• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ajmo ponovno reč , znam da je bilo ali sam zabravil ..da sam barem zaboravil da je bilo , sad me ne bi bilo sram .
kaj sve treba (osim 6 vijaka poklopca) skinuti da se zabrtvi curenje iz pumpe uz polugu gasa ?

To mozes odraditi i da neskidas PVP sa motora.Skines poklopac regulatora.Ispasce 6 kugli koje ako se imalo razumijes lako vratis pri montazi. Zatim izvadis dva osiguraca iznutra poklopca i tad mozes 2 izvaditi cahure sa vanjske strane kucista.U svakoj imas dva O-ringa.jedan svana i jedan iznutra,Njih zamjenis i to je to.Nema sta da biljezis i oznacavas.Naj nezgodnije je skinuti spoj poluge regulatora sa nazubljenom letvom .Nije ni to problem al jes tijesno...Na slici je prikazano malo vece rastavljanje al ces bar vidjeti kako izgledaju osiguraci i cahure (oznacene ).Na drugoj slici vidis poklopac iz kojeg su izvađene cahure radi zamjene O-ringa.
i02003-kopija.jpg


i01994.jpg

Ovako to izgleda kad neskidas PVP sa motora....
i00640-kopija.jpg
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kolega Lisnik ,kako naknadno vratit kuglice ,imaju li neko odredeno mjesto ili....
Posto imam isti problem slinjenja na toj osovini poluge?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kugle nemozes pogresiti.Ima kandza u kojoj svaka kugla ima svoje mjesto i zatim ide tanjirasti poklopac,Kad je skinuta pumpa vrlo lako ih je vratiti..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Lisnik na obilježavanje sem mislil na tri šarafa kaj drže šešir jedan je duži ako zamjeniš stiska regulator samo to.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Popucale su mi ove kopce od posude zracnog filtera na starom 539, pa sam kupio nove, ali te su prevelike i posuda ne dihta dobro, pa ulje vlazi van, a i vuce malo zraka tuda..
Ovo mi je slika od drugog 539 i tako je original..


Jel bi bilo mozda gdje tih kopci originalnih za kupiti, ili ako netko ima polovno, pa makar i cijelu posudu filtera s kopcama, trebalo bi mi hitno to?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Gumica ima ispod?
Prefrkni kopče ili ih podloži za prvu ruku.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ima gumica..
Ma i to dok sam kupoval novoga uloska filtera, uopce ga vise nema za kupiti za te stare posude, nego mu je rub veci pa sam ga moral zbrusavati, a ni tih kopci nije bilo za kupiti, pa sam kupil cijelu tu donju posudu, a kad ono ona ne pase na ovaj gornji dio tj. sad je cijeli filter za imt drugaciji od starog, ne znam radi cega..
Onda sam negdje nasel te kopce, ali eto, ne pasu.

A kaj se tice frkanja kopci, ne znam kak bi to izvel jer su jako tvrde, a i te nove su krace svega za 2, 3 mm od starih i nemrem to na mjeru napraviti..

Evo, sad sam poslikal koliko ne dihta, pa ko ih je napravil duze, oca mu..


I sad sam trazil po garazi i najdem jednu staru, jos da su mi dvije i super..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa uzmi klijestima nanovo presavij kako ti odgovara nije ovo predebel materijal. Kod mene kod prvog komsije ( starijeg covjeka) ima lufta po centimetar povezano zicom i svakako i ne samo to x drugih stvari. Kad god odem kuci za vikend obavezno sam i kod njeg barem po pola sata nesta sitno da se popravi :(y):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@Ivan Kc,imas u trgoagenciji kopce,posalji upit i sve dogovori ,isporuce u par dana na adresu ,,,,nesto kuna dostava.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Pa ako budu duze-vece.nebi li mogao samo nize ih sa topnitnom ucvrstrit:confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Na 533 pala membrana, ja i stari ju vratili na mjesto...al traktor opet ima gas 1400 okretaja ( ne može se smanjiti na manje ) i dimi uveliko. Prošli put kad smo mijenjali membranu, tetak je smanjio gas negdje na traktoru i tako je prestao i dimiti. Pitanje: kako smanjiti taj gas?! Sjećam da se je mrdao nešto oko traktora i smanjio mu gas..dakle gdje mu se smanjuje gas.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo nazovi tetka i pitaj di je čačkao i kaj je radio pa napiši pa če ti se odgovoriti točno.
A i moraš napisat kaj je na traktoru radeno zadnje dvije godine.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na 533 pala membrana, ja i stari ju vratili na mjesto...al traktor opet ima gas 1400 okretaja ( ne može se smanjiti na manje ) i dimi uveliko. Prošli put kad smo mijenjali membranu, tetak je smanjio gas negdje na traktoru i tako je prestao i dimiti. Pitanje: kako smanjiti taj gas?! Sjećam da se je mrdao nešto oko traktora i smanjio mu gas..dakle gdje mu se smanjuje gas.

e pa stela se saraf lijevo kraj membrane
 

paagus

Novi član
Tu od
9 Lip 2015
Poruka
3
Imam u barci IMT M33/T motor sa rotacionom PVP koji na kraju prelivne cijevi (na trećoj šprici) ima čep.
Prijatelj ima isti motor ali sa linijskom pumpom i tamo gdje je meni čep on ima niplu i gumeno crijevo za povrat nafte u rezervoar.
Ja sam takav motor dobio od prethodnog vlasnika i do sada vozio preko 300 sati, s tim da sam u nekoliko navrata imao problema nakon duže vožnje na niskim okretajima.
Da li postoji ikakav razlog da ne spojim povrat goriva u rezervoar ?
IMG_3727_nema_povrata_zpsy1dr8zwr.jpg~original
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Netko je zaključio da je to bezveze napravljeno.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Daj ti meni taj motor a ja ti dam IM 033T i još ti dopatim :icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Vjerujem da si odgovor dobil, ali da bi bil sigurniji rado bi videl sliku cijelog motora ili barem sliku filtera koji na sebi ima povrat.

Kakve probleme si imal sem kaj ti je AC pumpa tvrda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh