• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,900
Ja sam ju prošli put mijenjao na Torpedu. Malo je bilo zajebancije, ali nije komplicirano, ima još i dosta mjesta za dohvatiti sve sa rukom. Jedino onaj utor na sajli ženski koji ulazi u sam sat, na njemu je muški, to mi nije odgovaralo pa sam morao improvizirati. I sama sajla je nešto kraća od originala, ti današnji dijelovi, svega ima.
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
992
Dosao ja do sarafa bez problema...s vanjske strane su... View attachment 50805
Otpojim i sajlu s motora...kad ono brus...nema.zaruljice 🥴
Pa samo probuši rupu i ubaci grlo sa žaruljicom...
Problem je što ako nema razmaka između brojčanika i kučišta, uzalud lampica.... svjetlo ne prolazi do brojčanika
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,268
a što ću onda bušit rupu kad nznm dal ima razmak...ako nije stavljena žaruljica neću improvizirat bezveze...čujem polako već po gasu na koliko sam okretaja, ali kad nešto duže radim stavim slušalice sa radiom pa onda moram pratiti sat...al nema veze...upalim na kratko svijetlo u kabini...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Ako je neophodno ugradi iznad sata neku lampu za osvjetljenje tablice, poslužilo bu.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,268
problem je što kad dođe jesen, sve radim većinom poslije posla i to onda najčešće bude noć...pa bi mi dobro došlo osvjetljenje...al nema veze...budem se i dalje snalazil kak i do sad...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Novi sat rada sa osvjetljem košta cca 100 kuna.
Nije ni blizu po kvaliteti u odnosu na starog ali ima lampicu
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,268
Za 100kn bum si rade pive kupil dok ovaj radi...a bum si pretrpel to kaj bum tu i tam moral upaliti lampicu u kabini...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,268
ma ne...nije neophodno...al sam mislio da ima žaruljicu...pa htio mijenjati...al onda skužio da nema..a neću kupovat sad drugi samo zbog te žaruljice, dok ovaj dobro radi..a treba mi ponekad kad radim po noći, ali onda si samo na kratko upalim svijetlo u kabini da vidim na koliko je gas i to je to...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Moze WD ,ja sam kod jarana skoro cistio kutiju osiguraca ,nesto popravljali . Obrisi krpom i ko novo ce biti.
 

Jfranc2

Novi član
Tu od
6 Lip 2022
Poruka
2
Naslijedio sam IMT539 75g.dao napraviti kompletnu generalku,nova radilica,ležajevi, karike,klipovi,ventili,uljna pumpa,itd.Sad kad radim i kako se motor grije pada pritisak ulja sa 5 na 0 bara.mijenjo 2 sata za pritisak i ugradio indikator pritiska za kontrolu i dalje pada dali neko zna što bi to bilo?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja ti imam imam manometar onaj sa bojama pa neznam pritisak. isto imam generalku na 533 sada ima 150 radnih sati. nešto je tebi sumnjivo.
meni kada je hladno onda je pritisak u crvenom visoko. kada se ugrije (2-3 sata grabilica) onda pritisak na minimalnom gasu bude na granici normalno i crveno nisko. kada dajem gas onda raste do visoko crveno.
koliko radnih sati imaš?
nakon koliko ti padne pritisak?
jesi mijeno ulje i filter?(dati nije pomiješo ulje i naftu ili ulje i vodu?)
kakva si uljnu pumpu stavil (ja sam stavil najjeftiniju indijsku)?
 

Jfranc2

Novi član
Tu od
6 Lip 2022
Poruka
2
Promijenjeno ulje novi filter uljnu pumpu majstor pred menom kupio u trgovini nije pomiješao ulje i naftu nove dizne boš pumpa bila kod majstora dao 2000kn za popravak sati rada 20.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa na mom 533 zna nekada podletiti smeća pod sigurnosni od uljne pumpe. ali onda ti je pritisak stalno nizak bio hladan ili topal. na 533 se lagano sigurnosni očisti jer je sa strane i drže ga tri šerafa. nisam siguran ali mislim da je na 539 sigurnosni direkt na pumpi.
probaj nabaviti od suseda koji ima dobar manometar pa spoji manometar. baš da ti dva manometra i lampica ne valjaju je teško za vjerovati.
ako nije i to nevalja nešto sa ležajevima. sused je isto tak napravil prije par godina generalku. krivo je brusać obrusil neki ležaj pa je pregrijose se motor pao pritisak.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ako je baš nova radilica kupljena onda je vjerojatno od ovakvih pa je tu svašta moguće...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Svašta je moguce ,izmedju ležaja i radilice treba biti 0,03 zazora max 0,04 sve preko toga ce praviti probleme.
 

Najnoviji postovi

Na vrh