• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Muha, ma jasno mi je sve, kao dan, ima drugi, "ispravan" mjerni instrument za istu namjenu, za mjerenje temperature rashladne tekučine motora.
A i napisao je: Nije on skroz neispravan nego tvornički neispravan....stoji na 60 pa skoči na 80 i tako.... totalno beskoristan...
Ako mu je totalno beskoristan, znači da mu služi kao neobični poklopac protiv ulaska prašine u instrument tablu. Ja sam mu na temelju tih riječi predložio, baci to što ti je totalno beskorisno i ugradi si voltmetar, isto mu bude sprječavao prašinu, a davao informaciju više :sneaky: .
Ma shvatio ja tebe kaj ti hočeš reči još u prvom postu ;)

Lepo te vurice izgledaju, nema kaj. Ali ja sam najsretniji kad je to samo signalna lampica i kraj priče.
Puno vurica može kod korisnika samo probleme stvoriti.
Kolega me stalno pilil i na svakom traktoru je moral imati manometar za tlak ulja. Kad smo na jednog od njih ugradili usljedilo je razočaranje kad je videl kolko ima u leru na vruče, a nikad lampica nije svjetlila.... tak ga je i prodal deset godina kasnije.
Na burazovoj Mazgi je napon punjenja na naknadno ugrađenom instrumentu 11V i preko nejde nikad. Ubrzo je riknul akumulator i on je optužil alternator. Stavil sam mu drugi i opet je napon isti.... tak vozi več nekoliko godina.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Po mojem ne, kad ga upregneš u posel temperatura mu bude taman
Muha, doktore !!! 👍👍👍👍

Ovo je danas dok sam malciral. Temperatura po propisu 🙃

Primijetio sam da mi kugla od spone koja se upire u prednji most i držač nogostupa ima lufta.
Tu se mijenja cahura u kojoj je usadjena bez rezanja i varenja druge kugle ili se sve potrosi podjednako?
Mislim...mogu i pobrusiti cahuru pa bu jen cas islo ali radje ja to po propisu....
 

Prilozi

  • 20220601_173537.jpg
    20220601_173537.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 32

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To sve skupa imaš novo za kupiti kaj ti ja nikad nebi preporučil, ali ako bi ti htel po propisu dobavljivo je.
A jasno ti je kakve je to kvalitete kad po strani košta niti 300 kuna.....


Moja preporuka ti je da pod kuglice podbaciš komadiče kože (najbolje paše palac od kožne rukavice) i podmažeš prije sastavljanja.
Kad se koža potroši ponoviš radnju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Evo jedna slikica kak to izgleda, meni se to pokazalo kao dobro rješenje jer ako obrusiš samo problemi pošto se i kuglica potroši.

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Malo mi je to onak...slabasno...nemam volje svakih mjesec dva rezati prste na rukavicama. Radje bih onda podlozio sa celicnim limom npr...
Budem jos razmislio jer koza dozvoljava pomak i onda se opet pojede piksa na kolijevci...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Traje ta koža punooo duže od dva mjeseca.
Pomaka i mora biti, inače bi bila kruta veza.
Kad prelaziš preko graba tu se giba.

Ti sebi napravi kak hočeš, tvoja volja ;)
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Kakva su iskustva sa ovakvom pumpom?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220602-072112_Gallery.jpg
    Screenshot_20220602-072112_Gallery.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 36

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Imam hrvatsku pumpu vode na 533. Ne mogu tvrdit, ali mislim da je ista firma. Traktor ne radi previše, međutim radi na vodu, ne antifriz i nigdje nije pustila, 5 godina ima zasad. Ležaj nedavno gledan luft, na ruku, prilikom pripasavanja alternatora, nema ništa. Ovisno o cijeni, kupio bih. Na mala privreda, srpskoj, nakon manje od 5 litara nafte, pukao je štift koji drži jezičak kojeg otvara brijeg i pomiče membranu. Sreća nije ništa veliko upalo u karter. Našao sam komad štifta i jezičak u pumpi. Presložio sa stare i vozi dalje. Kvaliteta je baš bila loša.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Kupio sam teleoptik pumpu pa ću vidjet kakva je.
 

Prilozi

  • 20220603_233629.jpg
    20220603_233629.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 17

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Dečki kaže mi majstor da mi kompresor zraka na imtu ne valja. Jel se to može reparirati i kaj u biti najprije ode na tom kompresoru? Jel to treba karike menjat i klip ili još nekaj može otići?
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Koliko je stara neznam ,kupio je nekidan u trgovini.Danas je odradila 8 sati,još nema problema.

.
 

Prilozi

  • 20220604_170320.jpg
    20220604_170320.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 25

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
Ma otkud ja znam :) došli do zaključka da ga skinemo jer mi u biti niti ne treba.
I nemoj da ti kaže, aj sad kad ti ne treba, daj ga meni,to je stvar koja na tržištu ima pristojnu cijenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh