• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
A na Fiat motoru je tlak na zagrijanom ispod 1/2 bara...čak i lampica tinja, na odušak dimi poput benzinca zimi i niš mu nije...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki ajmo sad ozbiljno, zakaj ljudi misle da je raketa kramp? Nek me neko prosvjetli kaj ona nemože napravit? Pa nema posla kaj ona nemre odelat.
Poglete kak samo ore po snjegu i minusu, ko po špagi ide.

A zakaj ljudi blate onda tak taj bez vremenski traktor.

Meni to nije jasno.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ljudi voze ursusa,zetora itd sa puno mase a malo snage. stave u neku nisku brzinu i traktor ide. imt je lagan sa puno snage. treba ga pravilno opteretiti(za to treba nešto znati) i on ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
E to je to, držimo se dogovora, al kaj se gableca tiče, il bu odojek ili kotlić 👌to ti garantiram, i pepsi jer ne pijem coca colu, al ak ju ti piješ nabavim ju😊😊puno ti fala, nebuš samo djelove pral naj se bojati.
Bolje na žlicu 👌
Nema šanse da ključ primim u ruku, ja se držim samo šprice i žlice. Vi šarafite a ja bum gledal s tribina.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ovo nije teški teret, već veliki krak. Kaj nije došel do kotača s polugama, da diže samo na njima a ne na trećoj točki?
Slažem se da se prednji kraj odignuo radi kopčanja u tri točke, ista stvar je i sa prikolicom koja se kvači na gornju kuku, ali reći da ovaj Belarus nije težak na zadnjem kraju mi baš nema smisla...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Točno to se i meni dogodilo. Pogledaj usisnu cijev i filter zraka gornji element, meni se začepilo pa je isto bacio ulje na kihavac i u rezervoar. Karike su bile u redu, bezveze sam otvarao kompresor.
Kompletno sam rastavio i očistio filter zraka ali i dalje gubi ulje.
Kompresor je u dijelovima...
 

Prilozi

  • WP_20210316_001.jpg
    WP_20210316_001.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 17

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Slažem se da se prednji kraj odignuo radi kopčanja u tri točke, ista stvar je i sa prikolicom koja se kvači na gornju kuku, ali reći da ovaj Belarus nije težak na zadnjem kraju mi baš nema smisla...
Nisam to ni rekel.
Rekel sam da ga nije digel teški teret, već veliki krak ;)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,927
Kompletno sam rastavio i očistio filter zraka ali i dalje gubi ulje.
Kompresor je u dijelovima...
A, usisnu cijev si pogledao? Kakvo je stanje u kompresoru?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ti dijelovi kaj su tu prije stajali je pokupila ova firma s linka i na prodaju su koliko ja znam. Ruku na srce bolje i tako nego da je otišlo na kilu pod prešu što su bili pričali da će se desiti...
Zanimljivo da ima još uvijek dijelova od onih egzotičnih modela poput 590, 580, supervision i sličnih.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Stvarno ima svega, od kabina do poluosovina, nisam našel da imaju klipove i košuljice. To bi neko možda mogel provjerit iz Srbije, ali stvarno imaju svega po smiješim cijenama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
A kaj misliš kak je izgledala prije tvornica Štore, pa Torpedo i na kraju Prima/Tomo Vinković, Gramip...i još prije Prvomajska, Jedinstvo...

Tak ti je to kad "čobani" koji u životu nisu nikad nikaj radili dobiju "priliku" da semalo igraju sudbinama naroda.
J...š te odljevke, strojeve i ostalo, to je nevažno i do toga se lako opet dođe.

Ono kaj je nestalo (vjerojatno je uništeno) su arhive s dokumentacijom, kolektivno znanje inženjera u razvoju i vješte ruke majstora na strojevima. To je neprocjenjiv gubitak, a gledamo ga svaki dan posljednjih 30-tak godina...nažalost :(
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
Takva je banda kod nas sve pokrast razjebat.
Čekali su priliku samo da razjeb.. države i da kradu.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa tužno je to što je i ta banda i danas na vlasti. kod mene samo cigani se množe naše hrvatske djece 1 godišnje se rodi. dosta ljudi otišlo. babe i dede miraju svaki dan. svi u selu zaposleni preko HDZ u nekim državnim firmama. od 30 kuča 3 kuče ljudi rade u privatnim poduzecima. ovi svi ili na socijali(brazilci koji "počište" ) ili HDZ državno preduzeče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh