• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Nije ovo bila moja provokacija, natipkao sam to od milja. Sviđa mi se kako funkcioniraš a uz to si i cca 15 god mlađi od mene, u to moje vrijeme ja sam još bio kao dečko. Sad vrtim onu pjesmu: Umoran, umoran sam prijatelju, umoran 🎶🎶🎶
Lijepo si ti to sebi sredio, još jednom moja svaka pohvala.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
To ih je Šprajc sve raskrinkal na Stanju nacije ako tko prati tu izrazito ozbiljnu informativnu emisiju 😂
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Pozdrav svima. Imam pitanje vezano za imt 533. U toku voznje kada traktor vuce pa ga na primjer pocne gurati prikolica cuje se nesto da lupne, isto tako ako ide nizbrdo pa dam gas i on povuce opet taj zvuk. Sve se isto cuje i kad je solo traktor. Skidao sam i kuku jer sam mislio da mozda ona zeza ali nije. Kad ga zaljuljam na tocku ima lufta ali za njega znam i on se moze cuti na bocno ljuljanje ali ovako i ne. Sta moze biti problem. Nekad hoce da iskoci reduktor, da li je do njega ili ipak diferencijal. Prije par godina sam ubacio skoro nov diferencijal od 539 jer sam ugradio blokadu i stavljeni su novi sarafi na tanjirasti i osigurani tako da mislim da nije do njih
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,691
@MUHA da ne pisem po temi drva...sjedalo ima obican hidraulicni amortizer...on samo amortizira...da mu stavim onaj amortizer kak sam za staklo stavljal, kaj bi gural cijelo vrijeme sjedalo prema gore? Nekih 400 ili 500 N?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Taj amortizer ima krajnje polozaje i mogel bi u njima ostajati.
Njutne podijeli sa 10 pa.dobijes kile.

50 N je 5 kila.....sumnjam da se bu tu vozil zagorski puran.
Feder nosi dio tezine ali mislim da je 50 N premalo.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Kolko ja vidim pročitat napisano je 500N
@llmb0611 amortizer bunkera od nekog auta, ja imam neki univerzalni sic i stavil sam 550N od seata jer mi je dimenzijama odgovaral
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,691
Znam da se djeli sa 10...500N sam napisao..znaci 50kg amortizer i dva fedra...mozda bi bilo dosta...
Ovaj amortizer kaj sam stavio mi ne djeluje bas jako...ima neki jaci za kupiti? Ili su to univerzalni amortizeri?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Ono kaj ja na poslu viđam i mjenjam su od 350 do 550 eventualno 600, jači nisam imal prilike vidjet u rukama no ne znači nužno da ne postoji, ako ništa drugo daš napravit.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,691
Znaci stavljaju se i takvi kaj vracaju u pocetni polozaj...jer original za imt je samo cisti amortizer...koji amortizira pokret a feder vraca gore...budem probal nove fedre i pronaci amortizer koji odgovara po dimenziji...
@Lee Champa pa da budemo onda potpuno tocni 9.80665N
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
@MUHA da ne pisem po temi drva...sjedalo ima obican hidraulicni amortizer...on samo amortizira...da mu stavim onaj amortizer kak sam za staklo stavljal, kaj bi gural cijelo vrijeme sjedalo prema gore? Nekih 400 ili 500 N?
Ja mislim da to nebu dobro. Kad preskočiš preko grabe to te bu ispalilo ko katapult.
Amortizer sjedala mora raditi prema dole i prema gore.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,691
A ima.onda neki obicni ali da je.malo jaci? Da malo bolje amortizira? Ovaj kaj ga imam mi djeluje slab...
 

Najnoviji postovi

Na vrh