• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
73
Ja sam kupio neku ac pumpu, bila 210 kuna u se-kri, ne sjecam se vise koji je proizvođač al znam da nije ni Turska ni Srbija. Nakon cca 10 sati rada opet propišala nafta. Stara je radila skoro 40 godina dok nije procurila, mozda bolje da sam staru probao reparirat.
 

filiprap

Novi član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
27
Poz, muku mučim sa satom radnih sati, te malo radi te ne radi, sat je ispravan u to sam milijun posto siguran jer šteka mi tamo kod pinjona u šta ide sajla, lijepi ne nasjeda ko da ispada van stalno. Ideja kak i šta riješiti?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ima više sajli na tržištu. neke rade neke ne. ja sam imal takav problem prije 3 mjeseca.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,394
Ja sam jednu kupil kaj je bila 15 cm preduga u odnosu na bužir. I još me trgovac uvjerava da je to original. Ali kad ju je probal na sat zmontirati,nije bilo odgovora kam z viškom
 

filiprap

Novi član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
27
Bio u trgovini, kupio sajlu, ista dužina isto sve ali navoj na bužiru nejde na ovaj na traktoru😅😅 talenti..samo sam sajlu preselio iz novog bužira u stari, stavio i sad radi, e pitanje kolko dugo..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Jednom godišnje ju potovari sa tovatnom masti i malo ulja kapni i trajala bude dok bude i makine ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, jel mi moze reci neko iskusniji savjet kaj da napravim sa traktorom…
Rjec je o 533 naime kad mu dam vise od pol gasa recimo u voznji 3. brza po ravnici, traktor od nekud samo povuce zrak i krene trokirat nakon ceg stane i zgasi se. Kad ga ozracujem dugo ide van zrak dok potekne nafta. Ak neko moze reci na kaj sumnja bil bi zahvalan.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Servis komplet je napravljen na jesen znaci radio je od onda nekih cca 100 sati, zezala me je gumica na casici za gorivo pa je tamo vukel zrak ali kad sam to promjenio sve normalno radi samo pri velikom opterecenju potegne zrak. Budem probal bez filtera zraka…
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
Kakve veze ima filter zraka sa zrakom u sistemu goriva? Kaj ak je zaštopan filter zraka motor usisa kroz dizne i boš pumpu zrak u sistem goriva? 🤷‍♂️
Skini pipu za gorivo sa čašicom i provjeri dal je sito zaštopano ako ga naravno već odavno neko nije izvadil iz pipe.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,148
Ovako! Ako je zaštopan filter zraka, mješavina zrak- dizel nije optimalna. Prema tome najlakše je provjeriti kako radi motor bez filtera, s provjeriti će i stanje filteta!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,148
Ne moram čitati sa razumjevanjem :p
Kolega je imao sličan problem prilikom žetve pšenice. Filter zraka mu se zaštopal i stvarao probleme - nije primao gas, već se gušio!
Si razmel kaj sam hotel reći?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
Ovdje član opisuje da traktor krene trokirat i ugasi te ga nakon toga mora pumpati naftu i odzračit, u svojih godina šarafljenja po kamionima, traktorima, bagerima, i ostalim sokoćalima sam se nagledal svašta al bogami još nisam čula traktor ostaje bez nafte i da ga treba odzračit kad je filter zraka zaštopan. Da se guši crno dimi nema snage zbog filter zraka, to je druga stavka....
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,927
Definitivno je u pitanju dovod goriva. Pošto 533 dozira gorivo na temelju potlaka na usisu ne bude previše crno dimio kod zaštopanog filtera zraka,već nebu imao snage.539 kod prljavog filtera zraka dimi crno. Znači, trokita samo zbog nedostatka goriva.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Hvala kolege, probal budem zamjeniti filtere goriva jer mi je to jeftinije nego kupovati ac pumpu, a ak se bude i dalje desavalo tak mjenal budem pumpicu…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Nakon zamjene filtera goriva ako nebu bolje napojiš ga direktno za početak.
A po svemu sudeči tebi negde usisava zrak u sistem goriva.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Da, od nekud vuce zrak u toku rada, znaci radi pol sata i samo krene vuc zrak i ugasi se. Nakon kaj ga dugo ozracujem napokon potekne nafta i opet dela recimo vuru vremena super pa se zna opet desiti da gasne. Nema veze jel pod opterecenjem il ne jer isto mu se zna desit kad prazan ide s gajbom po ravnici, a kad prikolicu vuce uz brjeg ide ko simplon…
 

Najnoviji postovi

Na vrh