• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ja jedino kaj čujem je strašno kliktanje što znači da mu je paljenje rano, a sam rad i nije tak loš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A čuj, ja neznam kolko si ti stručan da to sam napraviš, a i pitanje je kak bu palil kad prvi mrazevi dojdu.
Problem oko izbacivanja goriva ti bu ostal neovisno oko štelanja paljenja.
Možda ipak da otpeljaš pa da ti poštela i riješi dize
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
malo sam istražival koji su najkvalitetniji filteri goriva i nekak ispada da je to MANN, da li zna tko gdje ima za kupit mannove filtere nafte za traktor? Za Bosch se piše da je proizvodnja u Kini i da nije isti razred kao MANN iako je i Bosch daleko iznad ostalih kakve večinom drže po selskim dućanima.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam što te brine kvaliteta filtera, kada se zaštopa, počne trokirati, drugo ništa.....pogotovo ako na 533 imaš 2 komada, grubi i fini.......tada možeš biti siguran da ti neće prljavština otići u pumpu......a ja kupim najjeftinije 20-30kn komad
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
imt 539 , puštala mi nafta na filter pa zamijenio filtere ali na onom kaj nema staklenu čašiću I dalje pušta, zamijenio i aluminijsku čašicu i namješta filter na sve načine no i dalje malo pušta spoj filter i kučišta, da li je netko imao sličnih problem i kako to riješiti.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
imam ja takvih problema i zato hoću kvalitetnije filtre s kojima, kak je netko rekel na prošloj strani, muhaničar valjda, idu i kvalitetnije gumice. Zeznuto je stegnuti taman da dobro dihta, a da se ne zvrne gumica... ja imam jako tešku ruku i puno toga sam već strgal zbog toga zato je to malo nezgodno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi gumicu promjenil,ak jesi pogle da ti nije di kaj puknuto na kucistu di naljeze casica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
promjenio sam gumice, probao sa starim I novim gumicama
no pnaj prvi ne pušta a drugi pušta I prije je postal, I da ne pušta na kučištu već na spoju filtera I kučišta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa ti se ne presukne gumica dok stavljaš filter gore,ili pak nevalja rub na filteru,ma zma se dogodit svašta..nego ja sam danas uzel onaj poklopac dolje gdje je osovina i ručka za uključivanje...na tom poklopcu je punuti bio dio koji drži osovinu u centru i zato je došlo sve niže i nije mogal uključiti kardan...budemo vidli il se bu dalo zavariti,ili ipak bu trebalo novo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Nije dobro filtere ni pretegnuti da ne rastera gumicu.

@ mali plavi.
Kaj ti nisi rekel da kardanska ima lufta cent ili dva nutra van :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
promjenio sam gumice, probao sa starim I novim gumicama
no pnaj prvi ne pušta a drugi pušta I prije je postal, I da ne pušta na kučištu već na spoju filtera I kučišta.

Pa pritegni ga malo jace jer ti se vjerojatno filter upire jer ih iz nekog razloga rade duze i treba zesce stegnut da se srce filtera malo popiga i onda salica naljegne kak treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Nigde ne piše da moraju biti gore takva dva uloška, postoji mogučnost ugradnje samo jednog od kakvog rabljenog automobila.
Takvi filteri su na navoj, nema slinjenja, ali rijetko koji je ispod 50 kn, a uložak 15-tak.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Nije dobro filtere ni pretegnuti da ne rastera gumicu.

@ mali plavi.
Kaj ti nisi rekel da kardanska ima lufta cent ili dva nutra van :icon_scratch:

ne nego da,si tu ručku za uključivanje kardana mogel odmaknuti oko dva cm od njezinog pravog ležišta...ma bum stavil sutra sliku pa buš videl kaj se desilo...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada mjenjam filtere, nikad nemjenjam gumicu, osim ako curi, jer ova se dobro ulegne i poslije novu treba dobro naštimati, i necuri ništa......:drink:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izmjeri gornji rub filtera koji dihtuje i onog sto ne dihtuje.Vjerovatno nisu iste mjere.Tad prilikom stezanja nasloni rub na aluminijsko kuciste ,a ne na gumicu.Imao sam vec par takvih slucajeva.Tacnije kupi drugi filter i dihtovace.
 

Najnoviji postovi

Na vrh