• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
978
Luka, moja se isto potrosila pa sam dao tokaru koji ju je navario i obradio pa sad radi. Ne vjeeujem da postoji nova
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
Podmazivao sam i izbilo mi ratkapu,bivši vlasnik ju samo izgleda nabijo, unutarnji navoj otišo a na ratkapi je čitav..može li se kako napraviti unutarnji navoj ili neka druga opcija
 

Prilozi

  • IMG_20240320_195708.jpg
    IMG_20240320_195708.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 42

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
978
Ne isplati se tokariti i umetati pikse pa raditi navoj. Kupi drugu glavcinu ili ovu kapu pikni sa svasaparatom u dvije tocke gdje ces moci lako odbrusiti sa brusilicom ako budes rastavljao.
Prije toga navoj namotaj sa kudjeljom ili teflonom da ne ulazi smece.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Nije to izbilo zbog navoja nego si previše masti nagurao ne pitaj me kako znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
To se inače ne podmaziva tak, ako se i podmaziva dovoljno je jednom mazalicu stisnuti.
Kad kapa drži onda mast okrene semering .... neki mazalicu ni nemaju pa je sistem podmazivanja kao na štaufer mazalici.

Inače pod kapu dolazi brtva, a ne kudelja ali bolje išta nego ništa.
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
186
To se inače ne podmaziva tak, ako se i podmaziva dovoljno je jednom mazalicu stisnuti.
Kad kapa drži onda mast okrene semering .... neki mazalicu ni nemaju pa je sistem podmazivanja kao na štaufer mazalici.

Inače pod kapu dolazi brtva, a ne kudelja ali bolje išta nego ništa.
Na drugoj strani sam podmazivao dok nije izbila stara mast i to do dosta "ubacio", kao da nije uoće bilo masti.
A na ovoj oštećenoj sam možda 3 puta i samo mi izbilo ratkapu...moro sam mjenjati staru mazalicu jer nisam mogao nataći crijevo jer je nabijao preko nje sa čekičom..najvjerojatnije ću pripecati da ne ispada..da od klingerita napravim brtvu ili naći neku gumenu?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
978
Muha je u pravu. To se podmaže jednom i nakon cca 500 sati se skine dolje i opere stara mast van pa se napuni sa svježom.
Ako drukaš mast na silu unutra, mazalica napravi veliki pritisak i izbije ti semering sa stražnje strane ili poklopac s prednje strane.
Ja nisam rekao da tu nejde dihtung, ali da bi ti navoj malo bolje primio i dihtao, namotaš kudjelju ili teflon pa onda poklopac pikneš elektrodom na dva mjesta da ne ispada.
To što si filao da je stara mast izbila van je znak da si sjebao semering i sad ga ili treba mijenjati ili često filati mast unutra da tjera smeće prema van.

@ Gajan - i ja sam tako naučio ;)
 

Pema

Novi član
Tu od
21 Ožu 2024
Poruka
2
Pozdrav svima Koji dajete dobre savjete,želim kupiti IMT 539 1989god.sa2300 r.sati,a kada Traktor radi I izvadim mjerač ulja pomalo ulje frca van,jeli to normalno ili nije molim za odgovor,pošto nemam iskustvo lijep pozdrav.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Promenio sam komplet kvačilo na imt 533 (jednostepeno je). Ispočetka sam jedva prbacivao, nikako da odvoji. Kaže majstor novo pa dok ne nalegne i kad puštaš odmah uhvati - trzne. Poslije par sati rada, počeo je da odvaja normalno, ali svaki put zatrza, odnosno trzne kad puštaš, nema onoga da polako hvata. Takođe poslije nekih 25-30 sati rada kad stisneš kvačilo nešto tiho pišti-lagano kao da škripi, dovoljno je samo malo ga dirnuti nogom, odmah se čuje taj zvuk.
Šta bi moglo biti i šta raditi?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Kak bi rekli po domaći , druk-ležaj.....Pa nije valjda da kod polovljenja traktora niste zamjenili novi druk-ležaj?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Najvjerojatnije je savinul lamelu kod sastavljanja.
Jednostepeno odvaja uvijek bez brige, nema kaj naljegati. Zato i trza i to nebu nikad naleglo.
Potisni ako je stavil novi nije ništ novoga da nakon par sati počne šumeti, ponekad je bolje ostaviti starog nego stavljati ove današnje nove.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Pa šta mi je činiti? Koliko to tako može gurati, pošto mi baš treba traktor narednih 10-15 dana. Nije u u teretu, najteži mu je posao atomizer i plug za progrtanje krompira. Dnevno radi 2-3 sata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Ma išlo bu to i duže samo kaj je tak teško raditi.
Možda nije lamelu savinul, možda samo nije dobro poštelal capice.
Kaj god da je nema se kaj bolje pokvariti ili napraviti neki veči lom. Radi tak pa dok obaviš posel i majstor uhvati vremena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh