• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Od nedovoljno pritegnutih ležajeva. Ima lufta pa onda po grabama skače i udara na maticu koja je ionak obično od jadnog materijala napravljena.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
već je tokareno i novi navoji napraviti al su opet otišli,i sad mi tokar više neće skidat i narezivat novi navoj jer se boji da će previše stanjit,,,a da ti budem iskren na čavlu sam se i vozio,i malo malo moram ga mjenjat a jučer mi kotač u dvorištu spao,tako da više ne mudrujem,nego novo ili da mi je dobro polovno da neko ima,ležajeve sam kupio,a za rukavce trebam čekat 3 dana a to mi je previše za čekat jer mi traktor sutra hitno treba

Navaris komplet navoj i napravis isti navoj koji je bio.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mora biti stroj kojem se vadi most jer ipak je rukavac dugačak a može se napraviti novi dio gdje voze ležaji i navoj pa ga ubaciti u tijelo ,malo je zeznuto očisiti var ali u stroju ide.Na kraju bi to više koštalo nego novi rukavac kpt.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Evo moj mali u akciji


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=OQLpLNVNQ6k[/YT]
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ništa momci uspio sam riješiti rukavce,180kn po komadu novi i mislim da je tako najbolje,sutra samo namontirati,,uzeo sam i pikse nove neznam baš kako ću ih izbiti ali morat ću ih nekako ubacit,ako ne odnijeti tokaru pa nek se on zeza,kupio sam i nove krajnice pošto imaju lufta,ležajeve od kotača imam nove zapakovane i semeringe,kupio sam i one ležajeve što idu pod rukavac,i neke gume za prašinu što idu odozgo,sve nove mazalice,sutra sastavim i ako bog da na njivu.....Lisnik-dat cu ti stare rukavce pa ih vari,ja ne reskiram,a i kod nas majstori baš i nisu pouzdani a kamo li da imaju takve strojeve
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ma to nije nikakav problem kad imas pravog tokara.Inace u vremenu neimastine i losih dijelova ja moram puno toga odrađivati kod tokara.Moj tokar ima stroj koji kad skine most moze uzeti dio precnika do 800mm ,a za te rukavce nemora skidati most bez skidanja mosta moze obraditi dio precnika do 600mm. Problem je sa novim rukavcima iz male privrede sto nagib tocka cesto bude prevelik.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
moram se pohvaliti da sam riješio rukavce i ležajeve i da je sada sve kao apoteka,što se tiče prednjeg kraja,,i eto danas pada kiša pa sam odlučio promijeniti i semering pozada na kardanu,jer već par dana mi kaplje ulje pa mi malo već počelo ići na živce tako da je i to riješeno,,e sad mi taj traktor više stvarno jasan gdje god zabrtvim da ne curi on procuri na drugom mjestu taj traktor jednostavno nevoli biti suh,sada počela da curi nafta na ac pumpi negdje,nisam uopće gledo gdje jer sam ga puknu 2 puta čekićom i otišo u kuću
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ostavi da pusta gdje je najbezazlenije,radi uroka. Sve su to stare masine i svaki dan je za ocekivati da nesto otkaze i da negdje pocne curiti ulje ili nafta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Slažem se, ako bi prestalo samo od sebe ti otpusti na drugom mjestu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Tak smo mi riješili curenje ispod i sad je beba,ali sad voda curi ,ošla pumpa hahaha
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Riješena i nafta otišla bila membrana na ac pumpi,pa curilo na onu rupicu sa strane,,sada još da mi je riješiti prednji i zadnji semering na motoru i onda mislim da bi bio suh kao barut,al za sada neću dirati ništa jer nije ništa strašno,po koja kap samo,E sad će mo vidjeti šta će sljedeće otići
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ali nema pipe uvijek u polju.
Prije par godina sam u jedan 539 od komsije sipao gaziranu vodu jer mi je nestalo obicne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tak je nama vlasnicima IMT-a bez vode garniture kljućeva manjeg pajsera drota i špage nikud ali ipak dođemo doma takva nam sudbina pa ipak su to modeli od 1936 godine dobro još idu kakvi su rezervni djelovi .:icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh