• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zašto bi usljed šlepanja pukel rotor?
kod mene je puklo najmanje 10 rotora na pvp . nemislim kod mene licno nego kod ljudi u selu. ili neizrace dobro pa vuku da upali ili naglo trznu .evo kuca do mene ima 560 i dva rotora su mu pukla zbog slepanja. cesto je imao problema sa paljenjem od kad ga je kupio novog. zadnji put je kupio polovnu drugu pumpu pregledana je i otad vise nema problema sa paljenjem. pre 15 dana je puko rotor na 578 .isto u slepanju. menjali filtere kao ozracili i krenuli slepati. puko rotor ni 10m nisu povukli. to sam cuo od bosiste da uvek treba jednu ostaviti cev na dizni odvrnutu dok neupali ako se slepajuci pali .kad upali zategni i nema problema.
 
N

Nevjernik

Guest
kod mene je puklo najmanje 10 rotora na pvp . nemislim kod mene licno nego kod ljudi u selu. ili neizrace dobro pa vuku da upali ili naglo trznu .evo kuca do mene ima 560 i dva rotora su mu pukla zbog slepanja. cesto je imao problema sa paljenjem od kad ga je kupio novog. zadnji put je kupio polovnu drugu pumpu pregledana je i otad vise nema problema sa paljenjem. pre 15 dana je puko rotor na 578 .isto u slepanju. menjali filtere kao ozracili i krenuli slepati. puko rotor ni 10m nisu povukli. to sam cuo od bosiste da uvek treba jednu ostaviti cev na dizni odvrnutu dok neupali ako se slepajuci pali .kad upali zategni i nema problema.

Valjda nisu čuli za kablove.
Palio sam i 560 i ozračivao otpustiššaraf na pumpi i verglaš dok ne upali i dekne .
Da je nezz kakav.
Neznamko šlepa traktor da ga ozrači :icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Od šlepanja sigurno nije pukel, neki drugi problemi su tu bili.
Šlep, alnaser, isto je to. Ustvari slično :icon_wink:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
jel ima netko iskustva sa zamjenom ležajeva na poluosovinama na imt 539 mislim na one kod glavčina stavljeni novi ležajevi opet ima lufta jednako ko da su stari ležaji probam štelati na onim limićima i opet ima lufta ako ih sve povadim mislim da će poluosovine dirati jedna drugu:icon_scratch:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
znači slobodno povadim limiće van ništa ne bude neko mi je rekao da se poluosovine ne smiju dodirivat jer onda traktor pri polasku trza i teže je okretanje samoga traktora
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel ima netko iskustva sa zamjenom ležajeva na poluosovinama na imt 539 mislim na one kod glavčina stavljeni novi ležajevi opet ima lufta jednako ko da su stari ležaji probam štelati na onim limićima i opet ima lufta ako ih sve povadim mislim da će poluosovine dirati jedna drugu:icon_scratch:

Kad taj luft stelas najbolje ti je da dignes komplet zadnji stel uvis.Oba tocka skines.Nastelati nemozes od prvog pokusaja.Mislim mozes ako potrrefis.Vadi se jedna podloska pa se polako stezu bar cetiri vijka unakrst.Pa opet ako ima luft vadi se jos jedna itd. Pri stezanju vijaka uvijek pomalo okretati polusovinu, jer ako previse izvadis podloski ko nepazi i nasilu steze tad svuce prsten kod lezaj i nista nije napravio.Polusovine treebaju lagano da se dodiruju.Tacnije da klize jedna uz drugu.Uglavnom ko se razumuije nastela luft iz treceg pokusaja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nažalost nemam slika kak smo to ja (ustvari ja baš i ne, možda mrvicu) i Zbalija i Puknuti delali kod našeg forumaša Mrkog uz pomoć komparatora.

Možda ima Puknuti, bum ga pital, pa stavim ako ima.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ja se nadao da će ugradnjom novih ležaja problem biti riješen sad ispada da ih nije ni trebalo mjenjati nego poštelati luft na starima:icon_twisted: hebem ga sad opet šarafanje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uci se celog zivota ali i gresimo celog zivota. pa niko se nije naucen rodio a nije ni sramota pitati
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
e ljudi,mene zanima još jedna stvar,šta su one dvoje ručice,draft ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
e ljudi,mene zanima još jedna stvar,šta su one dvoje ručice,draft ???
E to mi se više neda objašnjavati.
Skini si priručnik pa čitaj i isprobavaj, možda strgaš poklopac :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Evo pa slušaj

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W39my-7-xZU[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh