• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
dobro kaj ste navalili na to klimanje , klima se i novi i to nije nikakava greška ..ako treba podesi se luft , posel ko i svaki drugi ..dignuti zadnji kraj i maknuti podlošku .
konstrukcija je kranje jednostavna i dobro funkcionira .
kotači su ispali onom tko je mjenjao ležaj( vjerojatnije semering ) i vračao stari prsten ..ili nestručno mjenjao kopletnu stvar .

Klimanje je u neku ruku nepoželjno jer destablizira djelovanje kočnica .
Zapravo to i nije klimanje nego kotač šeče u osi poluosovine .

također , jednostepeno kvačilo nije nikoga ubilo , čega nema ne može se ni pokvariti .

Na forumima je više problema s dvostepenim kvačilima i spojničkama nego s ispadanjem kotača .

Usudim se konstatirati da jednostepeno kvačilo nema toliko problema s krčanjem kod ubacivanja u brzinu koliko tog problema ima dvostepeno ..a i toga ima hrpa na forumu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ja sam samo pitao za to klimanje, kako je to rijeseno, moze li se to srediti bez puno muke, a dobio sam odgovora od obicne cahure, do pokidanog diferencijala.. Kvacilo je radio novo, kocnice, sve krajnike na sponama, sto se tice toga, instalacije, guma, u super je stanju. Jedino sam to primjetio i pitao da vidim sta je zapravo problem, jer za 2000 eura ne ocekujem novi traktor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ne znam koliko razumiješ tehniku , probat ču jednostavno objasniti .
poluosovina je čeom uprta jedna o drugu ..kod anker ploče je jedan ovakav
https://www.google.hr/search?client=firefox-b&biw=1279&bih=836&tbm=isch&sa=1&q=+konusni+le%C5%BEaj&oq=+konusni+le%C5%BEaj&gs_l=psy-ab.3..0i30k1.3061.6997.0.7331.14.12.0.0.0.0.711.2925.0j2j2j2j2j0j1.9.0....0...1.1.64.psy-ab..5.8.2207.0..0j0i24k1.fhnDojX1UMA ležaj

stvar je toliko predimenzionirana da to dobro radi i s povečanim luftom na tom ležaju .
zato o tome nitko ne vodi brigu jer ne radi nikakve probleme , dok se malo znalo o tome šverceri su s tim asom iz rukava rušili cjenu kod kupnje , malo ga zakilma a u diferneciju se čuje tuk, tuk ,...tuk ..normalno , svi su misli da je otišao difernecijal i spuštali cjenu švercerima .

Ne kažem da je nemoguče da nije nekaj ozbiljnijeg , sve ovisi da li je totko nestručan ili nestručno popravljao tj održavao kopletan traktor , trgao , cukao itd.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Covjek nije dugo vlasnik traktora, on vjerojatno ni ne zna za to klimanje, ima ga dvije-tri godine otkako se bavi aronijom, prije toga nije ni koristio traktor nikada. Sad mu je postao velik i trazi manji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Sa mnom je isao jedan kolega, on me je tamo i odveo. On sve potvrduje, barem to sto se tiče vlasnistva ..
 

no4h4gor

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
5
Dali netko zna kako se otvara ovaj filter goriva na 533, i zna li možda veličine napamet (može i preporuka koji je najbolji za kupiti)









ovi šarafići na dnu služe samo za ispust sadržaja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Interesantne dvije, tri strane s klimanjem kotača.
 

SchilloMomcina

Novi član
Tu od
13 Kol 2017
Poruka
1
Vrlo ti je jednostavno skidanje tih filtera, samo ova dva šarafa koji su ti na sredini filtra odozgo odšarafiš i onda ti ispadne dolje časica u kojoj ti je filter. :biggrin:

I da jedno pitanjce. Naime, kardan mi ima uzdužnog hoda dosta pa me zanima koji je uzrok tomu i kako ga riješiti. Kardan inače radi normalno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Događa mi se problemcek na 533. Porasel mu je ler na nekih 1000 okretaja a vrti se nenormalno. Imam osecaj da bi se razletel da mu dam gas do kraja. Malo se i zaletava(oni koji znaju kuže o cemu govorim) ali ne jako..

E sad, znam da je to nekaj oko zraka, gasa i tak. Kaj mislite jel da odmah idem membranu menjat ili bi moglo biti do leptira na usisnoj grani. Cini mi se da dost frplja zrak tam, jel moguce da tolko vuce pa da se zato to dešava? Lajtung onaj kaj ide od grane na pumpu sam provjeril, ne pušta on.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Membrana, ako ju mjenjas i skidas pumpu, onda zamjeni i fiber na pumpi, nije skup, ocisti metalni filter onaj polumjesec, i to je sve, a membranu potopi u ulje, a membranu mozes zamjeniti i bez skidanja pumpe
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, brat je vec jednom menjal na jednom drugom traktoru bez skidanja pumpe samo je grdo. A stvarno mi se niti ne skida pumpa dole
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Evo ga, rastavljeno bez skidanja pumpe.

533membran.jpg


533memvwv.jpg


Membrana ima rupu. Moram kupiti i staviti gore samo. Valjda budem ovaj tjedan to sredil..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Eto, sad je nova membrana i radi ko sat. Nije skupo al je komplicirano
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Molim pomoć. Ugasio se viličar, ima motor od 539 sa rotacionom pumpom. Mjerač goriva ne radi. Radnik kaže da je ostao bez goriva i nasuo ali ne pali. Ja sam ga odzračio i upali, neko kratko vrijeme radi i ugasi se. Na AC pumpi sam skinio čašicu, filter je bio jako prljav, očistio sam ga i vratio. Kada odzračim sistem malo radi u ugasi se ali odjednom ne kao kada ga gasiš polugom za gašenje.
Što bih moglo biti. Nova AC pumpa je postavljena i nema više ok 10 sati rada.
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh