• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Nemoj tak, zadnji je proizveden tam negde 88-e. Skoro pa smo generacija ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Tak je, a komentar vezan za 88-u je na moje doživljavanje da ti današnji dožive broj godina od 88 do danas ;)
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Što se tiče puštanja ulja na osovini ramena volana, koliko sam skužio, na spoj kućišta volana i osovine koja izlazi iz njega ide klasični semering, a onda između kućišta i ramena volana ide onaj veći dihtung od filca? Kakva je uloga tog filca ako već postoji semering? Koliko sam laički mogao isprobati, nemam nigdje na volanu lufta, ništa se ne klima. Međutim, otkrio sam da moram prvo proučiti ovo što je neki "majstor" prije mene smislio na desnom ramenu. Lijevo isto lagano slini, ali ono je složeno kako treba biti, dok desno ima ovo pošvasano čudo s dodatnim šarafom. Zanimljiva kreacija za koju treba otkriti što je vezano s čim i što drži što.
View attachment 55314
View attachment 55315
Da odgovorim sam sebi na pitanje od prije par mjeseci. Isčeprkao sam informaciju da je ovaj gornji šaraf navaren na maticu kako bi služio kao neki nosač za bočnu kosu.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Što se tiče farbanja i šminkanja, na traktoru sam do sad bojao samo ono što je bilo nužno jer je bilo zguljeno, zlamano i apšicano, oni bočni limovi oko prednje maske i prednja maska. Još sam obojao gornji dio uz mjenjač jer sam tu provlačio nove žice pa ih nisam htio stavljati na masno i zguljeno. A sve to sam obojao samo u tom nužnom dijelu, da vidim kako će se ova boja ponašati nakon nekog vremena upotrebe. Da ne pobojam sve, a onda skužim da boja ne valja i slično. Do sad tu ništa nije farbano, sve je original. Traktor nije puno korišten, a ni čišćen :) pa je djelomično bio konzerviran mješavinom nafte, ulja i prašine. Sad mi još malo slini na izlazu čašice nafte prema lajtungu, to moram malo pritegnuti. Ostalo je suho.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
Ovi stari Ferci, ko god ga je imalo čuval izgledaju ko da su tek punoljetni (y)
Realno da vidiš mojega sa 10000 radnih sati još je mehanički ko beba osim kaj je limarija zguljena i malo povinuta(moram probati isčeprkat nove blatobrane i donje segmente haube od nekuda), al mjenjač, kvačilo i hidraulika u super stanju! Jedino je motor na izdisaju :/ , al se ne predaje još uvijek 😎
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav, molim pomoć. Jučer sam htio pošpricati krumpir protiv korova ali nije išlo, ne mogu uključiti kardan.... Znači dvostepeno kvačilo, IMT 539, stisnem pedalu do poda i ne ide. Kao da nije dovoljno stisnuto kvačilo... Da li je to veliki kvar i kako riješiti ?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Vjerojatno ces rijesiti sa podesavanjem papuce izvana ako ima papuca puno lufta do granicnika.
Ako nema, treba podesiti ili kroz otvor na dnu zvona kuplunga ili prepoloviti traktor.
Ako ga ptepolovis i vidis da kuplung nece jos dugo, promijeni ga.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ugasis traktor, ukljucis kardan i upalis traktor. Ja tako radim otkako ga imam. Podesavanjem nisam dobio nista, pretpostavljam da je pukao jedan zub na potisnoj ploci i ne odvaja. Mozda je to i kod tebe slucaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Jebemu miša, pa nije to Univerzal ili Štore da štelanje kuplunga traje dan do dva.
Na Fercu kad se poštela jednom to traje godinama.
Treba krenuti putem kojeg je @ROADRUNNER napisal i riješiti problem a ne raditi sa neispravnim kvačilom
 

Najnoviji postovi

Na vrh