• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ursus 335 sam malo vozio, volan jako tvrd, kvačilo dosta tvrdo, kočnice solidne, hidraulika solidna. 533 nisam vozio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bolje da nisi volan isto tvrd kočnice lošije (fali težine na zadnjim kotačima) hidraulik totalno loš sjediš kao u kadi neokretan kak i Ursus jedina prednost tri celindera mane loše pali i troši ko Lada .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ne znam kako je na malom, ali malo sam radio sa 533 i hidraulik mi je na prvi dojam puno precizniji od velikog Ursusa, ali jako brzo propada
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Baš da 533 troši ko Lada ...

Ti Žeĺjac svakom stroju manu najdeš, jedino kad si u barskom stolcu nikad nemaš primjedbi ni na jednu šankericu, svaka ti paše.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Naspram ursusa 335 volan na IMTu 533 je lagan, hidraulika je jako precizna, okretan je, ne troši puno za svoja tri cilindra. Mane su mu sta je lagan i malo zajebane kočnice. Ursus ima jaču hidrauliku i teži je pa može vise povuci od IMTa. E sada prvo se izjasnite za sta vam treba traktor pa onda možemo u detalje.....
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš da 533 troši ko Lada ...

.
Rođak je imel 533 i Dajca 4 celindera (mislim da je bil 6006) 533 je u svako poslu trošil više . Šankerice je bolje obilazit nego raditi sa JD-om :icon_jook:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Sad je meni kliker proradil :icon_idea: zato ih ti imaš nekoliko komada....

Jednog radi potrošnje.
Drugog radi toga da bi imal s čim napraviti ono kaj ostali započnu a ne dovrše.
Trečeg radi sela.
Četvrtog da bi imal po čemu pljuvati.
....................................

A sve su ih drugi strgali jer ti nemaš kad :icon_fU::icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač skoro sam kupil 533 radi kabine ona kaj je malo veča (542) makar ga nebi ni vozil doma jer bi kolega kupil ostatak no malo sem zakasnil prodan je za 9 000 kn . Ne pljujem po traktorima samo iskreno velim kaj o kojem mislim .
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
Društvo imam pitanje za vas.Imt 539 nakon voznje sjena cestom...dosao kuci izbacio ulje korz iberlauf i lagano dimio ...10 godina je kod nas nikad kap ulja nije potrošio...svako godinu dana ide izmjena ulja i filtera....Neman ga gdje koristit da vidim jeli to bilo "slučajno" ili je nešto više...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vjerovatno si ga prilično tjerao na kakvoj uzbrdici a budući da to nije novi motor malo se "zapuhao", šala mala. Ne treba se zamarati samo ga drugi put malo manje tjeraj u smislu opterećenja a ne okretaja neka motor "pjeva' i bit će ok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je baš tak , u transportu možeš više "izmučiti " motor nego u kakakvom ozbiljnom kotinuiranom poslu
 

IMT539deluxe

Novi član
Tu od
6 Lip 2017
Poruka
6
To sam i ja pomislio ..ali opet nisam bio siguran ...dolit cemo ulja i malo radit s njime i vidjet sto ce se dogadati ...hvala :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
539 se vozio bez remena jedno vrijeme, i sad nakon desetak dana mi se čini da se razina ulja malo podigla u karteru, ali najviše mi smeta što ulje curkom curi na poklopcu razvoda tamo kod anlasera... Jel tu ima neki dihtung koji se da zamijeniti? I ima li smisla ga mijenjati,možda se poklopac iskrivio od vrućine?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Danas sam išao pogledati jednog 533.
Dosta solidan, dobre gume, dobro pali, spreman za tehnički.

Primjetio sam da se zadnji lijevi kotač klima.
Kako je to kod njih izvedeno? Jesu li ležajevi u pitanju ili što? Je li to problem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
klima se i glanc novi .. poluosovina leži u jednom ležaju i u srcu diferncijala ..naravno pod uvjetom da to nije nešto abnormalno
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Drugi se točan ne klima bas ništa.

Ne znam je li to puno ili nije, nemam dojam.. Možda nekih centimetar na vrhu gume. Ne znam, samo sam osjetio da se klima, a drugi ne.

Ako je tako kako kažeš, to bi onda trebalo biti da se klima u diferencijalu, jer traktor je na zemlji i ne može se klimati na ležaju kod kotača?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da 533 ima jedan prsten (čahuru) koji se stavlja na vruče i kad se ohladi drži kotač da se ne klima. Jedan rođak to nije mogel popraviti (probalo više majstora) nakon nekog vremena se opet klimal kotač i radi toga ga prodal .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pronašao sam još jedan 533 u okolici, nije mi daleko za pogledati. Kaže vlasnik da mu je hidraulika prestala raditi, da je sve normalno radilo i samo stalo.
Što može biti u pitanju, velik problem, ili?

Ako je ostalo u redu, koliko bi pametno bilo kupiti tako nešto?
 

Najnoviji postovi

Na vrh