice ili berača se nebi dizale poluge hidraulika.......?
 

Najnoviji postovi

Na vrh