• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čovjek je prije godinu dana meni radio generalno 539 i za sada sa 110 r/h radi super.
Imao je generalno urađen motor i tražio je za njega mislim 10000 kn, samo ne znam dali u toj cijeni treba ostaviti stari motor.
vjerojatno da , samo trebate znati da oni ugrađuju najeftinije djelove kakko bi bili konkuretni , odnosno neš zaradili .


vaš velečasni
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Meni je dao jamstvo, a kakve dijelove ugrađuje to ne znam.
Znam da je zbog kvalitete dijelova promijenio trgovinu. U prvoj trgovini je vraćao nove dizne, kontakt bravu, puž volana i još neke dijelove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Pet let bu išel i da vrbove klipove ugradiš, a kaj poslje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Kakve osigurace stavljate, mislim ih ima tri vrste, oni najtanji, srednji i oni najsiri?
Danas sam malo poslagival instalaciju i par komada mi je izgorelo..
Sad koje staviti, imam onih najsirih par komada, ali mislim si ako su pak prejaki da ne izgori kaj drugo umjesto njih?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
osigurači se ne biraju po širini nego deklariranoj struji

brijem da i boje govore o "jačini"
vaš velečasni
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Koju boju da onda stavim, otisli su mi osiguraci od prve i zadnje pozicije, zadnje radne lampe i sirene?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Nekad se to bojama označavalo ovak

1211%20Auto%20osiguraci.JPG


Danas je to sve plastika.
8-16 A ti je uvrh glave
potraži keramičke ili stavi automatske 12 Volti
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Prvo točno utvrdi zbog čega ti osigurači gore, da nije negdje kratak spoj,,Došao jednom prilikom čovjek u trgovinu autodijelova i veli da treba osigurače 40-50 Ampera, veli trgovac da takve nemaju, a on veli: trebam takve jer mi od 25 A stalno gore!:(sweat):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Muha kakvi su ti automatski,trebao bih mijenjati kompletno tablu sa osiguracima,totalno se razhebala.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma nije nikakva greska u instalaciji, to sam ja spizdio kaj su pregoreli..
Sve je radilo osim zadnje radne lampe i onda sam isao pregledavat po redu s ispitivacem, gdje je problem i ispitivac mi se nesto potrgal pa ispod kojeg god da sam osiguraca piknul, odma je pukel..
Moram si novog ispitivaca nabaviti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Pa kaj si pikal po gnjezdu osigurača, trebal si na šaraf kojim se žica steže.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ja sam kontao da stavim plocu za one plosnate osigurace kakva mi je na kinezu,jer sam se ovih njegovih namijenjao dosta. Da ih od papira prave bile bi bolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Pa to ti i pričam.
Staviti kutiju za plosnate osigurače
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa bas sam i po tim sarafima i pikal, tak uvijek provjeravam, ali sad dok sam piknul odma je osigurac pregorel, a nisam odma skuzil, pa sam ih tak tri cetiri skuril..
Greska je u ispitivacu valjda..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, spojil si masu na živu struju, normalno da je zgorel...nesi valjda ispitival s ispitivačem za kućnu struju?? :)

Nego, kaj se tiće osigurača, potraži one koji imaju ovakvu oznaku na sebi: (P) ti su ti keramički i puno su bolji od ovih plastičnih koji se samo istope. Jer instalacija na IMT-u i sličnima se često grije pa treba staviti bolje osigurače.
Za veča trošila slobodno možeš staviti plave od 25A ili barem crvene 16A, pozicije, žmigavci bijeli od 8A su dovoljni.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Hehe, za kucnu struju.. Pa imam ispitivaca za el instalaciju na autima i traktorima, izgleda ko penkalo i ima malu klemicu na zici koja se stavlja na masu.. Zapravo vise ga nemam, nekaj se pokvaril i hitil sam ga.. Moram si nabaviti drugi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, moram pitati :)

Ma neje se pokvaril, odspojila mu se žica unutra...no novi je par kn...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Baš ništ nebi ispital zato sam i pital, jer sam videl i takve majstore na djelu :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh