• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja danas skužil da mi rukavci imaju lufta, lijevi kotač oko milimetar i pol, a desni čak 2 milimetra, odma obustava posla, i pregeld kaje sad to, nemrem tak delat. A još kaje najgore oba dve garaže mi zametane da neremem nutra sa traktorom, nek vani moram delat, nema mi gorega.

Odma prvi kraj u zrak da pogledam.

Naravno mora biti adekvatna dizalica.
Ova 20tona diže, ta je dobra za prvi kraj.
Da moram zadnji onda bi del onu od 30 tona.




I sad kad je u zraku kad probam nutra van kotač cimati luft je, moram to auspiksat, ali opet problem, nekome posudil mazalicu a neznam kome, i nemrem to slagat dok nemam mazalice, i još ktome mi minivaš ne dela da to sve operem, kolko posla i troška imam sad oko tih 3mm lufta. Ali i to bum složil da se mogu bezbrižno voziti kak Bog zapoveda bez straha. Bez minivaša i mazalice niš nemrem.




 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,133
Sad kad si se počel igrati....
1. provjeri centralni ležaj na nosaču prednjih kotača (brončana piksa i bolcn (navarivanje i tokarenje))
2. bit će zavarivanja i tokarenja rukavaca i zamjena čahura, aksijalnih ležaja, šalica i semeringa
3. tokarski imaš, a imaš li rajbborer ( ak nemaš ti ima Ivekzbregov)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A znam sve to😉
Sad išel do dućana po pikse i lagere,ovo me jako muči luft od ta 3mm, a sutra il u petak zdignem krajnike i ulje zemem.







Malo se se sad raspital u dućanu za generalku ak bi išel delat kaj kaj košta, ali kak veli trgovac djelova ima al je upitna kvaliteta, nikad nebu ko orginal, a tak i košta.

Jer me polako zabrinjava kaj mi ulje na 3 bara, znači polako se moram pripremit za posel motora.

Indiski set, tj klip, košuljice karike oko 200 kuna po komadu, a ima i Njemačka varijanta oko 680kuna Mahle. I veli sve je to tak, ni vrit ni mimo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ček ti zbilja? 3 bara ulje i to te muči? Pa 8000 kn sam dal za dijelove za generalku, pa mi je jedva 4 sad pritisak... Nemoj to uopće dirat ako je živ motor i nema nikakvih nuspojava...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Je mrzli da, al kad se zgrije na 1 padne.
Ma nema niš, al sad dok nemam posla i nije mi gužva bi si ga zrifral kak spada, ak ne prije onda na zimu. Kaj si pa kupil za 8soma?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Svi novi sklopovi, brušenje glave, brušenje bloka, reglaža pumpe i sve popratno, naravno na tu cijenu još i majstor koji mi je do odradil to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Rukavce pod prešu i naštelaš nagib da bude ko na pravom traktoru ;)

Na leru na vruče 1 bar je pjesma, nemojte pretjerivati sa tlakom.
Na ful gasu na normalnoj radnoj temperaturi motora tlak mora biti 2 do 4.5 bara
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Puno mi se vidi kad su jeftini novi dijelovi.
Kolko te koštala strojna obrada? Set dihtunga nekih Njemačkih je 200 kuna, to su kao najskuplji. Ovi klipi isto Njemački koštaju skoro zabadav, tak da mi se puno vidi to.
@AntonioJD a kad si ju delal?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Malo vise od godinu dana. Ne znam sad točno, imam negdi račune, ali mislim da su kod knjigovođe. Obnova pumpe je bila 1700 kuna od tog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh