• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Misliš da bi upalil da je za 180?
To kak da ti na rukama hodaš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Ko to danas više tak dela, ja sam to na uho.....

Sutra buš ti kapu skidal jer sam dobil informaciju da je ona jedna bila za meštra koji bu motor ugrađival .....
Makina brunda :(y):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Moguće, možda ti samo tijelo dize nije kak treba.
Ja bi ti to riješil ali da nebude skuplja pita .... mislim da je kompletna nova diza oko 250 kuna. Ako treba tijelo ili matica, uložak bu garant trebal i poštarina ... nema smisla ali ako ti hočeš nije problem mada vjerujem da ima u okolici neki bošista koji ti to riješi.
Moje ruke su ti gratis.

Muha treba mi samo matica, ulosci su promjenjeni ali matica je lose odlivena. Ako imas koju rado bih kupio. Gdje ima novih dizni, daj broj.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
treba mi brzo pomoc danas sam rastavio ferguson 35 na pola da promjenim vucnu lamelu neznam sad kako lamelu i korpu izvaditi vani,dali moram odvrtati one vijke ispod opruga ili nesto drugo,sta raditi
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
Membrana na ac pumpi ili dizne
Prvo pogledaj membranu

Membrana nije pukla izgleda uredno al promjenio sam je kako otkrit što je sa diznam i jesu ukvaru.Kupiti nove ili donest na Štelanje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Jucer vozil gnoja i nesto mi je pocelo jako šrotati u getribi dok je kardan upaljen i dok je pod opterecenjem..
Inace kardan se ukljucuje i iskljucuje normalno, skoro s dva prsta, bez krcanja.
Dan prije sam cijeli dan vozil gnojnicu i nikakvi zvukovi se nisu culi.
Lamela ne proklizava, jedino sto jako drobi nesto unutra, kaj bi moglo biti?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dal ti normalno radi hidraulika? Možda se s pumpom nešto dogodilo, jer ona dalje vrti kardan.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Da, normalno radi hidraulika..
Nisam znal da na 539 pumpa hidraulike ima veze s kardanom..
Budem videl sad dok budem sljedeci puta radil s cisternom, jel se bude sta culo, mada cisterna mu nije nikakvo opterecenje..
A tezi posao koji mu dolazi na kardanu je baliranje, tak da ne bi htio da mi u pola sezone crkne kardan..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na 539 ako i crkne kardan začas se to rješi, 2 dana i več je u pogonu :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pumpa hidraulike je dio kardanske osovine. Znači, napred u mjenjaču je kardanska spojnicka osovina, koja vrti donju osovinu, na koju se veže pumpa hidraulike. Na izlazni dio vratila pumpe dolazi prirubnica za uključivanje kardana, A u nastavku osovina kardana koja i van izlazi. Pumpa jedina ima puno pokretnih dijelova koji mogu lupati. Rijetko kad ode neki ležaj na samoj osovini.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pozdrav sa mora.Moj traktorski M33/T pušta ulje na osovini AC pumpe.Ista kupljena prošle godine u 5 mjesec.Odradio motor 50-tak sati sa njom.Inače pumpa je od IPM -a.Rekli su mi da su te najbolje koju sad da kupim odnosno ima li šanse da ovu nekako repariram .Otokarim malo jaču osovinu iako čisto sumnjam.Šta predlažete.Navodno imaju neke Slovenske Ac pumpe šta je sa njima.Čujem da ima Turske, Indijske ali navodno nisu baš .:icon_razz::icon_razz:ĕ
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene je slovenska i ne pušta ulje (malo teže zadihtati čašicu) IMT-ove su mi sve malo puštale na osovini .
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala na infu znači kupit slovensku i stavit brtvu i čašicu od IPM-a.To je rješenje za osvježenje.
E sad imam još jedno pitanje usput bi promjenio i semering na onom malom deklu gdje dolazi priključak sajle za meh.obrtomjer.Ja to ne koristim jer imam VDO instrument koji koristi impuls sa alternatora.Vidim da mi i tu doduše sasvim malo vlaži .U dućanu su mi rekli da zamjenim semering.Zanima me kad skinem one četri vide ključ 13 hoće li šta ispast iznutra i gdje je taj semering .Dali na ovome deklu ili unutra negdje.I dali ima zaptivka- brtva između ovog poklopca dekla i tijela motora.Ako ima slika kako to izgleda puno bi mi pomoglo.Hvala unaprijed ako pomognete ili ne :(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh