• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Pogledaj i 540/542, možda nađeš povoljno.
Za razliku od 533/539, ta dva modela su ipak moćniji strojevi.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Posto slabo se razumin u strojeve traktore zato sam tu da se posavjetujem s vama.Gdje ih trazit njuskalo index ili mozda market place.

Bas sad gledam imt 542mi se vise svida na oko sad sto se tice cijene za koliko se moze naci?budet bi mi bio 3-4tis.eura
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pozz ekipa evo posto se mislim nesto uzimat od traktora nesto od ovo dvi vrste imt mi cini se najbolja kupnja il imt 533 ili imt 539 posto nemam nista iskustva s voznjom traktora obrađivao bi oko 3hektara njive malo oko drva gnjoja tako da sto gledat uzet.P.s cini mi se da imt 539je skuplji za duplo vise od 533 dali je potrebno toliko davat?Koliko uopce oni realno kostaju?
Cijene na oglasima su takve kakve jesu, a dali se prodaju po tim cjenama ili dosta nižim to niko nezna.
Djelova još ima za njih ali su lošije kvalitete, ali to će ti najbolje reći serviseri tih traktora, javit će se.
Ako se ozbiljno misliš bavit poljoprivredom možda da pogledaš neki zapadni traktor.
Neznamo sa koliko novaca bi mogao raspolagati?
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
pozdrav,nožni gas je završen i super radi ali imam jedan novi problem,zašto je hauba ovako zinula,nikad nije udarana niti mjenjana. IMG_20231001_183259.jpg IMG_20231001_183310.jpg IMG_20231001_183602.jpg IMG_20231001_184541.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Ti nemas fiksatore za haunu odozdola? Sa svake strane postoji kuka i leptir matica s kojom mozes stegnuti haubu da se ne moze siriti ni otvoriti.

Nego...imas li ti mjere i nacrte ovih dijelova da si mi bokci kaj ne znamo projektirati, napravimo nozne gasove?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@tonci
mi smo jako radoznala ekipa..a ovo nije tema za to..nas zanima od kud ti 3 ha zemlje a ništa ne znaš o traktorima..zanima nas u kom si kraju..a zanima nas i ono kaj ni sam ne znaš..a to je koje kulture bi sadio na ta 3 ha..imaš i vočnjak..539 je za oranicu ali nije za vočnjak..opčenito ako planiraš živjeti od 3 ha i malo vočnjaka sretno..Ako ti je to hobi računaj da hobi košta .
Ako ti je za neku biznis kulturu a to je miguče na 3 ha onda prvo postavi biznis a kasnije u nabavku traktora ..stroj od 3-4 tis.e za biznis je robija..
Sretno
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
sad sam gledao u ncrtima haube i mislim da imam u radioni pričvršćivači tako da ću ih namontirat ,kabina je Orašje 1988 sa kontra vratima a što se tiče gasa nemam mjere ali imam neke slike. IMG_20230926_182645.jpg Screenshot_2023-09-17-23-19-07-955_com.google.android.apps.docs.jpg Screenshot_2023-09-17-23-26-27-755_com.google.android.youtube.jpg IMG_20230926_182639.jpg
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
74
A ove kugle s mazalicama si radio ili negdje ima za kupiti?
te mazalice sam kupovao,lako se montiraju probušiš rupu i urižeš navoj zavrneš i gotovo,inače su sve spone orginalne,to je djed stavljao kad je traktor kupljen a ja sam ih samo zamjenio
 
Posljednje uređivanje:

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Tu u dalmatinskoj zagori uglavnom tereni su ravnice s dubokom zemljom.Nezz nis o traktorima jer do sad nisam se tim bavio nit poljoprivredom puno onako amaterski krompir i malo zelenila.To bi mi bio zasad hobi uz moj posao no odnekud tr krenut vocnjak sam zasadio prije nekih 6-7god.Medutim kako je bio prije sadnje prođen plugom poslje mi je susjed proletio ga agriom no teren ostao je kvrgav i sav neravan jer nisam uopce isao za tim da ga skroz poravnam.Sad mi problem je s njim sto je nezgodan kad se prolazi trimerom posto sav je neravan valovit nedi udubina nedi izbocina kao kako da kazem valovit.Posto sam ga zicom zatvorio nije vise prikladan da ude traktor velicine imt vec jedino tomica bi u njemu mogao bi nesto napravit.No u selu nema niko tomicu a volio bi ga provat poravnat koliko je to moguce.Sad s cim posto je zatravljen i vj mnogo tvrd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ti utegi rasterečuju zadnji kraj..a tak nikam nemre..to sam naučio od forumaša...on se bude prepoznao
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,737
Meni bude tih 80kg puno značilo, radil sam bez utega do sad, aali s puno opreza....treba opreza i dalje, al nekad mi fali napred malo, pogotovo sad za branje kuruze i oranje
 

Najnoviji postovi

Na vrh