• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Majstori,
539, 90', linijska pumpa, gdje se postavlja indikator temperature? Originalni indikator ima metalno "crijevo" i ide do ulaza koji je iza ispušne grane. Kupio sam novi sat sa senzorom temperature i dio koji ulazi mi izgleda drugačije. Kupio sam ovakav. Da li treba onda maknuti to crijevo i staviti ovaj crveni kabl ili nekud drugdje ide?
Ide na isto mjesto..ovo crveno nije žica nego cijev i ne smije se rezati ..savijati do besvjesti ili prelomiti...staro se makne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Majstori,
539, 90', linijska pumpa, gdje se postavlja indikator temperature? Originalni indikator ima metalno "crijevo" i ide do ulaza koji je iza ispušne grane. Kupio sam novi sat sa senzorom temperature i dio koji ulazi mi izgleda drugačije. Kupio sam ovakav. Da li treba onda maknuti to crijevo i staviti ovaj crveni kabl ili nekud drugdje ide?
Ispod te crvene plastične navlake ti je isto kapilara omotana u nekaj slično toj metalnoj cijevi koju spominješ, a koja izgleda kao opruga.
To koje si kupil bi trebalo pasati ako koristiš i redukciju koju kupiš sa njim, a vidljiva je na slici.
I taj senzor temperature ti je ništ koristi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Valjda je kapilarni pošto je kod vađenja (a odupiral se) išlo pššššššššš
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Da li je potrebno napajanje da bi sat radio? Jer probao sam ga testirati, stavio osjetnik u kipucu vodu, a kazaljka ne mrda...
Imate li preporuku nekog boljeg modela? Gdje kupiti?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,133
Ovisi kojeg je tipa osjetnik!
Ako je kapilarni onda je iscurila tekućina! Mislim da na tim traktorima dolaze samo kapilarni, jer ovi drugi su prefini!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ne treba napajanje.
Vrati tog tam gde si ga uzel i nek ti daju Teleoptikovog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Čučnulo bi za to puno više od dvije kile svinjetine.
Ja mislim da je to jako korisna dodatna oprema koja mora biti ispravna.
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Ekipa,skinuo alanser odneo električaru nešto je bilo odlemito i sad alanser radi al je problem kada ga palim okreće ali ne mogu ga uzubiti...kada ga malo popustim onda fino vrti ali normalno iskoči uvjek
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Kad pritegnem one nosače(kaiše) momački i počnem alansovati čije se kao da struže od zamaj a kad popustim malo šaraf ne čuje se to struganje ai o da iskače tj pomiče se alanserEvo i video
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Nema šanse pojaseve tak jako stegnuti. Ne pitajte me kak znam.
Kučište statora je 7, 8 mm debelo i okruglo.... nema teorije.

Ovo sa videa meni zvuči ko normalan zvuk.
Nije mi jasan onaj dio sa uzubljivanjem, kaj nemreš uzubiti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh