• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nije sad to da ima lufta neznam koliko ali vidi se da je malo zajedena i kardani ulete na nju u hipu,,,
Namjerno napisano kardani jer vise njih koristim a probao i mijenjati strane ali dođe na isto,,,
Na osovinu koja je na banzeku obje strane idu tesko, knapirano,,,
Kad bude vremena budem probao sa co2 pa malim fleksom obrusiti,,,
Nemam pojma koliko dođe nova osovina ali ako budem sarafao onda ce definitivno nova gore,,,
Dade li se ona izvuci sa zadnje strane bez puno sarafanja?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nova kardanaska osovina ti se kreče u rasponu od 50 do 100€, ovisno od proizvođača, pogledaj u Agroservisu, Hubzin ili ako imaš volje do Masive.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
kockice reagiraju negdje poslije dvije trećine do vrha , dakle pri vrhu ... što bi to značilo ?
Znači da bi trebalo poštelati hidraulik da počnu ranije reagirati, barem ja tak mislim.

Evo okrenuli smo jedan krug jos jedan pa kud koji mili moji,,,

35aknk3.jpg
Dobar pritisak na tak malom leru.
Vure ako su stvarne to je malo čudo bez otvaranja motora.

Kaj se kardanskog vratila tiče.
Novo je ravnih 250 kuna, povari starog, dulje ga bude nego dva nova.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
308
Znači da bi trebalo poštelati hidraulik da počnu ranije reagirati, barem ja tak mislim.


Dobar pritisak na tak malom leru.
Vure ako su stvarne to je malo čudo bez otvaranja motora.

Kaj se kardanskog vratila tiče.
Novo je ravnih 250 kuna, povari starog, dulje ga bude nego dva nova.
kad smo kod pritiska ulja - koliki mora biti na leru kada je jos ulje hladno?
kod mene je na oko 5

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dobar pritisak na tak malom leru.
Vure ako su stvarne to je malo čudo bez otvaranja motora.

Kaj se kardanskog vratila tiče.
Novo je ravnih 250 kuna, povari starog, dulje ga bude nego dva nova.

Nije bez otvaranja motora, bilo generalno uređivanje na nekih 7500 rs.ako se ne varam,,,
Nije ni ler tako kako se vidi na slici vec je na cca 680 do 700 okretaja a kad je na leru zna zastekati kao tad kad je slikano ali cim kucnem po staklu proradi,,,
kako se cini prasina radi svoje,,,:icon_weed:

I nedavno je u njega ulozeno preko 8000 kn, nova bosh pumpa (roto) novlamele, ona međuploca u kosari (nz kak se to zove) drugi novi semering na radilici (spaga) prvi procurio nakon tri dana (onaj za 20 kn) sad stavljen perkinsov (220kn) i nakon mjesec i kusur i on lagano potpisuje kad duze stojim na jednom mjestu,,, :icon_e_confused:

Uglavnom imam osjecaj da je sa roto pumpom bar 30% jaci nego li je bio sa onom linijskom koja je radi cijene reparacije zamjenjena sa novom,,,
Nisam zadovoljan sa dvije stvari jer je rad motora neujednacen i jer kaducka na leru a na leru najvise radim,,,
Potrosnja goriva i unatoc tome je smanjena u odnosu na staru pumpu,,,

Buduci da mi je pocela sezona rezanja drva radovi su odgođeni do kraja sezone a tad cu nekom j***t sve po spisku ako ne bude radilo kak treba,,,
 

Prilozi

  • 20170930_143732.jpg
    20170930_143732.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 106
  • 20170930_143727.jpg
    20170930_143727.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 83
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ako pričaš o prednjem semeringu ja sam njega bio zamjenio prije 2-3 godine i još nije ni kap pustio, radi se o dalmik semerinigu. A vidim da ima i novih remenica u ponudi tako da nije to problem srediti.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ni kod mene nije nikad ni kap pustilo na prednjoj strani vec se radi o onom semeringu na sredini, špagi kak ga popularno zovu,,,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
308
pomoc oko spajanja ampermetra na imt 533 - imao sam do sada 2 zice sa kontakt brave i sa alternatora )koje sam spajao na L+ i B+, ali ampermetar je pokazivao samo punjenje ( nije kazaljka isla u - kada bi upalio potrosace ili grijac )..nasao sam na internetu shemu da se mora uvesti 3 zica koja se spaja na kontakt bravu ( oznaka 30 )...cim tu zicu spojim na taj nacin odmah mi se upali kontrolka bez obzira da li je kljuc u bravi ili ne.Kamo bi onda tocno trebalo spojiti tu 3 zicu tocno?

nadam se da ste shvatili o cemu je rijec ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ampermetar se spaja na dvije žice , jer ima dva kontakta .
ako ti to pomaže ampermatar treba spojiti između potrošača i akumulatora , ako želiš vidjeti na njemu da li se puni akumulator ili prazni .

kako buš to fizički izveo to je nebitno iz ovog mjesta
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Slika u privitku
 

Prilozi

  • Spajanje ampermetra.jpg
    Spajanje ampermetra.jpg
    13 KB · Pregleda: 291

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
308
ampermetar se spaja na dvije žice , jer ima dva kontakta .
ako ti to pomaže ampermatar treba spojiti između potrošača i akumulatora , ako želiš vidjeti na njemu da li se puni akumulator ili prazni .

kako buš to fizički izveo to je nebitno iz ovog mjesta
jos jedno pitanje - da li bi ovo bila isprwvna shema instalacije?

1. AKUMULATOR ( + pol ) => ANLASER 2. ANLASER => GL OSIGURAČ ( 25a )
3. GL OSIGURAČ => AMPMETAR ( L+ ) 4. AMPMETAR ( B+ ) => BRAVA 30 5. BRAVA 15 => OSIGURAČI ( potrošači + kontrolna sijalica ) 7. ALTENATOR => AMPMETAR ( L+ ) + žica na kontrolnu sijalicu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
točka 7 ide na B+ako želiš da ampermetar pokazuje koliko struje ide prema akumulatoru
ako staviš na L+ iz ovog opisa onda ampermetar pokazuje samo potrošnju potrošača iz akumulatora ili iz alternatora kad traktor radi

nadam se da nisam napravio kuršlus ,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
308
točka 7 ide na B+ako želiš da ampermetar pokazuje koliko struje ide prema akumulatoru
ako staviš na L+ iz ovog opisa onda ampermetar pokazuje samo potrošnju potrošača iz akumulatora ili iz alternatora kad traktor radi

nadam se da nisam napravio kuršlus ,
zelim da mi ampermetar pokazuje i punjenje kada traktor radi, ali i da mi pokazuje pogrosnju potrosaca ( "da ide u minus" kada traktor ne radi ili kada upalim grijac prije paljenja )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Upotrijebi shemu što je stavio pjer i nemaš problema. B+ prema akumulatoru a na drugu alternator i potrošače.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
308
Upotrijebi shemu što je stavio pjer i nemaš problema. B+ prema akumulatoru a na drugu alternator i potrošače.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
tako ako spojim onda mi kontrolka svijetli i bez kontakta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ulaz struje na bravu (30) spojiš na ampermetar (jedna žica) iz ampermetra spojiš na bravu (30) (druga žica )ako pokazuje punjenje i pražnjenje naopak na ampermetru zamijeniš žice .
 

Najnoviji postovi

Na vrh