• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ta je stara mjesec dana, stara prestala brojiti sate ,a u četvrtom mjesecu imam tehnički. Ne bi bilo zgodno da imam iste sate rada treći put zaredom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ta je stara mjesec dana, stara prestala brojiti sate ,a u četvrtom mjesecu imam tehnički. Ne bi bilo zgodno da imam iste sate rada treći put zaredom.
Tu imaj za tehnički, a radi sebe ugradi novu ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Kad sam kupio Steyra nije radio sat - sajla pukla. Popravio sajlu i dodao ona 4 sata što sam vozio iz Kž i 3 koje sam još nabio. Kad je upisivao satove, na prvom TP, vidio da ne radi brojač okretaja i pitao kako ima samo 7 sati, objasnio sam da ne znam koliko ima sati, a da je kod mene odradio tih 7 sati. Upisao 7 sati. Sad ima 73 sata!
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Tu imaj za tehnički, a radi sebe ugradi novu ;)
Budu upisali promjenu sata kod tehničkog pregleda,ali i meni je bitno zbog servisa. Orginal stala na 6730 sati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Gruntovcani su 30 km udaljeni od mene, kak veli Zj.
Ovo na prikolici je nase Gradsko kazaliste Đurđevac i tu je bil predstavljen jedan mali skeč kak je to kod nas u birtijama nekad bilo.

Inace ovu povorku pretezno voze oldtimeri, ali posto je i moj 539 vec prilicno star, krenul ju je i on pomalo voziti.

Viduka, ako mislis na cijenu traktora, za mene on nema cijene, a sad koliko bi vredel da ga se ide prodavat, stvarno ne znam.
Inace je u original stanju i za svoje godine i radne sate je dosta ocuvan.

U planu mi je kupiti nekaj malo komfornije i sa zatvorenom kabinom, najvise zbog prskanja, a njegov posel onda bude samo da vrti krunjac, cjepac, cirkular i da vozi kola na povorkama.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Prvih par godina je imao društvo 533. Od 2001 balirao, brao kukuruz s Tornadom 35, u tolikoj mjeri da se poderali zubi na kardanu, zbog tog mjenjao kardansko vratilo. Pogledaj papuču kuplunga pa bu ti jasnije ,inače na zadnjoj slici se iza njeg nadzire 549 koji mu pomaže zadnjih 7 godina ,i dalje je traktor koji radi večinu poslova jer jedino on može frezati ,špricati i orati vinograde, zbog visine brajdi.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
I kod mene je čini mi se 539 traktor prošlosti, sadašnjosti a i dogledne budućnosti. Prije je imao pripomoć 533,a sad 560,ali i dalje većinu specifičnih poslova obavlja on. Kosidba 100%,kupljenje 100%,baliranje 50%,špricanje 50%,kultiviranje ogrtanje špartanje 100%, oranje 25%,frezanje 50%, sijanje sadnja bacanje umjetnog gnojiva 100%, cijepanje drva 100%,jedino ne malčiram s njim nikad, a odavno nisam ni tanjirano.
Jednostavno traktor za sve namjene.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Po meni je to bolji traktor od 549,jer se okrene praktički u mjestu . 549 koristim za ratarstvo i prikolicu. Balirku prodao prije dvije godine , a berač prije osam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh