• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Antonio1995

Novi član
Tu od
22 Lip 2017
Poruka
5
Hvala dečki puno na pomoci, uspio sam sad rijesiti. problem je bio u tom sto sam ja prije par dana probao sloziti radio u kabinu ali nisam uspio(nece nesto da radi) pa sam tad jednu zicu za masu spojio na jedan saraf na gornjem djelu kabine koja je bila masa i za stari radio i kako sam ja odustao od radija tako je ta zica ostala spojena na taj saraf i ja sad probam skinut tu zicu i gle cuda sve radi normalno ali svejedno mi nije jasno jer ta zica nije bila spojena na nista drugim krajem, al nista, bitno da radi, a vama jos jednom hvala na pomoci i brzim odgovorima.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
nas je 1980godiste i ima speru, dvostepeno kvacilo i kompresor

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ovaj je 78a, ima debelu šperu, dvostepeno kvacilo, kompresor nema...
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
neznam za novija godišta 533 ali ov moj je 1970 g,druga generalka 1998 za prvu neznam kad je deda dao radit, a moj ga 539 1990g pojede

Pozdrav svima! imam jedno pitanje u vezi IMT 539 oko struje, naime kada upalim bilo koji zmigavac on radi ali se sa njime pali i onaj drugi i zadnja stop svjetla samo sto blicaju slabijim intenzitetom također kada upalim ono zadnje veliko svjetlo upale se i sva 4 zmigavca ali ne blicaju nego samo svijetle, pretpostavljam da je mozda doslo do proboja na masu ili mi je otisao onaj automat od zmigavaca, ako je doslo do proboja na masu kako da nađem gdje. Hvala.

automat ti vjerovatno zgorel za žmigavce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ljudi danas sam bio odlučio promijeniti ulje u linijskoj bosch pumpi, tj. nadosuti. Jer sam mijenjao ulje u motoru, a znam da se to dvoje radi zajedno u sklopu servisa. Pošto ja to do sada nisam radio, obično bi majstor, a gledao sam njega prosle godine kako mi to radi. E onda mene zanima jesam li ja dobro to napravio, da li sam dobro upamtio. Znaci odsarafio sam gornji saraf 24 na kucistu i onda onaj donji saraf 14-ku. Kroz koju je iscurilo jedno 2-3 dcl valjda mjesavine ulja i goriva. I kad je istekao taj visak, e onda sam nadosipao jedno 150ml ulja, dok nije poslo ponova teci mjesavina. E onda sam zasarafio nazad donji saraf i nadosuo jos oko 50ml ulja. Jeli to uredu ili sam trebao nadosipati sve dok ulje ne dodje do razine gornjeg sarafa tj. 24-ke

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko sam ja u uputstvu pročitao doljnji čep je ujedno i razina. Ja sam jedanput stavio malo više ulja i traktor je teže palio.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
I ja sam citao uputstvo ali mislim da nije uredu nesto ondje obiljezeno...mislim da su oznake krivo obrnuli... a sto onda ako ne smije biti iznad te razine, zasto je meni isteklo jedno 2-3 dcl ako ne i vise te mjesavine ulja i goriva pri otezanju sarafa?

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zato sto ti elementi propustaju naftu.Tako se stvorio visi novo od cepa.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Znaci to onda ne smije biti tako...i koje je rijesenje tom problemu? Reparacija bosch pumpe i kontrola dizni?

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ti si do gornjeg čepa točio ili do donjeg?

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Hmmm svi kazu do donjeg...pa cak i uputstvo...

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
A dobro meni to sad nije bitno, jer ako mi pusta gorivo tamo, onda se opet stvara visak taj...bas cu nakon dva tri dana pogledati hoce li biti visak opet...a primjetio sam u zadnje vrijeme da mi i ne voli bas nesto niske okretaje traktor da ga gusi kad polazim i tak

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pred 3 god promjenil vodenu na 539 i evo sad u subotu vidim da kaplje iz nje, probam ventilatora, klima se ko lud..
Znaci ta koja je sad gore je vin promova ili kak se vec zove, hrvatska kvaliteta, oca joj nataknem..
Koju da sad kupim, makar bila najskuplja od svih, samo da ne moram rastavljati pola traktora svako malo zbog takve gluposti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@ Ivan, koliko si radnih sati otprilike napravil u te tri godine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh