• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tomislav1

Novi član
Tu od
23 Sij 2021
Poruka
21
Pozz,imam problem sa hidraulikom na IMT 533.Naime poteznice se dignu do pola i dalje nece. Traktor je stajao od jeseni i sve je uredno radilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To se događa s teretom ili bez tereta na polugama?
 

Tomislav1

Novi član
Tu od
23 Sij 2021
Poruka
21
To se događa s teretom ili bez tereta na polugama?
Bez tereta,znaci jesenas sve radilo normalno. Sad u proljeće htio zakapcit sadilicu krompira kad nece.Znaci sve uredno radi ali samo do jednog nivoa,cca taman do visine di se kopča sadilica. Probao sam stat na poluge i dize bez problema do tog nivoa.
 

Kikac

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
6
Pozdrav, zašto mi se čuje lupkanje u getribi prilikom vožnje, promjenjem je komplet diferencijal svi lezaji od iza semeringi i poluosovine također je i zamjenjena pumpa hidraulike znaci kad traktor v leru radi hidraulika gore nista se ne cuje samo u voznji znaci prazni bez prikolice i slicnih prikljucaka bez opterecenja
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Kupljenec, jedna molba, da mi poslikaš prihvat vanjskog španera na polugi hidraulike?
I dimenzije poluge hidraulike - širina i visina.
Trebam napravit za 533 taj prihvat, a nemam kod sebe traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Bez tereta,znaci jesenas sve radilo normalno. Sad u proljeće htio zakapcit sadilicu krompira kad nece.Znaci sve uredno radi ali samo do jednog nivoa,cca taman do visine di se kopča sadilica. Probao sam stat na poluge i dize bez problema do tog nivoa.
Bojim se da izvana nebuš ništ napravil.
Ali svejedno možeš ispustiti 10 litara ulja pa skinuti desni poklopac s kučišta da vidiš kroz rupu kaj se događa kad komanduješ. Kaj rade poluge i dali uključuju ventil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pozdrav, zašto mi se čuje lupkanje u getribi prilikom vožnje, promjenjem je komplet diferencijal svi lezaji od iza semeringi i poluosovine također je i zamjenjena pumpa hidraulike znaci kad traktor v leru radi hidraulika gore nista se ne cuje samo u voznji znaci prazni bez prikolice i slicnih prikljucaka bez opterecenja
Jel ste distancirali poluosovine?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Kaj to znači distancirane? susedu je prije bar godina isto nabijalo u menjaču. problem je bio prednji ležaj na donjem vratilo u menjaču ispod spojničke. tamo di se motor odvaja o menjača ispod spojničkih imaš poklopac. iza tog poklopca je ležaj.
 

Kikac

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
6
Znaci odvojim motor od mjenjaca dal se moze zamijeniti lezaj onda sa te strane ili treba i rastaviti mjenjač
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Menjač NISMO razdvajali. dovoljno je razdvojiti MOTOR od MENJAČA (tamo di se inače razdvaja kada se kvačilo popravlja) skinuti poklopac i ispod poklopca imaš urezane navoje i tu staviš dva šerafa i izvadiš kao to okruglo kučište ležaja sa ležajem. ali da li je to riješenje tvoga problema neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Jel tebi zuji ili tucka?
Ako sam te dobro shvatil problem je samo u vožnji ili je problem i kad na mjestu traktor radi?
 
Na vrh