• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Uzmi polovni od golfa2 benzinca, bosch....i stavi svoju remenicu od 17mm, tako sam napravio na 533, vise nikad problema
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Molim pomoć, mijenjao sam gumene cijevi od vode na 539 pa usput i antifriz. Stavio novu mješavinu antifriza i vode ali stane samo ŠEST litara. Malo sam ga ugrijao ali nikako da povuče vodu u sistem da mogu uliti ostatak tekućine. Usput, gdje se nalazi termostat ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
vrlo lako da mu je stara remenica na konus, a ove od Jakopića nisu
Ja se ne sječam da sam ikada naletel na konusnu remenicu na tim pumpama.

Molim pomoć, mijenjao sam gumene cijevi od vode na 539 pa usput i antifriz. Stavio novu mješavinu antifriza i vode ali stane samo ŠEST litara. Malo sam ga ugrijao ali nikako da povuče vodu u sistem da mogu uliti ostatak tekućine. Usput, gdje se nalazi termostat ?
Normalno, ako nisi vodu ispustil iz bloka na pipi.
Termostat je ispod onog aluminijskog koljena (drže ga dva vijka ključ 17) na kojeg ide gornje crijevo s hladnjaka.
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
A gdje je sad pa ta pipa ? Ispustio sam na dnu kilera i na pipi na onoj svinutoj cijevi blizu kompresora zraka. Zar je još negdje neki ispust ?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Da na bloku s lijeve strane, bliže kabini otprilike ispod auspuha.

Ljudi kako su se pokazali ovi sicevi za 300kn turski? Valja li to što?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,384
Da na bloku s lijeve strane, bliže kabini otprilike ispod auspuha.

Ljudi kako su se pokazali ovi sicevi za 300kn turski? Valja li to što?

Ja imam takvoga na 539 i ako si malo teži čovjek nakon 6-7 godina budes moral klocnu metati pod zic da ne sletis na volan van, a da ne spominjem o pucanju tapicirunga(nakon 3 godine se je izvadil tapicirung iz onog obruba). Po ljetu ak ostane malo duže na suncu spržiš si rit na njemu no kolko para tolko i muzike
 

mariofil

Novi član
Tu od
14 Velj 2014
Poruka
9
Pozdrav!
Jel netko zna gdje ima za kupiti prigušnica za linijsku bosch pumpu?
Ne mogu nigdje pronaći sa 14mm navojom.
Hvala!
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Da na bloku s lijeve strane, bliže kabini otprilike ispod auspuha.

Ljudi kako su se pokazali ovi sicevi za 300kn turski? Valja li to što?
ako imas oko 120kg kao ja,puaju fedri raspada se naslon,:mur:
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Ja imam takvoga na 539 i ako si malo teži čovjek nakon 6-7 godina budes moral klocnu metati pod zic da ne sletis na volan van, a da ne spominjem o pucanju tapicirunga(nakon 3 godine se je izvadil tapicirung iz onog obruba). Po ljetu ak ostane malo duže na suncu spržiš si rit na njemu no kolko para tolko i muzike
ja sam ga rastrgal oko 400 sati rada,sa svoji 125kg,di bi se mogao onas srpski kupit oni su bili zakon.:icon_super:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ajbg košta ravno 300kn imam 70kg i radim 150 sati godišnje. Stari se raspao i zablokirao pa će ovaj biti sigurno dobar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima ih više vrsti jednog imam na 560 oko 20 godina sjedište pretapecirano a trebalo bi i naslon taj je dobar kila imam 82 ali traktor voze i oni sa 120 kg .
 

mariofil

Novi član
Tu od
14 Velj 2014
Poruka
9
vjerojatno ono sranje s mebranom
da, baš to.. našao sam na par mjesta al s navojem 10 mm što bi trebalo biti od fiata. E sad kad bi se napravio reducir da li bi taj mogao staviti? Trebao bi on po nekoj logici obavljati istu ulogu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
probaj staviti obični šuplji vijak, ako bude radil nemirno onda kemijaj s lajtunzima ili radi redukciju za tog. Uloga im je ista.
 

mariofil

Novi član
Tu od
14 Velj 2014
Poruka
9
Problem i je u to što sam stavio obični šuplji vijak i sad frflja na rasponu od cca 1000 do 1500 okretaja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Tak sam si i mislil, imaš gore gumena crijeva između ac pumpe, filtera i boš pumpe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh