• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nikola, a kaj je sa pumpom? Da li ima lopatice? Provjerio?
I ako ima možda nisu na mjeri ;)

Muha bi mogao znati da li se moze dihtung na glavi krivo okrenuti ili biti krivo izrezan pa da zatvori kljucne otvore...
Svakakvih dijelova ima, pa i skupih
Pa to bi i ti trebal znati, nema davno si ga imal u rukama ;)
Naopako nemože, krivo izrezan nisam videl.
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
80
još malo pa gotovo,uzeo sam originalnu polugu produžio je i na nju navario jednu malo deblju šajbu kao graničnik,trokut za gas i probušio jednu rupu za rascjepuku,papučica je već napravljena sutra ide montiranje IMG_20230921_190531.jpg IMG_20230921_190537.jpg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,071
Master, tj. Direktni gas ostaje rucni, a ovaj je sporedni?
Znaci ako rucni stavis na pola gasa, kad otpustis nozni, traktor radi na pola gasa?
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
80
Jedna dobra recenzija.
Još uvijek je 539 tražena roba.

susjedov traktor jako dobar,ofarbo ga je cijelog sad je top ja mu trebam radit instalaciju,mislim da će ga snimit kad se sve sredi

Master, tj. Direktni gas ostaje rucni, a ovaj je sporedni?
Znaci ako rucni stavis na pola gasa, kad otpustis nozni, traktor radi na pola gasa?
kada se nožni stiska on se vraća a ručni se ne pomiče a kada se koristi ručni pomiče se nožni ali se ne vraća nego ostaje
uglavnom nožni se vraća a ručni ne
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,071
Jasno

Od cega mi je jedna klip supljikav? Los materijal ili losa dizna?

A glava treba ovak izgledati kad se koristi antifriz a ne voda.
 

Prilozi

  • 20221011_190022.jpg
    20221011_190022.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 38
  • 20221011_185959.jpg
    20221011_185959.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 38

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
80
Jasno

Od cega mi je jedna klip supljikav? Los materijal ili losa dizna?

A glava treba ovak izgledati kad se koristi antifriz a ne voda.
glava je super kad se koristi antifriz,nije mi jasno zašto ljudi sipaju vodu osim u nuždi, nije antifriz velik trošak a klip najvjerovatnije da je šupljikav zbog dizne ili negdi probija tekućina
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,552
Michael, ljudi stavljaju vodu iz par (nevaljanih) razloga:
-rashladni sistem im gubi tekućinu na jednom ili više mjesta pa se, umjesto popravka kvara, toči voda
-ljudi toče vruću vodu zimi u kiler da traktor lakše upali, umjesto da sam motor, grijač, PVP i akumulator budu ispravni pa on pali kao mina
-jednostavno su nemarni zato jer je u traktoru godinama voda pa nastavljaju tradiciju (pročitao sam da je to i oke jer ako se tada stavi antifriz i sistem očišti od kamenca da kiler "propiša" jer kamenac dihta)
 

Nikola Laktić

Novi član
Tu od
18 Ruj 2023
Poruka
15
Da,
Sve više je argumenata da je sve puno kamenca i da je protok tekućine za hlađenje slab .Pitanje je može li se bilo kakvom kemijom ošistiti kamenac.
Možda pomaže samo čekić.
Možda par postotna kiselina ????
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
80
Michael, ljudi stavljaju vodu iz par (nevaljanih) razloga:
-rashladni sistem im gubi tekućinu na jednom ili više mjesta pa se, umjesto popravka kvara, toči voda
-ljudi toče vruću vodu zimi u kiler da traktor lakše upali, umjesto da sam motor, grijač, PVP i akumulator budu ispravni pa on pali kao mina
-jednostavno su nemarni zato jer je u traktoru godinama voda pa nastavljaju tradiciju (pročitao sam da je to i oke jer ako se tada stavi antifriz i sistem očišti od kamenca da kiler "propiša" jer kamenac dihta)
upravu si

Da,
Sve više je argumenata da je sve puno kamenca i da je protok tekućine za hlađenje slab .Pitanje je može li se bilo kakvom kemijom ošistiti kamenac.
Možda pomaže samo čekić.
Možda par postotna kiselina ????
mislim da postoje neke kiseline ali ne znam koliko su učinkovite
 

Nikola Laktić

Novi član
Tu od
18 Ruj 2023
Poruka
15
Nikakvog posla
Zakuha na praznu vožnju nakon pola sata vožnje uprazno.
Al evo i novi momenat....
Već spomenuto ,nove brtve,brušenje glave o nove vod pumpe...ima još jedan detalj za podijeliti sa forumom :
Traktor ima gotovo novi hladnjak ...ali
Bio je pun vode kod čovjeka koji je bio bolestan pa ga nije vozio bar godinu dana
I više možda.Dakle voda nije cirkulirala kroz mašinu i hladnjak sve to vreme.
Pa pomislih da se kamenca najviše nakupilo u hladnjaku.
Pa ću jednostavno stavit novi hladnjak i čekati rezultat
Slažete se.....130 evra više al probat ću ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onak uspit..da li je hladnjak izvana čist..da li zrak koji hladi sače izvana ima protok...trebao bi "vidjeti "kroz hladnjak preko cijele površine.?

Da li kad skineš crijevo gore i dolje voda prolazi slobodno kad staviš šlauf direkt iz pipe.
Da li kad traktor radi vrti vodu preko kilera ..to se vidi kad skineš čep na keleru?

Provjeri sva gumena crijeva da nema listanja iznutra koja bi mogla blokirati cirkulaciju...da nema neki list oraha unutra..miševa ..osa
 

Nikola Laktić

Novi član
Tu od
18 Ruj 2023
Poruka
15
Ma nema miševa i lišća
Nova i creva
Skinut ću hladnjak
Hvala ekipa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh