• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Pred 3 god promjenil vodenu na 539 i evo sad u subotu vidim da kaplje iz nje, probam ventilatora, klima se ko lud..
Znaci ta koja je sad gore je vin promova ili kak se vec zove, hrvatska kvaliteta, oca joj nataknem..
Koju da sad kupim, makar bila najskuplja od svih, samo da ne moram rastavljati pola traktora svako malo zbog takve gluposti?
uzmi kod hadroviča u prigorskoj ulici u Križevcima,ima garaciju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Dulju od dvije godine (kao ova) nema ni jedna bilo gdje da je proizvedena ili kupljena.
Hadrovič ima istu ovakvu ili eventualno kakvu tursku u ponudi.

Tešanjki kod nas nisam dugo videl, a kad ih je bilo bile su duplo skuplje, a nisu bile kvalitetne ko one iz devedesetih. Tak da....

Na 533-539 ta pumpa mora biti zamjenjena za dve vure u leru, a usput se stave i nova crijeva koja su ionak jedno do dvogodišnja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U mene Turska pumpa, već jako puno godina,i puuno radnih sati...
Možda je kvaru kumovalo prejako zatezanje remena?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može i debalans na jednom šestaku (kombajn Zmaj) je pumpa jedva izdržala sezonu žetve dok nismo skužoli da se propeler vrti ekscentrično nakon tokarenja više nisu pumpe odlazile .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Muha, traktor je u te 3 godine napravil cca 700 rs..

Ne znam zakaj to ne naprave malo kvalitetnije, pa makar duplo vise kostalo, a ne ovak svako malo skidaj i stavljaj drugu, a nije mi bas do sarafljenja..
Kak na autima duraju po 100000 km, i jos bi al se mjenjaju s remenom..

Nije bil remen jako zategnut, cak je bil i malo labav..
Njegova originalna iz 2000. g. je izdurala 15 god, a evo ova sad nije uspjela ni 3 g. sastaviti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Malo, jako jako malo. Znam da dosta radiš pa sam mislil da je odradila puno radnih sati.

Neznam kaj bi ti preporučil da uzmeš. Ja sa Vin-promom nisam imal takvih problema.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
Malo, jako jako malo. Znam da dosta radiš pa sam mislil da je odradila puno radnih sati.

Neznam kaj bi ti preporučil da uzmeš. Ja sa Vin-promom nisam imal takvih problema.

Meni Vin-promova več garant 6-7 godina na URSUSU a dosta se navrtjela tak da mislim kupiš drugu namontiraš i vozi dalje:mad::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni na Zetoru izdržala 42 godine Majstor promijenil pakung i ležajeve ako izdrži četvrtinu vremena kao do sad ja više nego zadovoljan !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Deset i pol let da izdrži:(whew):
Kojeg bedaka si uspel nagovoriti da ti to prepakira?
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Muha, traktor je u te 3 godine napravil cca 700 rs..

Ne znam zakaj to ne naprave malo kvalitetnije, pa makar duplo vise kostalo, a ne ovak svako malo skidaj i stavljaj drugu, a nije mi bas do sarafljenja..
Kak na autima duraju po 100000 km, i jos bi al se mjenjaju s remenom..

Nije bil remen jako zategnut, cak je bil i malo labav..
Njegova originalna iz 2000. g. je izdurala 15 god, a evo ova sad nije uspjela ni 3 g. sastaviti..
tak i meni orginalna,kakav imas propeler, ja metalni..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Plasticni je propeler..
Danas nisam stigel kupiti drugu, jos bude ovaj tjedan vukao cisternu tak kak je, onda sljedeci tjedan budem zamjenil, jer dok se vrti ne curi, nego dok ga ugasim malo iscuri i onda stane..
Al sigurno ne bude vin prom, budem probal nekaj drugo staviti, mozda izdura koju godinu duze..

E da, i tu jedan majstor iz sela mi je pronasao i kupio aluminijsko kuciste razvoda za stari 539, ove zime budem onda to promjenil i odmah budem sredil komplet prvi kraj, jer je totalno u banani..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tesanj stavi von prom koliko garancije toliko dura.
Neki dan na 33 ju mjenjao ista vin dolje i nova gore ja sam sebi tesanj stavio
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Dobio sam od jedne osobe informaciju da za 533 ima jako malo anlasera za kupiti i da su jako skupi, takoder da ima slabo djelova za bos pumpu, da zbog toga i nije bas pametno kupiti 533.

Je li to stvarno tako, ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Anlaseri na njima su problem. Sporo vrte pa ih silovatelji po zimi znaju spaliti jer ne pripreme traktor (ne olakšaju mu) za zimski start Ko da im se baš po misu putuje ......
Djelova uglavnom još uvjek ima, a taj anlaser je inače trajan.
kupiš jednog za rezervu za par sto kuna i nemaš više brige.

Za boš pumpu dijelova isto još uvjek ima, nisu bog zna kaj kvalitetni ali ima ih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pa po mojem ne, s naglaskom na dobar, ali vidim tam u drugoj temi važeš između dve marke .....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Tocno tako, godinama mi je to vorba u glavi.

Vuce me Ursus zbog jako male potrosnje, pristupacnosti dijelova, a i vec imam jednog Ursusa u dvorištu, ali ipak, sa 533 sam malo radio i uvjerio sam se koliko je bolji od velikog Ursusa za ono sto mi treba...

Sa malim Ursusom nisam imao prilike raditi, jako malo ih je u mom kraju, pa o tom traktoru znam 98% sa foruma..
 

Najnoviji postovi

Na vrh