• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivankc povuci jednu Žicu i spoji ju na blatobra,nemaš masu,i ja sam imal problem sa zadnjim pozicijama i tom radnom lampom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Radile su zadnje pozicije i sve ostalo, samo nije radna lampa radila, onda sam isel nekaj prckati i pregorilo mi je par osiguraca, ali sutra stavim druge i nadam se da bude opet radilo..
A sto se tice mase, zice su na svakom blatobranu prisarafljene, a spojene su na serafu na trupu zadnjeg kraja traktora, tako da mislim da je masa u redu..
Jedino mi nekad zmigavci znaju svjetliti onako s pola snage i tu mi se cini da masa igra ulogu.. Probat cu te zice od mase malo odsarafiti i pocistiti od hrde..
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Meni su isto žmigavci ponekad svjetlili sa pola snage pa je bilo do releja a bio nov (tek radili instalaciju jer je nije ni bilo...:icon_lol: )pa smo stavili relej od golfa i sad rade super...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
taj relay za zmigavce je obicno smjesten dolje desno ispod volana?
ona kockasta crna kutijica?

meni zmigavci jedan dan rade, pa jedan ne rade, i tako to...
svjetla rade normalno, osim kaj mi je izgorjelo lijevo oboreno...

znaci i kod mene bi bilo do tog relaya mozda?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
To se inače u žargonu zove automat žmigavaca.
Obično su kockasti u plastičnom kučištu elektronski, a okrugli u aluminijskom kučištu mehanički.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od kad sam izbacil te automate žmigavaca i ubacil od auta gore kockaste, crne, plastične...kakvih se več našlo pod rukom, nema više problema s žmigavcima...

Inače, ovi automati su goli krc, negdje koštaju 10-ak kn, negdje 30-ak kn, a nevaljaju apsolutno ništa!!
Večinom svi rade preko "gasa"! koliko gasa na traktoru, tak brzo treperi :) :D:
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
Trebao bih raditi generalku na 533 pa me zanima koji su dijelovi najbolji, gdje ih tražiti (Hr, Bih , Srbija?) i što mi u principu sve treba?
Naravno da ću sve vidjeti kad se motor otvori, ali čitam svuda pomalo da u generalku idu klipovi, košuljice, karike, dihtunzi, ležajevi radilice...
Može li tko s iskustvom napisati ili linkati nekud što točno ide i što bi trebalo strojno obraditi.
Možda se pitanje čini glupo, ali ako kažem da sam vidio kako ''majstori'' rade generalku tako što ubace klipove i karike u stare košuljice, onda me boli glava ot toga svega.
Možete navesti i cijene ako netko zna.
Ovdje ili na pm, po želji. Unaprijed hvala! A dok čekam odgovore, idem malo čitati neke od 161 stranice samo ove teme ;)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Pisano je već o tome,potraži malo!!!pretpostavljam da ti to nećeš raditi,nego neki majstor,tako da će ti on najbolje objasniti šta i kako treba i gdje su djelovi najbolji
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
:(rofl): Dojajni ste. Ima li kakav chat da se svi skupa prebacimo tamo jer za na cugu ići smo daleko jedni od drugih, a da ovu temu ne spamamo? :icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan kolega je sredio 533 motor generalno pa malo kuplung hidraulik getribu i piksirao prednji kraj nakon 300 sati rada traktor mu bio premali i prodao ga za 12 000 kn a uložio 15 000 kn za nesređenod dobivao 10 000 kn pa sad jel bio sretan ????:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh