• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Cak je u prvom postu objasnio da su i pumpu vode skidali. Najvjerojatnije su loše rupice na brtvi glave kud struji voda.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Cak je u prvom postu objasnio da su i pumpu vode skidali. Najvjerojatnije su loše rupice na brtvi glave kud struji voda.

Vidis o tome nisam ni razmisljao kad sam postavljao dihtung glave, niti sam obracao paznju a sad kad prokontam cini mi se da su bile manje od rupa u bloku ili glavi! I da ponivim poslije propaljivanja dihtunga sam skinuo glavu, isla na hidro-test bila uredna, postavio termostat i sa termostatom mi dizao temperaturu i u voznji! Skinuo termostat i nisam ni radio nista sa traktorom do skoro kad me i poceo zajeb.....znaci u sijanju (2reda olt mehanicka sijaacka) 90+ stepeni a vozim drugom brzom oko1200rpm, pumpa skidana izgleda ok sva crijeva skidana sve ok!!!! A stalno se grije!!!! Nemam vise ideja sta da radim sa njim!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prije skidanja glave nije se grijao, a sad se grije.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Sosta nemate se kaj sekirat.. Ak je motor repariran ne dimi i ne curi ulje nema zašto za kuhat jedino ak su crijeva sjebana. Samo me zanima dal vas je to sekiralo dok mjeraca temperature nije bilo ? Postoje izuzeci koji rade tak na niskoj temperaturi al to ja prije mislim da mjerač falša
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Tako sam i ja gubio vodu u kileru a nisam vidio curenje, tj nisam znao jel do kilera. Rijesio sam tako da sam ispod traktora stavio karton i na njemu se vidi onda gdje kaplje (tj da je s kilera) Onda sam bacio malo prasine na kiler i vidi se gdje suzi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Cak je u prvom postu objasnio da su i pumpu vode skidali. Najvjerojatnije su loše rupice na brtvi glave kud struji voda.

Vidis o tome nisam ni razmisljao kad sam postavljao dihtung glave, niti sam obracao paznju a sad kad prokontam cini mi se da su bile manje od rupa u bloku ili glavi! I da ponivim poslije propaljivanja dihtunga sam skinuo glavu, isla na hidro-test bila uredna, postavio termostat i sa termostatom mi dizao temperaturu i u voznji! Skinuo termostat i nisam ni radio nista sa traktorom do skoro kad me i poceo zajeb.....znaci u sijanju (2reda olt mehanicka sijaacka) 90+ stepeni a vozim drugom brzom oko1200rpm, pumpa skidana izgleda ok sva crijeva skidana sve ok!!!! A stalno se grije!!!! Nemam vise ideja sta da radim sa njim!
Jel temperatura i dalje raste ili stane na tih 90-tak stupnjeva?
Pretpostavljam da temperaturu pratiš na satu od traktora? Moguće je da on nije ispravan ili senzor. Ja bi za svaki slučaj pokušao izmjeriti temperaturu vode u hladnjaku. Sljedeće bi provjerio pumpu vode, moguće je da se krilca okrenu na osovini i jednostavno nema dobrog protoka.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Moj jedan ima termostat i tome je konstantna temperatura 75 stupnjeva, jedino nekad dode do 80 dok tanjuram po velikoj vrucini..
A drugi nema termostat i taj nikad ne prelazi 60 stupnjeva i tako vec 14 god od kak ga ja vozim..

A usput, dobio starac novu kardansku, sad vrti ko kakav mladi..
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Jel temperatura i dalje raste ili stane na tih 90-tak stupnjeva?
Pretpostavljam da temperaturu pratiš na satu od traktora? Moguće je da on nije ispravan ili senzor. Ja bi za svaki slučaj pokušao izmjeriti temperaturu vode u hladnjaku. Sljedeće bi provjerio pumpu vode, moguće je da se krilca okrenu na osovini i jednostavno nema dobrog protoka.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
mene su biseri na kontra stranu bili okrenuli krilca
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Već sam pitao ,al moram ponovno.

533 na leru baca živo ulje na auspuh, ali dok radi na većim okretajima nebaca ulje, i kad sagori to izbačeno nema ni previše dima.

Gdje živo ulje može doć u cilindar?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naš "novi" 539P nije imao sat temperature, več tvornički onu skalu sa zeleno/crvenim poljima i to nije nikak radilo, da bi mu ja prije 2 godine ugradil sat temperature jer mi se činilo da se traktor pregrijava.
Sad kad imam sat temperatura mu ne prelazi 75°C da mu neznam kaj radim, termostat je još uvjek tvornički unutra, ali je antifriz konstantno unutra tak da s pregrijavanjem nema problema, a kosi sa farovom roto-kosom 165 več 10 godina.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Da samo kad duže radi na leru. Svejedno je hladan il topal
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Evo, meni je stari 539 bacil zivo ulje na auspuh pred par dana, bil je par dana za prekertacom sijena s kojim radi skoro pa u leru..
A nikad jos nije to napravil..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Code, to je najčešće problem sa ventilima kad ulje ide u auspuh, a može biti i do dizni.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Evo, meni je stari 539 bacil zivo ulje na auspuh pred par dana, bil je par dana za prekertacom sijena s kojim radi skoro pa u leru..
A nikad jos nije to napravil..
Kakav ti je to prekretač kada s njim radiš na leru?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda ne rade kako treba pa ne izgara dobro iako je veća vjerojatnost da su ventili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh