• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A da ga probate pošlajsati?
Sutra nebu zima pa bu i tvoj manje javkal
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
A da ga probate pošlajsati?
Sutra nebu zima pa bu i tvoj manje javkal

ma palim ga jedanput tjedno da se razlaufa malo,kad se otopi sneg nastupa oranje opet
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kaj se bojiš da ne zahrđa kroz zimu:=:) Ak nema potrebe bolje ga ne palit po zimi,bolje da miruje
 
N

Nevjernik

Guest
Ovak,frend mi ima problema s 539,hpalil ga je i crkel za 2-3 minute...
lajtungi nisu zastopani,spraznili su dva akumulatora,vergla al nece hpaliti
de bi mogel biti problem??


A mene zanimaju kočnice,danas sam se vozil po snegu i primetil sam da kad stisnem levu il desnu kočnicu papučica počne skakati,de je tu problem??

Promjeni filtere nafte ako su se smrzli onda nabreknu i neće nafta kroz njih ...
Znaju se raspasti jer bude vode u njima.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
potrošili su celog

tino mani te se start spreja gledo sam tvoj video paljenja bolje kad ga ides palit skini mu cijev usisa zrak i stavi rukavicu na ruku i stisni dobro rukom usis i zaverglaj ga i makni ruku puno lakse ce ti upalit napravit ces mu nesto kao dekompresor probaj vidit ces da ce bit bolje tak sam ja svog starog 533 palio po zimi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja imam isti slican problem sa jednim 539. ako ostane bez nafte slucajno ili menjaju se filteri ili zapuse, zlo ga je za upaliti. sve ozracim i sve je kako treba ali upaliti ga bez vuce je nemoguce. i kad upalimo dan dva neradi kako treba i nemoze preko 1600rpm. posle par sati rada odjednom proradi i vise nema uopste problema. iako je ocuvan kao iz fabrike i u ekstra stanju sve ima taj fabricki problem sa pvp da negde zaostaje vazduh koji duze vreme kruzi i zeza. zasto se to desava nikom nije jasno ali je jednostavno tako. sad pali na prvi okret alnasera i bez vruce vode. samo grejac i bum. pregledajte ceo sistem od rezervoara do pvp dal vam negde vazduh neprovlaci. creva cesto hoce taj problem praviti kad iskrte ili na filterima dihtujuce gumice..ac pumpa pregled ventilcica i membrana i ona gumica na talozniku ces problem . ozracite sistem kako treba i pokusajte .i reci mi dal je linijska ili rotaciona pumpa. ako slepate traktor sa rotacionom pumpom da upali obavezno na jednoj dizni odvrnuti cev pa slepati .kad upali dotegni. u suprotnom moze puci rotor pvp
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dimi plavo

Ako je dovod goriva ok probaj skinuti poklopac na PVP.Dva vijka.Potezi rucicu za gasenje i elementi bi trebali da se pomjeraju prema desno.Kad vratis rucicu za gasenje trebali bi da se sami vrate lijevo.



Uploaded with ImageShack.us
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ja imam isti slican problem sa jednim 539. ako ostane bez nafte slucajno ili menjaju se filteri ili zapuse, zlo ga je za upaliti. sve ozracim i sve je kako treba ali upaliti ga bez vuce je nemoguce. i kad upalimo dan dva neradi kako treba i nemoze preko 1600rpm. posle par sati rada odjednom proradi i vise nema uopste problema. iako je ocuvan kao iz fabrike i u ekstra stanju sve ima taj fabricki problem sa pvp da negde zaostaje vazduh koji duze vreme kruzi i zeza. zasto se to desava nikom nije jasno ali je jednostavno tako. sad pali na prvi okret alnasera i bez vruce vode. samo grejac i bum. pregledajte ceo sistem od rezervoara do pvp dal vam negde vazduh neprovlaci. creva cesto hoce taj problem praviti kad iskrte ili na filterima dihtujuce gumice..ac pumpa pregled ventilcica i membrana i ona gumica na talozniku ces problem . ozracite sistem kako treba i pokusajte .i reci mi dal je linijska ili rotaciona pumpa. ako slepate traktor sa rotacionom pumpom da upali obavezno na jednoj dizni odvrnuti cev pa slepati .kad upali dotegni. u suprotnom moze puci rotor pvp

Jel to roto pumpa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jel to roto pumpa.

sto je najcudnije linijska pumpa. tog druga rodjak je jedan od dosta dobrih bosista sa kojim i ja saradjujem. i njemu nije jasno zasto se to desi ali kaze da ima fabrickih mana na pojedinim i nemogu se otkloniti. traktor je 539 iz 84 god ali je kazem u ekstra stanju .i meni je to cudno ali uvek pri zameni filtera ili ako ostane iole bez nafte sa njim su muke par sati rada. teze upali tada i malo nemirnije radi i obrtaji idu do 1600 . posle par sati rada sam odjednom prokine i sve normalno i obrtaji do 2200. radim cesto sa njim i odrzavam mu ja traktore i masine
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@vica...

Isti takav problem imamo mi na novom 539 iz 2001.god. Kd mjenjam filtere nema šanse da ga upalim bez šljepanja, negdi povuče zrak i neče da mu boga daš. Rotaciona pumpa je gore, a več smo promjenili 2-3 AC pumpe.
Inače ovak pali i ljeti i zimi odlično, antifriz je u nejmu obavezno.
Ja tvrdim da bi trebalo PVP skinuti i odnesti k bošisti na kontrolu, siguran sam da je tvornički loše poštelana jer traktor ima jako loš i spor odaziv an gas i jednostavno nema baš nešto extra puno snage. Napominjem nema dima ni kad je pod opterečenjem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na rotacionim ima dosta fabrickih gresaka. rodjak mi ima problem sto mu je ler gas oko 900-1000 obrtaja, a pun gas 1800. bio je kod nekoliko bosista ako spuste ler smanjuju se jos i mah obrtaji na 1400. problem mu je ubacivanje u brzine najvise jer uvek zbog velikog lera zakrci. jos na nekoliko 539 je slicno sttanje ali ne ovoliko drasticno kao kod njega. on super pali i ima dobru vucu ,startan je ali nema dovoljno obrtaja kad mu nekad zatreba i sporiji u transportu dosta. uopsteno dosta slucajeva na 539 ima sa problemima sa pumpom. tu su neke fine tolerancije zavrsne obrade pvp u pitanju koliko sam cuo.fabricki nisu dobre. nemozes naci dva 539 da se slicno ponasaju jednostavno
 
N

Nevjernik

Guest
Ko ima problema s pumpom neka nosi bošisti.
Ja sam sam pojačao gas na pumpi i ide do 2400 bez frke a radi na 800 nekad i manje.
Većinom su pumpe uništene od nafte loše.
Ili loše naštelane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako je dovod goriva ok probaj skinuti poklopac na PVP.Dva vijka.Potezi rucicu za gasenje i elementi bi trebali da se pomjeraju prema desno.Kad vratis rucicu za gasenje trebali bi da se sami vrate lijevo.
Tinin 533 još nekak pali, problem je na komšijinom 539
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
ako slepate traktor sa rotacionom pumpom da upali obavezno na jednoj dizni odvrnuti cev pa slepati .kad upali dotegni. u suprotnom moze puci rotor pvp
Zašto bi usljed šlepanja pukel rotor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@vica...

Isti takav problem imamo mi na novom 539 iz 2001.god. Kd mjenjam filtere nema šanse da ga upalim bez šljepanja, negdi povuče zrak i neče da mu boga daš. Rotaciona pumpa je gore, a več smo promjenili 2-3 AC pumpe.
Inače ovak pali i ljeti i zimi odlično, antifriz je u nejmu obavezno.
Ja tvrdim da bi trebalo PVP skinuti i odnesti k bošisti na kontrolu, siguran sam da je tvornički loše poštelana jer traktor ima jako loš i spor odaziv an gas i jednostavno nema baš nešto extra puno snage. Napominjem nema dima ni kad je pod opterečenjem.
Roto pumpu treba znati dobro odzračiti. malo je teža za prvo paljenje (naročito kod trocilindraša) ali da se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh