• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A dobro, niš po struji ne volim petljati, brat mi je elektricar pa on sve rješava..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo po toj šemi sam ja spajal i radi dobro na ursusu pa možda i tebi pomogne.
a44cab269ccf17ed2ec0df3cf64065b6.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 30 ide živa struja (iz akumulatota) kad daš kontakt struja se mora pojaviti na 15/54 ako imaš stalno na 15/54 bez stisnutog ključa brava ne valja (obično nema ni kad stisneš ključ kad ode brava )
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Koje su razlike između 533 i 539, osim godišta?

Malo pratim oglase, uskoro planiram kupiti malog IMT-a pa sam zapazio da se neki solidan 533 može pronaći za cijenu do 18000-20000 kuna, a 539 u nekom normalnom stanju nema ispod 25000. Mene sad zanima jel ta cijena opravdava neku vrlinu tog 539, ili samo godina proizvodnje?

Traktor bi mi trebao za sve lagane poslove, a teške bi i dalje radio Ursus.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Pa nešto malo kultivacije sam radio sa 533 i stekao sam dojam da bi nesto takvo zadovoljilo barem 80 posto mojih trenutnih potreba za traktorom, tako da mislim da cu pokusati pronaci nesto donekle u dobrom stanju, pa sta bude..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
decki, spremamo se mijenjati komplet elektricnu instalaciju na imt 533. vidim da je kolega par postova iznad postavio neki shemu spajanja pa me zanima da li bi takva shema odgovarala i za imt 533 ( uz modifikacije jer imt nema pozicija i zmigavce ispred na blatobranima )? i drugo pitanje oko debljine ( kvadrature ) zice - dali je dovoljno ako uzmem 1.5mm za instaciju od osiguraca prema rasvjetnim tijelima i 2.5mm ostalo ( oko alternatora, akumumulatora i tih stvari )?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Koje su razlike između 533 i 539, osim godišta?

Malo pratim oglase, uskoro planiram kupiti malog IMT-a pa sam zapazio da se neki solidan 533 može pronaći za cijenu do 18000-20000 kuna, a 539 u nekom normalnom stanju nema ispod 25000. Mene sad zanima jel ta cijena opravdava neku vrlinu tog 539, ili samo godina proizvodnje?

Traktor bi mi trebao za sve lagane poslove, a teške bi i dalje radio Ursus.

Razlika je vrlo mala pod uvjetom da uzmeš 533 s debelom šperom i dvostepenim kvacilom, tad ti je razlika samo u malo jacem motoru i 539 malkoc bolje pali, ali i to je upitno...

533 se može naci za manje od te cijene koju si napisal.

Ja sam svojeg kupil za 8000 kuna. Bila mu je u banani instalacija i zadnje gume. Komplet instalacija s bravama, lampama i svim kaj treba je negdje oko 900tinjak kuna. Gume sam našel solidne polovne za 500 kuna i evo ferkan dela vec godinama, sve živo napravim s njim, od košnje, okretanja i skupljanja sijena, doveze drva, baš je i ovih dana skultiviral 15ak hektara kuruze.

Mojemu je mana kaj ima jednostepeno kvacilo i nema šperu, iako to kaj nema šperu ja ne vidim kao nikakvu manu jer ju i tak ne trebam a dvostepeno kvacilo je problem, najviše kod košnje ali i na to se covek privikne...

Za 12000 - 14000 kuna možeš kupiti solidnog 533 ako ti se previše ne žuri, a 539 sumnjam da buš našel ispod kakvih 18000 - 20000. Moj sused je kupil prije dve godine 539 i to baš u super stanju ali je dal 25 hiljada.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije baš tak, 539 je zmaj u odnosu na manjeg brata, samo što i cuga kad ga se optereti.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Je da, zmaj je s tih par konja razlike pogotovo ak je s klipnom pumpom...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ne znam sta je toliki problem u toj klipnoj pumpi. Moj je imao klipnu pumpu i nisam primjetio nikakve razlike u vuci i bilo cemu u odnosu na druge sa roto pumpom sa kojima sam radio i koji su mladji.
Kad pocnete mudrovati i traziti dlaku u jajetu covjeku dodje da se krsti i uci Kur'an u isto vrijeme.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Vec sam to napisao, ponovno cu.
Treba mi za sve lagane poslove i vozikanja, za sve teško je Ursus i dalje tu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa nešto malo kultivacije sam radio sa 533 i stekao sam dojam da bi nesto takvo zadovoljilo barem 80 posto mojih trenutnih potreba za traktorom, tako da mislim da cu pokusati pronaci nesto donekle u dobrom stanju, pa sta bude..
A zakaj ne uzmeš malog ursusa?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako imaš neki argument i znaš nakaj kaj mi ne znamo napiši. Ne vidim kakvog smisla imaju komentari "Nije tu samo par konja razlike u pitanju, al ok" ?

Meni je to isto ko kad mi je jedan tu tvrdil da je 542 zver u odnosu na 540..

I 533 i 539 su mali traktori(odnosno isti traktor) koji nisu za nekakve teške poslove i oba dva zadovoljavaju ako se koriste za ono za kaj su namijenjeni... I jedan i drugi budu nosili, odnosno vukli kultivator, vrtili cirkular, kosili(ista strižna kosa je tvornicki za oba dva), vukli pauka, panoniju ili kaj vec treba delati. Svi prikljucni strojevi su isti za jednog i za drugog.

Da ja kupujem takav traktor sve ovisi kaj bi mi naletilo po kojoj cijeni, prema tome bi kupil.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni je draži 533 radi motora , koji radi tiše i mekše , ima AV..čak i taj sporiji odaziv na gas ima svoje čeri .. dakle sve dok se koriti njegovih 50-60 % snage basam glas za 533
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
533 su bili bez duplog kvačila i blokade difa.

Ma ko ti je to reko da je 533 bez špere i duplog kvacila?

Ovo ti je original 533:

533.jpg


5332.jpg


5333.jpg


5334.jpg


Samo oni stari - prastari 533 nisu imali šperu i dvostepeno kvacilo, kasnije je to promjenjeno... Neki cak imaju i kompresore tvornicki..
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
...
Traktor bi mi trebao za sve lagane poslove, a teške bi i dalje radio Ursus.
Drži se marke koju imaš u dvorištu. Nemoj gledat 533, već 335 :icon_wink:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Tata mi navija za IMT, a i ja sam nekako više za IMT-a.
Ipak, taj jedan cilindar više mi je nekako puno življi od Ursusovih dva.

Za IMT sam se osobno uvjerio da je doslovno duplo okretniji od 355, a ne znam kakva je situacija sa malim Ursusom. Kod mene u kraju ih ima jako malo, a IMT-a ima doslovno svaka druga kuća, a ista takva situacija je i na oglasima.

Također, i za hidrauliku sam se uvjerio da IMT ima puno precizniju nego 355.
Koliko se razlikuje hidraulik od 355 i 335? Jesu li na istu foru, ili 335 ima drukčije?

Ni sam ne znam što napraviti, to mi je vječna dilema.

Isto tako, kad bi smislio prodavati, mislim da bi IMT-a puno prije prodao nego Ursusa..
 

Najnoviji postovi

Na vrh