• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Čudi me da to nekak nisu deli.
A za kaj? Motore IM 033 nisi ispod nule upalil ni sa benzinom. Kad su proizveli M motore slabo je bilo pomaka na bolje pa su mislili da bu i sa S motorima tak.
Ali ti S i DM motori su ih zajebali pa su nabrzinu na te traktore grijače nasadili.

Ja se inače čudim da ti nisi nekaj skemijal kroz ljeto, ako se ne varam prošlu zimu si volju imal za taj zahvat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Takvog sam ti mogel i ja pokloniti. Mislim da bu to problem kutiju složiti i ventilator nasaditi na nju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Od čega bi mogao pasati ventilator a da je čim tanji za takvo grijanje kabine i da je promjera oko 200 mm cca?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Treba gledati na jebaju. Tam je bilo gotovih za kupiti.
Kupil je sused za nekakvih cca 100 kuna. Samo creva vode dopeljaš na njega i griješ se.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Od čega bi mogao pasati ventilator a da je čim tanji za takvo grijanje kabine i da je promjera oko 200 mm cca?
Možda ventilator od računala (oni koji su na 12V i tanki su).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Ili recimo vrečicu kad ide u dučan.... a pošto raketa nema kabine velika je vjerojatnost da bu usljed padanja kiše voda išla u bravu.
Pa ne prekida 20kV, već ni 12V.
Ionak je nagnuta prema van, pa je svejedno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa da, ali kad voda ili vlaga uđe u kontakte svejedno mu je koliko volti prekida i koja struja prolazi kroz njih.

Za nagib si u pravu ali meni se te kukice i zakačke ne sviđaju.
Da je moj dobil bi obični gumb a na putu prema elektropokretaču bi imal rele.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
713
Pa da, ali kad voda ili vlaga uđe u kontakte svejedno mu je koliko volti prekida i koja struja prolazi kroz njih.

Za nagib si u pravu ali meni se te kukice i zakačke ne sviđaju.
Da je moj dobil bi obični gumb a na putu prema elektropokretaču bi imal rele.
Da je moj, moral bi imat jaram, morala bi se pumpa servisirat nanovo i obavezno fiber promijenit jer vec sada me smeta škljocanje, moral bi bit registriran da mogu ko covjek po cesti, a ne samo po njivama blizu kuce (sve mi je jako blizu ili sumski putevi tako da niti ne treba bit cestovno legalan, al opet nebi moral molit nekog za prijevoz stvari traktorom). I tako svasta bi bilo, al ja sam tu samo da pomognem i napravim sitnije stvari. AC pumpa, filteri, ulje, gorivo, instalacija, podmazivanja, provjere serafa, vodena pumpa. Elektropokretac sam raskopao sam dobro, ali to je takva zezancija složit da ispravno i pouzdano radi. Srecom covjek koji je imao novi rotor je zaradio penziju na takvim popravcima tako da sam vidio koliko sam stete mogao napravit sebi da sam isao u samostalnu izmjenu rotora.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Bog daj traktoristi, imam na 533 auspuh na dole ispod kabine i onda em mi zna smrdeti u kabini em mi ruzi dosta. Orginalni auspuh na gore je cudo bozje za najti a vidim da se prodaju novi auspusi ljepo onak emajl pofarbani. Jel ima ko takvog i jel vrjedi to cemu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ti emajlirani su još donekle dobri.
Orginalni su izgoreli, a novog je nemoguče kupiti
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Predelaj si toga kaj ti ide odispod..
Treba ti samo tokar koj ti bude napravil prijelaz s koljena od 90 stupnjeva koje buš kupil, na taj auspuh kaj imaš.. I zavariš 👍
Tak smo mi na našem 533/539 😃
 

Najnoviji postovi

Na vrh