• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pozdrav svi dobri ljudi .
Imam jedan problem imt 533 jedva pali dok je hladan i sa start sprejom a dok nekako upalim kasnije pali u leru fenomenalno ima i tako opet do drugo dana ima li tko koju ideju odakle početi??


od generalke.....:(mm):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najjeftinije ti je prvo promjenit grijac na usisnoj grani (nije skup) pa vidjet dalje.
Prije grijanja das pola gasa grijes ga oko 15sekundi pa probaj.

Palis ga na istu stranu na koju ga grijes.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Neće mu tu grijač ništa pomoći kad on jedva upali sa starterom.
Sazrio za remont. Takav je i moj bio.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Nakon pet sati ili ti ga dok se ohladi opet sve isto muke grijanje po 4 puta pa verrglanje pa start sprej i onda upali nekako ?

Hvala na savjetima probat ću sutra .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,263
Jel mu opce radi sat? moj je crko prije 99. kad smo ga kupili,bog zna kolko ima sad
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
5800 sati
ma cudno mi je da dok upali sve radi ock i pali na prvi zub recimo dok se opet ne ohladi znam da motor nije fenomenalan ali za generalku hmm neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
5800 sati
Iz mojeg iskustva
1347536052.gif

Niti dva grijača mu ne pomažu

Moreš ti glavu skinuti (vjerujem da je spucala od silnog aerosola) samo se ja bojim kaj buš unutra našel
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,263
Ovisi,ak ga palim ujutro kad je bilo hladno po noci mora ga zaverglati par put,po zimi po par puta verglam jer neam spojen grijač na naftu...za to kaj je prešel on je fenomenalan. Po danu kad je toplo pali na zub.

@MUHA Kaj bum ja s tim? haha
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Naći će cilindre toliko zajedene da im treba obrusiti falc od karika da bi klipove izvadio.:(think):
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
koliko mogu racunat za generalku :icon_question: i dal je potrebno prije izmjerit kompresiju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
@ Tino, Svaki konj pod stare dane najbolje vleče ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
koliko mogu racunat za generalku :icon_question: i dal je potrebno prije izmjerit kompresiju?
Pripremi 10 000 i onda odi rastavljat da te ne dočeka nespremnog.
Dotle ga teraj ovak kak je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Na to je 533 bolestan.
Ti moreš malo poraditi na ventilima, dizama i eventualno Boš pumpi, ali ja se bojim da buš slabo kaj napravil. Samo buš novčeke potrošil.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
moj otac ga pali tako da napumpa ac pumpu 12 puta pa ga onda grije 3 do 4 pta pa dok malo pucketne na usnoj grani onda ga upali nako 5 do 6 okretaja ali to je cijela procedura ?
A kako on više ne može sa njime radit na meni je red ali bi ja to malo poboljšao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
O sunčece ti presvetlo, a ti ga sprejaš
3796847369.gif

Pa to se tak i dela
 

Najnoviji postovi

Na vrh