• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@luka009
Stavi nove filtere (pazi kak ti budu sjele gumice) i drukanjem ac pumpe odzračiš prvo filtere pa pvp na ona dva mala šrafeka na ključ 8,) i dok verglaš odzračiš dizne. Smrdel buš po loži tri dana ali to je mala cijena za užitak koji pruža indos (ak se ne varam)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Provjeri cijev u rezervaru i možda sito i ventilič na ulazu u pvp.

@ Gajtan, kak ti se samo dalo po onak zamazanom raditi, dio toga je završil u pumpi?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@jurek, po loži neću smrditi, viličar je na firmui više od 10 godina viličar nije vidio ložu. Dok je bila loža nije krepavao.
@MUHA, doći do rezervoara je malo teže, ali da ništa nije dirano preko 20 godina bilo bih dobro sve prečistiti. Kada sam skinio filter AC pumpe bio je prljav - dobro da je ikako prolazilo gorivo. Kada sam očistio taj filter upalio je, malo radio i ugasio se. Odzračio sam ga, upalio malo radio i opet se ugasio.
Hvala
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nije dobro odzračen, vuče negdje zrak ili je zaštopano sito na pvp. Ima čep ispod na rezervoaru. Zvleči naftu sa crijevom kolko možeš i ispusti ostatak van. Skini cijev za točenje goriva i zvadiš mjerač ak ga ima da moreš pogledati u tank kaj ima nutra. Opereš s minivašom, smontiraš, staviš nova crijeva do ac pumpe sve dobro odzračiš i ima da radi ko singerica. Našrafal sam se indosa ko ničega u životu. Doduše s m34 motorom, al princip je isti, sve ostalo su nijanse.
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Problem je u tome što ne znamo da li se ugasio dok je bilo goriva ili je ostao bez goriva. Da je gorivo prljavo vidio sam na situ AC pumpe. Skinuo sam na 539 čašicu i sito na traktoru i sito je čisto premda je napravio preko 300 r/h.
Kako se odzračuje rotaciona pumpa?
Što kaže Bandić idemo delat.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan pa i nije baš komplicirano , vura posla.

Komplicirano je u smislu da se nadrkaš dok skineš one šarafe iza, pogotovo donji.


Provjeri cijev u rezervaru i možda sito i ventilič na ulazu u pvp.

@ Gajtan, kak ti se samo dalo po onak zamazanom raditi, dio toga je završil u pumpi?

Ko bi to pral? I tak bu zacas opet tak. To se opere prije tehnickog(koji je uskoro) i onda je tak godinu dana. Niš nije u pumpi završilo, a da i je kaj mu to smeta, sve bi on to pozobal...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kolko sam ja skužil vi ga odzračujete samo na diznama. A tak ga odzračiš tek do Božića. Prvo filteri, prvi pa drugi (ak ima dva) pa pvp onda tek dizne. Filtere i pumpu odzračiš pumpanjem ac pumpe, a dizne verglanjem. Na pumpi su ti dva šrafeka bočno s vanjske strane na ključ 8. Prvo donji pa gornji. Kak to dugo kod tebe traje, bilo bi najbolje da pozoveš nekoga ko zna pa ti nek pokaže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
@MUHA, doći do rezervoara je malo teže, ali da ništa nije dirano preko 20 godina bilo bih dobro sve prečistiti. Kada sam skinio filter AC pumpe bio je prljav - dobro da je ikako prolazilo gorivo. Kada sam očistio taj filter upalio je, malo radio i ugasio se. Odzračio sam ga, upalio malo radio i opet se ugasio.
Hvala
Nisi me shvatil,sam rezervar je dio šasije tak da nema skidanja.... ako baš hočeš oprati ima odozdo vijak za ispust.

Ja mislim na cijev koja ide u rezervoar (kad skineš savitljivi lajtung koji ide s ac na rezervar onda možeš odšarafiti još i tu cijev iz rezervara. Kad ju imaš vani vidi da nije prnjava (provjeri na vakum) ili puknuta na onom dijelu gdje je priključak hartlotan.

@Jurek, po mojem iskustvu nema potrebe odzračivati filter po filter. Dovoljni je na pvp ali otpustiti oba vijka i kod stezanja prvo stegnuti gornjeg a tek onda donjeg nakon kaj na gornjeg krene čista nafta.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
na imt 533 trebam mijenjati fiber spojku..u trgovini mi nude cijelu ili samo neki ulozak..da li je dovoljno zamijeniti samo taj ulozak ili ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Fiber i je uložak, ako prirubnice nisu poderane onda je dovoljan samo fiber.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ok..hvala
jos jedno pitanje - kako zamijeniti krajnike na traktoru, a da i nakon zamjene kotaci stoje ravno ( nisu okrenuti jedna prema drugome ili kedan od drugoga )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Imaš navoje na sponama i naštelaš. Prvo namjestiš približno isto prije montaže i onda fino kad staviš, uzmeš metar i izmjeriš od felge do felge kak ti kotaci stoje.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ovaj dio sa stelanjem prije mi je jasan ( ako su spone iste duljine, onda jednostavno koliko puta stari krnik odvrnem pri skidanju toliko puta novi zavrnem pri stavljanlju ), ali ovaj oko metra i zatvaranja mi nije jasan ( gdje, kako, u odnosu na sto mjeriti )

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
e, to me zanimalo..znaci prednje strane kotaca onda moraju biti primaknute jedna drugoj ( prema kolegi zoki ticic )? mada mislim da se to niti nece primijetiti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
3 mm na traktoru je ništ, centimetrima se špur na traktoru mjeri :icon_wink:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Misliš da je malo? Je ako je sve puno lufta ali ako su novi krajnici bome se vidi po gumama na asvaltu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh