• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Zanima me dal je netko ugrađivao mjerač razine goriva u rezervoar od 539, naime dosadilo mi je stalno guranje kojekakvih štapova i slično pa me zanima kakve su alternative. Na ebay-u ima neki univerzalni set, mjerač razine goriva (plovak) i indikatorski sat.

s-l225.jpg


E sad taj set ne košta bogzna što ali vjerojatno je žešća nekvaliteta pa da nebi to crknulo u roku odma zanima me što preporučate? Paše li od kojeg drugog traktora ili auta i slično. Prethodno spomenuti set ostaje ko zadnja alternativa.

Slobodno to ugradi, ako dobro napraviš ne budeš požalil. Ovak to izgleda kod mene:





Naravno, polovak ti ne paše tako kako je, moraš ga pripasati jer je plitak rezervar.. Znaci, moraš skratiti ovaj flah na kojem je menanizam plovka i moraš kratiti ovu polugicu od samog plovka, tako da pripašeš da ti plovak ima puni hod. Plovak postavljaj na zadnju stranu rezervara tamo di je najdublji, znaci bliže volanu... Da se to dobro složiti samo se moraš potruditi..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad rikne plovak bude ugrađeno ako te pamčenje služi ostavljena crijeva za prozirno priključak na pipi i povrat na plovku (hočeš biti ubit:(giggle):)??
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
IMT 533 filteri

Pozdrav,

Trebam info za filtere ulja i goriva za IMT 533 Deluxe. Prije raskapanja naručio sam nove filtere i to samo uloške sa brtvama. Tek kad sam sve raskopao vidim da su gore bili kompletni filteri sa kućištem kojima se ne može promijeniti uložak. Tko i kada je to stavljao nitko ne zna.

Sad pokušavam naći takve filtere ali gdje god pitam nikome nije jasno što točno tražim i blijedo me gledaju te mi za 533 svi nude samo uloške. Filter ulja je na navoj i uspio sam na njemu pročitati FILTRON OP525 (mislim da je zadnja 5 jer slabo vidi). Pretpostavljam da je netko za filter ulja stavio nosač od 539 koji je na navoj...

Na filterima goriva ne piše ništa znam samo da su plave boje :icon_confused: . Filteri goriva imaju odvojive čašice na dnu (jedna staklena druga metalna). Ulošci u tim filterima su fiksirani, zalijepljeni za dno kućišta i nisu izmjenjivi.

Bilo kakva informacija je dobrodošla. Ako treba mogu poslikati stare filtere goriva.

Hvala.
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Re: IMT 533 filteri

Očito su stavljeni kuciste goriva i ulja od 539 , poslikaj filtere s kuštem da vidimo o čemu se radi da ne pišemo napamet .
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
Re: IMT 533 filteri

Nije problem u jednoj trgovini, bio sam na nekoliko adresa. No naletio sam na jednu koja je imala volje i snage da detaljno prođemo problematiku. Nakon što sam im poslao slike došli smo do zaključka da su svi nosači filtera u nekom trenu zamjenjeni sa 539 varijantama (ulje i gorivo). Upravo sam im potvrdio naružbu za nove filtere.

Sad ostaje pitanje da li su crijeva goriva ista za te nosače sa 539 kao za 533...to ću pak znati kad stignu.

Evo slike
epqftf.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: IMT 533 filteri

Razumijem vrsiti naruzbu za neki zapadni traktor.Nerazumijem narucivati filtere za IMT kad se mogu kupiti na svakoj benziskoj pumpi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Re: IMT 533 filteri

Za ulje si trebal tražiti da ti daju od Folcike 1,2,3, pa i neke 4 s tdi obicnim motorom. Od ovih 1,2,3 paše od bilo kojeg dizla.
Jes malo skuplji ali možda bi znali.

Gorivo je klasika i večina 533 ima takve jer oni stari tip je več lonce hrđa pojela.
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
Re: IMT 533 filteri

Razumijem vrsiti naruzbu za neki zapadni traktor.Nerazumijem narucivati filtere za IMT kad se mogu kupiti na svakoj benziskoj pumpi.

A kad bih ti rekao da je narudžba bila preko 700kn i uključivala je sjedalo, limariju (nosače prednjih i zadnjih farova), volan, zadnje farove, garnituru crijeva goriva, sve nove čepove i još brdo toga što treba zamjeniti?
Po nekoj logici stavio sam i filtere jer ako naručujem sve to što ne i njih?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Imam i 533 de luxe koji je kupljen novi 1978g sa tvornički postavljenim filterima istim kao i za 539! Dakle bez čašice.
Nosač filtera ulja za 539 se ne može staviti na 533, dakle se ne mogu zamijeniti nosači.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Naravno da se ne može jer kod 539 nosač filtera ide na blok i kroz blok se napaja uljem, dok je kod 533 protočni filter i može se postaviti gdje god mašta želi i duljina crijeva ili lajtunga omogučava.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pozdrav,

Trebam info za filtere ulja i goriva za IMT 533 Deluxe. Prije raskapanja naručio sam nove filtere i to samo uloške sa brtvama. Tek kad sam sve raskopao vidim da su gore bili kompletni filteri sa kućištem kojima se ne može promijeniti uložak. Tko i kada je to stavljao nitko ne zna.

Sad pokušavam naći takve filtere ali gdje god pitam nikome nije jasno što točno tražim i blijedo me gledaju te mi za 533 svi nude samo uloške. Filter ulja je na navoj i uspio sam na njemu pročitati FILTRON OP525 (mislim da je zadnja 5 jer slabo vidi). Pretpostavljam da je netko za filter ulja stavio nosač od 539 koji je na navoj...

Na filterima goriva ne piše ništa znam samo da su plave boje :icon_confused: . Filteri goriva imaju odvojive čašice na dnu (jedna staklena druga metalna). Ulošci u tim filterima su fiksirani, zalijepljeni za dno kućišta i nisu izmjenjivi.

Bilo kakva informacija je dobrodošla. Ako treba mogu poslikati stare filtere goriva.

Hvala.

Ako je tak kak govoriš onda u tim trgovinama u kojima kupuješ dijelove rade neznalice.. Najvjerojatnije ti nitko nije zamijenio filtere s 539 nego su ti filteri originalni takvi kakvi jesu.. 533 su isto najnormalnije imali takve filtere, šperu, dvostepeno kvacilo, kompresore(ovisi o godini i seriji) i uglavnom sve apsolutno isto kao 539 samo je bila razlika u motoru. Cak potoji i 533 s jacim motorom od 539 i to TVORNICKI Jedino nisam siguran dal je postojal 533 s alternatorom original, mislim da ne, ali ima tu kolega koji i to sigurno znaju.

Cudi me da su u ducanima takvi tudumi jer 533, iako jako star, nije nimalo rijedak traktor kod nas, ima ih more..
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
A kaj da velim. Ne žalim tu sad nabrajati firme/dućane jer kod nekih stvari su bili sasvim ok. No svi na prvu kad tražim za 533 daju i znaju samo za uloške.
Osobno se razumijem u mehaniku i elektroniku i dosta toga sam popravljam no eto, za ovo sam ispao totalni tutlek. Pogotovo jer sve knjige i upute koje sam našao za 533 navode pikse i uloške, šta da velim. Sva sreća na forumima :(y):. Ko za vraga kod mene u selu sami Zetori, Vladimirci, 560tke.

Za sad sam uspio nabaviti sve za zamjenu, jučer obavio završnu pripremu za farbanje. Nadam se da će do subote biti pošpricano sve osim limarije. Postam par slika kad završim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh