• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo sve kaj si napisal po meni stoji. Ja sam nešto malo radil s malim Ursusom i mogu reci da mi je nekak jako nezgrapan. IMT je življi, hidraulika je sigurno preciznija, okretniji je definitivno, sigurno ga je lakše prodati, a i kupiti jer je daleko veci izbor.. Jedini plus kod ursusa je kaj je daleko jaci u blatu i u šumi to sam se također uvjeril...
 

Traktorista

Novi član
Tu od
15 Srp 2014
Poruka
5
Pusta mi ulje izmedu glave i bloka motora na dihtungu,eh sad me zanima kako dotegnuti,da li dotegnuti sarafe odozgore ili to unutar dotezem,
Motor je skoro remontovan
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sam si radio remont ili ti je netko drugi?
Vijci bi trebali biti ispod poklopca ventila a nemoj to raditi bez moment ključa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Špera na 533 je počela sa modelom de luxe najprije lagana pa poslije jača no ponekad se čak lagana špera mogla nači i na 540 sa fiatovim motorom i još kaj se pojavilo na de luxe kod upaljenih dugih ili kratkih svjetla nije gorela prednja pozicija . Kaj se tiče 533 i malog Usranog totalno različiti i oba teška na volanu slaba na kočnicama i oba jako jako stara .
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Ako imaš neki argument i znaš nakaj kaj mi ne znamo napiši. Ne vidim kakvog smisla imaju komentari "Nije tu samo par konja razlike u pitanju, al ok" ?

Meni je to isto ko kad mi je jedan tu tvrdil da je 542 zver u odnosu na 540..

I 533 i 539 su mali traktori(odnosno isti traktor) koji nisu za nekakve teške poslove i oba dva zadovoljavaju ako se koriste za ono za kaj su namijenjeni... I jedan i drugi budu nosili, odnosno vukli kultivator, vrtili cirkular, kosili(ista strižna kosa je tvornicki za oba dva), vukli pauka, panoniju ili kaj vec treba delati. Svi prikljucni strojevi su isti za jednog i za drugog.

Da ja kupujem takav traktor sve ovisi kaj bi mi naletilo po kojoj cijeni, prema tome bi kupil.
539 može puno bolje,balirat,brat sa beračom,kosit sa rotacionom kosom
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ako imaš neki argument i znaš nakaj kaj mi ne znamo napiši. Ne vidim kakvog smisla imaju komentari "Nije tu samo par konja razlike u pitanju, al ok" ?.

Zaboravil sam s kim pričam, ti imaš 533, i naravno da je to sad bolje od 539, koji je jači i startniji, življi... Kaj treba objašnjavati razliku između zmaja i krepane kobile?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
539 može puno bolje,balirat,brat sa beračom,kosit sa rotacionom kosom

Berac vuce 533 najnormalnije, prešu isto tak i Fahr kosu 165 samo tak, 539 isto tak... Kaj smatraš pod "puno bolje" nemam pojma...


Zaboravil sam s kim pričam, ti imaš 533, i naravno da je to sad bolje od 539, koji je jači i startniji, življi... Kaj treba objašnjavati razliku između zmaja i krepane kobile?

Kad nema argumenata onda krecu ovakve cinicne i sarkasticne spike... Ja nigde nisam napisal da je 533 bolji, probaj citati s razumijevanjem, ali da je to neka velika razlika nije, a razlika je 1000 eura u cijeni kaj iznosi cca 30% razlike...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Traktorista, probaj to dotegnuti pa možda pomogne, ali ako je nedavno rađeno možda da se javiš majstoru.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad nema argumenata onda krecu ovakve cinicne i sarkasticne spike... Ja nigde nisam napisal da je 533 bolji, probaj citati s razumijevanjem, ali da je to neka velika razlika nije, a razlika je 1000 eura u cijeni kaj iznosi cca 30% razlike...

Pa čovječe, to je upravo to. Di su tvoji argumenti? Nema velike razlike? To je argument? Kad napraviš toliko koliko sam ja s njima u rikverc, pričat ćemo.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ahahahahhah, ovo ješ bolje, još samo fali ona spika "dok sam ja bil tvojih let..... "....
 

Antonio1995

Novi član
Tu od
22 Lip 2017
Poruka
5
Pozdrav svima! imam jedno pitanje u vezi IMT 539 oko struje, naime kada upalim bilo koji zmigavac on radi ali se sa njime pali i onaj drugi i zadnja stop svjetla samo sto blicaju slabijim intenzitetom također kada upalim ono zadnje veliko svjetlo upale se i sva 4 zmigavca ali ne blicaju nego samo svijetle, pretpostavljam da je mozda doslo do proboja na masu ili mi je otisao onaj automat od zmigavaca, ako je doslo do proboja na masu kako da nađem gdje. Hvala.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
309
Ma ko ti je to reko da je 533 bez špere i duplog kvacila?

Ovo ti je original 533:

533.jpg


5332.jpg


5333.jpg


5334.jpg


Samo oni stari - prastari 533 nisu imali šperu i dvostepeno kvacilo, kasnije je to promjenjeno... Neki cak imaju i kompresore tvornicki..
nas je 1980godiste i ima speru, dvostepeno kvacilo i kompresor

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Pozdrav svima! imam jedno pitanje u vezi IMT 539 oko struje, naime kada upalim bilo koji zmigavac on radi ali se sa njime pali i onaj drugi i zadnja stop svjetla samo sto blicaju slabijim intenzitetom također kada upalim ono zadnje veliko svjetlo upale se i sva 4 zmigavca ali ne blicaju nego samo svijetle, pretpostavljam da je mozda doslo do proboja na masu ili mi je otisao onaj automat od zmigavaca, ako je doslo do proboja na masu kako da nađem gdje. Hvala.
Slaba masa. Skini sve kablove što su spojeni na šasiju, očisti od rđe i prljavštine, vrati na mjesto i dobro stegni. Trebalo bi da sve proradi kako treba.
 

Antonio1995

Novi član
Tu od
22 Lip 2017
Poruka
5
Slaba masa. Skini sve kablove što su spojeni na šasiju, očisti od rđe i prljavštine, vrati na mjesto i dobro stegni. Trebalo bi da sve proradi kako treba.

Hvala na odgovoru. probao jucer skinut svaku lampu i zmigavac i pregledao ali nista ne pomaze, da li on ima neku glavnu masu, ako da gdje bi ona bila, i da li bi se to moglo nac instrumentom. Hvala
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ako imas instrument, stavis na ommetar ili zujalicu i vidis da li imas spoj od mase lampe na šasiju. Kad nadjes gdje nema spoja, možeš si i direktno dovući masu novom žicom na lampu, novije lampe imaju to i predviđeno tako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Problem mase ti je na blatobranima. Tam na ona dva šarafa kojima je stegnut za trubu.
Ako imaš kabinu onda (radi gumenih nosača) bi trebala biti žica za masu.

Najbolje da povučeš još jednu dodatnu žicu s šasije traktora na blatobran.

Za probu možeš kablovima uzeti minus sa baterije ili nekog "čistog" dijela traktora i spojiti ga pod vijak kojim se steže lampa (ključ 8 ili 10).
Taj je isto bil pametan ko je takvu masu izmislil.... dobro veli Puknuti, to sve treba polemiti i nemaš brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh