• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Štorko, Univerzal ....svi su na finom navoju i nema brige nikakve.
Meni se to čak i bolje čini
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U gus se uvijek urezuje krupniji navoj jer ja on porozan.Da je to tacno dokazuju englezi.Na njihovim traktorima se necupaju vijci iz kucista.Oni cak i na poklopce razvodne kutije motora stavljaju vijke sa dosta krupnijim navojem.Bas zato sto su oni aluminijumski i krupan navoj teze proklize.Dobro znamo da na IMT-u u tim poklopcima navoj vrlo lako se sje...
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
jednu usporedbu - kod vladimireca na bočnom reduktoru su brezoni sa krupnim navojem, a vani je fini navoj i meni se to pokazalo lošim jer s vremena na vrijeme se odvrću lagano - bolje bi bilo s obje strane fini navoj, a tako vjerojatno i za kuku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel se može na 533 ikako riješiti ono njegovo kvrckanje PVP....drugi fiber ili nešto drugo,i uostalom šta se to čuje
velečasni piše

kvrckanje je potpis imt-ja 533 , ako mu to uzmeš kao da si samsonu odrezao kosu .
To su kultni zvukovi našeg sela , ako hočeš od njega napraviti nju holanda kupi u audio turbo mp3 pa pusti preko cd plejera
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
533 je stroj,koji je najbolji kad stoji pod garažom i ništa neradi,sa njim uvjek neke ceremonije..al bitno da ide..i ako bog da do godine ću biti vjerovatno ponosan vlasnik novog 533 jer ako ovako nastavi još par sitnica kupim i zadnje gume i više nemam šta zamijeniti,jer je sve promjenito,
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Puno mi se više sviđa onaj stari tip spojke sa više zuba, puno je tiši od novijeg tipa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Kad rešiš kvrckanje pumpe onda počne tuckanje poluosovina.
Nema tu kraja, tu uvjek nekaj kvrcka ali ide .....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sad u pripremi za kukuruz mi pocel pomalu curkati antifriz na onom sarafu na bloku, radi se o 539..
Reko, idem ga malo prizegnuti, kad ja pritegnem, a ono jos bolje kapa.. I dobro, odem i kupim novi saraf, kad ono odsarafim stari i hocu zasarafiti novi i prilikom toga drzim prst da puno antifriza ne iscuri van, ali novi ne mogu zasarafiti..
Polovica starog sarafa se odlomila i ostala u bloku.. Dva dana sam se mucil s tim kaj sam ga jedva nekak izvadil..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
S onim mesinganim komadičem, kaj bi bilo da je metalni?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Neznam kaj bi bilo da je metalni, ali bil je kao zapecen pa sam uzel sarafcigera malo veceg od one rupice, pomalo ga nabijal s cekicem unutra i onda s malim rolcangama polako odsarafljival.. Bojal sam se da ga ne nabijem slucajno u unutrasnjos bloka, ipak se jos s tim nikad nisam susretal..
Trosak taj novi jedan saraf, 5 litara koncentrata antifriza i par izrecenih psovki..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Ali dva dana za to?
Pa kaj nisi odšarafil onaj deblji dio kaj je u blok zašarafljen? Ili ti je baš on pukel, a ne sama pipica?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Naredio sam lanac i to štima sve...

Nego , problem mi je još što nema bakelitnog klizača između bregaste i zupčanika pumpe pa lanac udara gore u deklu.

Jel obavezno staviti taj klizač ili ide i ovako?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Obavezno klizač, za čas bu dekl poglodalo ako ga nebu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Da, taj deblji dio mi je pukel i vrh mu je ostal usarafljen u bloku, a ne onaj seraf/pipica..
A cuj, dva dana, pod tim sam mislim svaki dan po pola sata do sat zezanja s tim, za vise nisam imal zivaca..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Gore i dolje ili samo gore?'

hvala na pomoći :D
Klizače ide samo sa gornje strane na kučištu, dole je normalno da češe kad se rastegne, Obavezno namaži nekom diht masom ili tekučim da ti nebi ulje izlazilo kroz zakovice.
To je malo jebada gore zanitati, ali ide.
Pazi da ne okreneš naopačke šnapere na napinjaču.

Da, taj deblji dio mi je pukel i vrh mu je ostal usarafljen u bloku, a ne onaj seraf/pipica..
A cuj, dva dana, pod tim sam mislim svaki dan po pola sata do sat zezanja s tim, za vise nisam imal zivaca..
To si mogel s šerafcigerom iskopati, a i da ti je unutra uletel nikom ništ. Pimpa ga nebi potegnula, a protok nebi znatno smanjil.
u svakom slučaju je bolje da si ga van iskopal
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav svi dobri ljudi .
Imam jedan problem imt 533 jedva pali dok je hladan i sa start sprejom a dok nekako upalim kasnije pali u leru fenomenalno ima i tako opet do drugo dana ima li tko koju ideju odakle početi??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Kasnije pali i ako se dobro ohladi?
Naprimjer nakon 5 sati stajanja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh