• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Evo to im zamjerim ..da nisu malo te bremze doradili,mene bi bilo sramota ko jednoga inžinjera sjediti 30 let i primati plaču.
Pa i ti si ponosan vlasnik kojeg primjerka pa si sedel 20 let na njemu u strahu i nisi ništ poduzel.
A dobro, ti nisi inžinjer i poduzel si nekaj oko ručne tak da ipak postoji pomak (y)

Što jest da jest, ali kočnice su im ..... staneš ako znaš gdje se planiraš zaustaviti. Prazan još nekak, ali nek je šofer samo malo teži zaustavni put se produžuje za deset metara
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Cep kao gumeni cep iznutra?
Ja sam dao napraviti alu cahure izvana ali su 1mm debele i nece dugo. Zalijepio sam ih sa diht.masom i ulje.curi manje :))
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pa i ti si ponosan vlasnik kojeg primjerka pa si sedel 20 let na njemu u strahu i nisi ništ poduzel.
A dobro, ti nisi inžinjer i poduzel si nekaj oko ručne tak da ipak postoji pomak (y)
Da ja imam njega 10 sana na klocnama ja bi njega doradivao..ali znaš kak je kod mene jedva da napumpam gume .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Cep kao gumeni cep iznutra?
Ja sam dao napraviti alu cahure izvana ali su 1mm debele i nece dugo. Zalijepio sam ih sa diht.masom i ulje.curi manje :))
Limeni.
Ako poluga kočnice ima lufta i vozi po njemu nebu dugo nikakav vozil.

Da ja imam njega 10 sana na klocnama ja bi njega doradivao..ali znaš kak je kod mene jedva da napumpam gume .
A znam, nadam se da ono više ne visi za rogom?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Hmm, antifriz u novi hladnjak bez ciscenja... Takoder brtva glave, kamenac. Nisam pratio jel generalka il nesto bilo.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Pitanje jedno... Na 533 je reduktor spore/brze krenuo izbacivati, prije je znao izbaciti iz sporih pri nekom opterecenju (oranje i slicno), sad sve češće izbacuje i iz brzih kod normalne vožnje po cesti. Jel može bit problem u samoj ručici reduktora da se potrošila ili nešto tipa toga, pošto mi je najjednostavnije za početak izvadit ručicu pa usporedit sa novom jel pojedeno, makar sumnjam da je to problem.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Uzrok tom izbacivanju su najčešće poderani šiljci na šipki od birača brzina . Ne vjerujem da je do ručice reduktora problem...
 

Nikola Laktić

Novi član
Tu od
18 Ruj 2023
Poruka
15
Hvala tebi sto si javio rjesenje ove misterije!
Rijetki su takvi.

STAVI ANTIFRIZ!!!@
Pa to je osnova kulture i komunikacije,valjda
Zahvala svima
Da Antifriz....čim vidim pušta li na nekoj šelni
Pozdrav svima
Hmm, antifriz u novi hladnjak bez ciscenja... Takoder brtva glave, kamenac. Nisam pratio jel generalka il nesto bilo.
Sumnja na gubitak tekućine,pa menjali brtvu glave,pa vodenu pumpu
Pa se i dalje grijao
Pa menjali i hladnjak....pun kamenca
Sad je čini se sve ok....
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Aha, ak je brtva glave nova, ne bi trebalo bit problema u tom, opasnijem spektru. Antifriz bude otopio ovaj kamenac, ne znam sto bih rekao koji je dobar proces ciscenja sistema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Niko sretniji od mene ako je problem riješen zamjenom hladnjaka.
Ne mogu vjerovati da je stari bil toliko zaštopan. Nema dugo sam utočil u jednog 6 litara tekučine, a pošto termostat dobro brtvi u motor je otišlo malo vode. Naravno da mi ga se nije dalo odzračivati pa je radil u mjestu cca 10, a mislim da i više minuta dok nije otvoril i povukel vodu.
Znam da to baš i nije po ps-u ali....
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Muha, termostat ima malu rupicu za odzračivanje i kroz nju zrak izlazi u hladnjak.

Antifriz u motor dodje s donje strane hladnjaka, a zrak izađe kroz termostat. Vjerujem da ga nisi skuhao.
Da voda nije bila do termostata s motorne strane, termostat ne bi otvorio, jer ne otvara ak nije u tekućini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nisam, imam ja taktiku za takve probleme koja mi se pokazala više puta uspješna ;)

Muha, termostat ima malu rupicu za odzračivanje i kroz nju zrak izlazi u hladnjak.
Daj mi ju pokaži :unsure:

 
Na vrh