• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ilijaknezevic50

Novi član
Tu od
29 Sij 2019
Poruka
15
Ugradi dole čep ko ovaj :icon_lol:


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=I_xCoBNoPcs&feature=youtu.be[/YT]
Moze i plutani cep sa vina [emoji6][emoji6][emoji1787]

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Nije lako ako curi jer idem po tudim dvoristima i nezgodno mi je da cvapka ulje stalno, a i samom mi je dvoriste betonirano i nikad traktore ne ostavljam na betonu zbog tog problema.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Mene to ne sekira samo neka on radi a ako malo slini nista strašno.
I sam imam beton a ni to me ne sekira.
Cure i bolji strojevi od imt pa sanjih kapa ulje
 

ilijaknezevic50

Novi član
Tu od
29 Sij 2019
Poruka
15
Pomoc mi treba oko kompresora na 539.
Duvao u bocu do 4 bara malo i preko, ali nije na onaj prikljucak za crijevo.
Sad ja skinuo ono sve zajedno sa prikljuckom i rastavio, ocistio i sad mi radi na crijevo ali u bocu samo do 2 bara, i konstantno piri na rislag, da li to treba tako?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nekaj ne valja, najvjerojatnije iber druk ili ti taj ventil kojeg ti spominješ.
 

ilijaknezevic50

Novi član
Tu od
29 Sij 2019
Poruka
15
Kad stavim kompresor ovaj garazni na ulaz cuje se da nesto sklecne u tom ventilu i normalno mi duva na izlaz onaj prema boci, zato mi nije jasno kako na traktoru radi drugacije

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
185
Ako si rastavljao možda si mu smanjio pritisak na onom vijku odozgo..Ako sam dobro shvatio duva a ne nabija pritisak u bocu
 

ilijaknezevic50

Novi član
Tu od
29 Sij 2019
Poruka
15
Tacno duva ali nedovoljno da nabije pritisak u boci. A taj vijak sam i odvrtao i zavrtao i opet nista. Jedino ga nisam rastavio na polovini na ona 4 vijka, ja sam rastavio samo donji dio sa segerovim prstenom, sutra cu pokusati rastaviti i tu polovinu da vidim sta ima unutra [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
139
nikad nisam skidao boš pumpu,rotaciona je na traktoru 539 iza nje curi antifriz to me živcira
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ako ima kompresor skini ga da bi došel do poklopca koji je zašarafljen s 6 vijaka ključ 10. Ispod njega je pumpa zašarafljena za zupčanik jednon maticom ključ 19 ili s tri vijka ključ 13 pa i to otpustis. Onda skidaš lajtunge s pumpe, polugu gasa i gašenja te tri matice ključ 13 koje drže pumpu za poklopac razvoda. Nakon kaj si sve odšarafil vadiš pumpu van i krpaš blok ili mjenjaš čep, koji problem več imaš.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
imam problem sa alnaserom, inače isti je popravljen, direktno prikopčan na akumulator radi, izbacuje i vrti ali na ključ štuca, znači dva, tri, četiri puta napravi klik i ništa nakon toga upali, po meni jedino mogu biti dotrajale elektro instalacije, inače nisam dirao instalacije .. ako netko zna više o ovom problemu neka kaže svoje mišljenje, hvala
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Provjeri kleme na akomulatoru za početak, da nisu labave ili korodirale.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
jesam, korodirale su pa sam par centimetara odrezao do zdravog ali još se vidi da je unutra na par žičica korozija...vjerojatno je korozija u pitanju pa me zanima da li se isplati kupiti onaj set elektro instalacija za imt 533 oko 300kn+ ili da nabavim neke žice pa da električar to spoji, jer mi svjetla rade, alternator radi, možda samo da povuče instalaciju prema alnaseru, da li se to može ili moram sve mijenjati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Najjeftinije i najbolje je otići u dućan sa elektromaterijalom, kupiti odgovarajuće kabele i kleme i samo to zamjeniti. Za gotovu instalaciju nemrem govoriti, ali neki ljudi su se žalili na stopice da su loše utisnute, tak da nije baš samo stavi vozi...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ne kupuj tu instalaciju, bolje da električar stavi prave žice jer te u instalaciji su jako jadne i tanke, kao i konektori. Na kraju te ispadne isto ali puno kvalitetnije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
hvala, imam nekog električara za 200kn dan pa ću popričati sa njim i neka samo taj pravac napravi
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
zamjena filtera u pumpi hidraulike, tražio sam taj filter ali ga nema bar u karlovcu, nikada nije mijenjan i malo mi zna lupati pumpa kada dižem teže terete pa možda je to problem, čuo sam da nije komplicirano, da se izvana samo nešto odšerafi, ispusti ulje i zamijeni se taj filter, pa bi molio neki savjet jer ne znam kakav je to stvarno postupak
 
Na vrh