• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa rade probaj fen na usis i verglaj bolje mu bu nego start sprej.

Mada grijac bi mu pomogel jer pitanje jel tvoj dela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Veli da pucne, znači da šljaka.
fen je glupost, brener ili baklja su zakon
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pumpaš da bi digel tlak u sistemu pa da ima nafte koja se bude upalila kad ga griješ.
Sistem sa bakljom je još duži od pravilnog sistema, a ti kak tebi ide bi mogel toga bokca zapaliti ako je mastan ( a koji nije) pa nebumo o tome
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
a ništa probat cu sutra ovo sa pumpanjem znaci to je u biti postupak ako je loši motor ili ti ga pred generalku ako se ne varam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Standardni postupak je da ga zagriješ i upališ.
ovi kaj se kunu da njihovi 533 nemju grijača i da hladni uple na zub, a kad je ispod nule bi samo hteli da je to tak, ali to u večini slučaja i nije tak.
Ako ne puše ko lokomotiva na čep kud se toči ulje kad je vruč, onda možeš probati malo poraditi na glavi, ali moja preporuka ti je da to ostaviš kak je. Kad urediš glavu onda je sve opterečenje na karikama i cilindrima, a vjerujem za te sate da to nije u bajnom stanju.

Pumpaj, i grij i još bu to išlo godinama
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
ovi kaj se kunu da njihovi 533 nemju grijača i da hladni uple na zub, a kad je ispod nule bi samo hteli da je to tak, ali to u večini slučaja i nije tak.

U 99% slucajeva ne pali na zub na minusu bez grijaca, samo bi to oni voljeli da je tako.
Imam nov traktor pa na minusu bez grijaca vergla,a tek ovi sa nekoliko hiljada sati.
Imam 539 tacno se ne zna koliko je odradio,treci sat crknuo na 3650 sati i na minusima bez dva grijanja on i ne pomislja upali. Traktor je gotovo u savrsenom stanju za svoje godine i sate.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Standardni postupak je da ga zagriješ i upališ.
ovi kaj se kunu da njihovi 533 nemju grijača i da hladni uple na zub, a kad je ispod nule bi samo hteli da je to tak, ali to u večini slučaja i nije tak.
Ako ne puše ko lokomotiva na čep kud se toči ulje kad je vruč, onda možeš probati malo poraditi na glavi, ali moja preporuka ti je da to ostaviš kak je. Kad urediš glavu onda je sve opterečenje na karikama i cilindrima, a vjerujem za te sate da to nije u bajnom stanju.

Pumpaj, i grij i još bu to išlo godinama


hoće on upaliti ako je dobar......dođi i probaj, i grijač nije spojen, nikako......sada kako sam neke stvari posložio, pali odlično.....i nevjerujem da tako može dobro upaliti......a znam za još jednog, kojem je i pucan blok, čak i malo slini na tom mjestu, i upali ko dobar 539.......a ima i dosta snage......svi pričaju kako taj 533 loše pali, a nitko se neodluči da napravi dobru generalku i da sve promjeni kako treba i obradi kod pravih majstora, štedi se na svemu, pa tako i nakraju bude, loše pali i onda je loš traktor......

al zato drugi treba grijač na 10-15 stupnjeva, kada je hladnije bez starta nema ništa, al još dobro vuče, iako ima zube na stublinama gore pri vrhu, ni glava nije rađena ništa.....i nakraju znam zašto loše pali, jer sam ga prije 1500 sati krpao sa karikama, samo da radi, jer se nije moglo bolje i što onda očekivati........želja mi je njega odraditi kako treba i vjerojatno na veće klipove......

mislim da sam negdje postavio kako vuče sjetvospremač od 2.20 sa jednim valjkom......u 1 brzoj sa 2000 obrtaja
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
U gus se uvijek urezuje krupniji navoj jer ja on porozan.Da je to tacno dokazuju englezi.Na njihovim traktorima se necupaju vijci iz kucista.Oni cak i na poklopce razvodne kutije motora stavljaju vijke sa dosta krupnijim navojem.Bas zato sto su oni aluminijumski i krupan navoj teze proklize.Dobro znamo da na IMT-u u tim poklopcima navoj vrlo lako se sje...

Dakle,štift vijci s finim ili krupnim navojem.meni isto bolje zvuči sa krupnijim navojem.a to šta se otpuste..možda bi se moglo rješit s epoksidnim ljepilom?
također..nemam iskustva s ureznicama..ali mislim da je lakše narezat krupni navoj? hvala vam na pomoći.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
hoće on upaliti ako je dobar......dođi i probaj, i grijač nije spojen, nikako......sada kako sam neke stvari posložio, pali odlično.....i nevjerujem da tako može dobro upaliti......a znam za još jednog, kojem je i pucan blok, čak i malo slini na tom mjestu, i upali ko dobar 539.......a ima i dosta snage......svi pričaju kako taj 533 loše pali, a nitko se neodluči da napravi dobru generalku i da sve promjeni kako treba i obradi kod pravih majstora, štedi se na svemu, pa tako i nakraju bude, loše pali i onda je loš traktor......
Netrebaš to meni pričati, ja to jako dobro znam.

Rijetki su ti koji dobro pale, mada kao što veliš ima ih. Ja znam za jednoga (kojeg je hrastova grana poklopila, možda nađem slike pa stavim) koji je imal puuuuno preko 5 tisučica i još je do nule bez grijača kresal, a manjak snage je bil očit. Samo kaj sam ja tam poservisiral glavu i pumpa je bila pošteno složena.
Isto tak znam za neke koji s puno manje sati ili malo nakon generalke (poštene) su imali problema s paljenjem čim su se prve magle navukle .....

Po mojem se netreba s tim zamarati dok na minus 5 pali dobro je, a nakon toga (kak veli Puknuti i potpuno je u pravu) nema šanse da ja idem paliti da bi nekome nekaj dokazal. Za silu budem, ali za nečije bedastoče i bespotrebno uništavati bateriju i elektropokretač ......
Hladan start mu zeme ko posel čitavo prijepodne
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene bilo nekoliko 533 oko 1974 godine kak smo tad dosta izvlačili drva i trakori su znali ostati u šumi do slijedećeg dana na -15 niti jedan nije upalil bez šlepanja a imali su max do 500 sati radi bili novi vukli smo ih za traktorom koji je palil ko mina ja ga još danas koristim .
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ak se nema za generalku,ni za dobar grijač,akumulator ,sredit anlaser da bolje vrti ,onda neznam kaj se tak bojite start spreja ,.Joj more ovo more ono ,pa navadi se na sprej i bez njega neče,,,,,,,,-bedastoče .Ima neko da mu je otišel motor samo radi spreja,,,? Normalno treba si dat i mere a ne divljat a motor več dela ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Mnogi gospodari su zakliktali (kak i bogec 533 od spreja) nakon kaj glava bila dole.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan imal čvrst karter pa zadržal dio radilice i klipnjače da ispadnu i iscuri ulje .:(emo):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dakle,štift vijci s finim ili krupnim navojem.meni isto bolje zvuči sa krupnijim navojem.a to šta se otpuste..možda bi se moglo rješit s epoksidnim ljepilom?
također..nemam iskustva s ureznicama..ali mislim da je lakše narezat krupni navoj? hvala vam na pomoći.

Kolega, ako nemaš iskustva s ureznicima, onda nemoj ni započinjati to sam raditi, Pogledaj, dal su rupe pravilnog oblika, vjerojatno nisu, i ureznica ti može koso primiti, a kasnije se i slomiti.. Još je gore to kaj se to radi ispod traktora, pa imaš još manje osjećaja za ravninu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
U gusu je inače fešta narezati navoj, treba biti jako oprezan i nježan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako netko ima za cigarete pivu i start sprej onda ima i za novi grijac i cetkice.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj će ti sprej i sl bolje lanac ili šlep štanga susjed te pošlepa popijete piće i svi zadovoljni .:(clap):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Slican slucaj imam i ja sa svojim 539, kao i kolega sa 533, sto se tice prvog paljenja..
Sad tri dana je vukao drljacu i sa svojih 7040 sati izvadim mu mjerac ulja i na punom gasu ne baci ni kapljicu ulja van.. Ali ujutro zapaliti, to je muka.. Pa i sad dok je 10 stupnjeva..
Mislim da ga bas ventili zezaju.. Sad dok poprska kukuruz ide na stelanje ventila i provjeru dizni i mislim da bude jos sluzil dosta..

A jucer sam pisao u vezi serafa za pustanje vode na bloku na drugom 539, danas sam stavio novog i ulio tekucinu i stalno mi pomalo vlazi ispod serafa makar sam ga dosta stegnul..
Jel ide tu kakva podloska ili sto, zasto tu pusta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh