• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Gdje se ulje za bosch pumpu ulijeva
 

Prilozi

  • IMG_20190301_161430.jpg
    IMG_20190301_161430.jpg
    193.4 KB · Pregleda: 57

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Tu gdje se vide opruge ispod tog poklopca koji je odšarafljen.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Pa uljenkom ili uz pomoč crevca i ljevka....
Kad na cijev počne curjeti čisto ulje dosta joj je. Višak bu sama izbacila na tu istu cijev.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Ne na tu, iza te cijevi je još jedna bliže bloku.
Natoči pa buš videl gde bu curelo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Čitaj kaj ti pišem.
Ti točiš i na tu cijev obično počne curjeti nafta. Ti točiš dok ne krene čisto ulje i to je dovoljni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Ufff, kaj ti kompliciraš.
Ispod opruga su tri rupice kroz koje ulje ode dole u bregastu..... ti samo toči pomalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Svakih 50 vur, ako hočeš da ti pumpa dulje traje.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
da li se posebno stavlja ulje u kučište volana kod imt 533, i vidim da postoji ulje i u kučištu remenice, da li se i tu dodaje i kako?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Da, ulje u volanu je posebno. Skineš akumulator i kroz onu rupu na nosaču vidiš čep. Imbus ključ ili 13 ili 17 ključ. Točiš do čepa, a najbolje bi bilo staviti tekuču mast.

Za remenicu nemam pojma, sigurno ima neki čep negde.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
hvala, inače pročitao uputstvo za imt 533 i pitao ljude kod mene ovo pitanje prije godinu dana i svi odgovorili ne trebaš ništa dodavati itd iako u uputstvu piše da treba tako da je bolje pitati nekoga tko zna, imam transhidrol i hipenol, što bi bilo bolje staviti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,965
Hipenol u jedno i drugo.
Za volan sam ti rekel tekuču mast jer obično ima lufta pa ulje brzo iscuri.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Kao sto i sam naslov teme govori zanima me kako da na traktoru imt 533 prepoznam dvostepeno kvacilo?
Pre par dana sam kupio traktor imt 533, vlasnik kaze da je traktor 80 godiste ali da je zbog resturacije godina proizvodnje promenjena na 85'.
Tako da bi trebao da ima dvostepeno kvacilo ali kako ga prepoznati i u cemu je razlika od jednostepenog? I da li samo takozvani englezi imaju jednostepeno kvacilo?
Kad stisnes kvacilo hidroulik nikamo ne makiva se dali ga spustus ili dizes,sve blokira kardan,za poludit ja samo sa njim kosim i vec dizem kosu dalje nego dodem do kraja
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Najzgodnije mu je prepoznati da li traktor ima dvostupanjsko kvačilo tako da ako već neće priključivati neke priključke na kardan da upali traktor i sa stisnutim kvačilom ubaci u brzinu i upali kardan. Onda polako pušta kvačilo i ako se upali kardan (počne vrtjeti) prije nego što traktor pođe onda ima dvostupanjsko, a ako zajedno upali se kardan i pođe traktor tada ima jednostupanjsko. Najjednostavniji način za provjeriti
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
evo ugradio dizne, kaže majstor sve tri pišale, (novi ulošci i štelanje=420,00 kn) i sada je stanje ovakvo
ler gas je osjetno manji nego prije cca 400 okr/min.
pri punom gasu kao da prekida isto je bilo i prije reparacije dizni (mislio sam da ću time to riješiti
i bijeli dim kojeg je prije bilo manje?
Pumpa nije dirana, traktor ima snage
 

Najnoviji postovi

Na vrh