• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Radije bi gledal 542/549DV, radi većih prednjih kotača. Ne znam zakaj su 539 "unakazili" sa 6.00-16.
A kaj bi gledal?
Prednju koljevku, izvod za prednju vuču, limariju, struju, brave na vratima, kočnice prednju vuču.........
Jedino kaj vredi je motor

Evo jedna od prednje, a imam ih još more....

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Prednji pogon je zakon.
Mozes u rikverc uzbrdo, moment kocenja se prenosi preko kardana i na prednje kotace...ugl. traktor je efikasniji i sigurniji.

Ja sam cuo da ti 539 sa DV nisucbas nesto uspjeli i da im kvaliteta za starcima dosta opala
Samo sam cuo....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
a sam cuo da ti 539 sa DV nisucbas nesto uspjeli i da im kvaliteta za starcima dosta opala
Samo sam cuo....
Dobro si čul, ono kaj je bilo iz kraja onog stolječa bilo je. Ovo sve poslje je kak i sve danas
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Našel sam.
Torban vijak, velika metalna pločica, gumica koju možeš izrezati doma od nečega i samoosiguravajuča matica M8.
Onaj šlic na rezervaru podvučeš da ti šlic sjedne na metalnu pločicu.
Ako ti se torban vrti kad buš stezal nabi na njega veči šerafciger koji bu ga stisnul prema dole da se zacvika u šlic i da se ne vrti

Evo @MUHA samo da javim da su nosači složeni :). Osim toga promjenjene su kompletne cijevi od nafte. Opran rezervar.
Kupio sam i sajlu za traktormetar koja naravno ne paše na postojeći, nemože se zašarafit niti na jednoj strani.
Postavljen je termometar ali imam problem. Ne mogu ga fiksirati u onu rupu na ploči. Jednostavo ne mogu zašarafiti onu vilicu od ispod koja bi pričvrstila sat za ploču. Ima li koja caka kako to riješiti?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Kupio sam i sajlu za traktormetar koja naravno ne paše na postojeći, nemože se zašarafit niti na jednoj strani.
Strašno, neznam kaj bi rekel za te današnje dijelove.....

Postavljen je termometar ali imam problem. Ne mogu ga fiksirati u onu rupu na ploči. Jednostavo ne mogu zašarafiti onu vilicu od ispod koja bi pričvrstila sat za ploču. Ima li koja caka kako to riješiti?
Jel ti vilica prekratka ili predugačka?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Čini mi se da je vilica u redu ali kad je skinem da ubacim sa gornje strane sat a od ispod vilicu, jednostavno nemogu kroz onu rupu postaviti vilicu i zašarafit ona dva šarafa. Potpuno mi je nepristupačno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
A to, to je malo nezgodno.
Nemoj kroz onu rupu gore kod akumulatora, probaj ruku zavuči odozdo ;)
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Aha, gledao sam i tu opciju samo mi se učinilo puno žica pa reko da ne guram da ne napravim veću glupost nego treba. Naravno da sam sa toga termometra morao maknuti i žarulju jer se upirala u lim ispod :)
Imam još dva pitanja tehničke naravi ali budem i slike stavio u novom postu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Probaj kroz rupu od traktormetra. Izvadi ga van pa montiraj mjerac.
Inace ide odozdola bez frke samo treba malo ginekoloskih caka ;)

A ti, Muha, danas si duhovit od ranog jutra :ROFLMAO:
Kaj to ima od tehnike da ti ne znas ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Znam, puno puta sam moral kemijati i glumiti doktora zbog debelih šapa.... ili si pomoči sa dječjim prstičima ;)

Uvjek postoji nekaj u mehanici kaj te može iznenaditi da stoput sve znaš i stoput si se susrel sa sličnim ili istim problemom ;)
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
IMG_20220312_150650.jpg
Evo pitanje prvo je da se na ovom cilindru non stop čuje šištanje zraka a i kada se stavi ruka osjeti se da tu puše rekao bi sa donje strane negdje. Kad se stisne kočnica prestaje šištanje. Jel se tu mora nešto mijenjati i kaj bi to bilo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Eto, prvo pitanje i odmah blokada.
Nemam pojma o pneumatici a na večini traktora sa kojima sam se ja suretal nije bilo zračne instalacije.
Nisam to nikad rastavljal i neznam kak bi to radi i kak bi trebalo raditi, nažalost.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Eto, prvo pitanje i odmah blokada.
Nemam pojma o pneumatici a na večini traktora sa kojima sam se ja suretal nije bilo zračne instalacije.
Nisam to nikad rastavljal i neznam kak bi to radi i kak bi trebalo raditi, nažalost.
A kak se taj dio točno zove? To kaj na dlici?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,129
To je ventil! Kad stisneš kočnicu zrak iz spremnika, na traktoru, odlazi prema prikolici. Kad digneš nogu sa kočnice zrak iz prikolice se vraća preko tog ventila u atmosferu i otpušta kočnice. Taj ventil je uvijek pod tlakom iz spremnika, e sad možda u sebi ima regulator pritiska koji mijenja onaj kihavac koji se nalazi odmah poslije kompresora. Ako imaš posebno taj regulator, onda je taj ventil neispravan - brtva?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
492
Skoro tak samo naopak.Kad kočnica nije stisnuta ima puni pritisak prema prikolici,kad je stisnuta proporcionalno ga smanjuje.

Ak ne koristiš zračno kočenje na IMT prikolici,ili drugoj prikolici sa istim sistemom kočenja,onda ti ovaj ventil ni ne treba.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,129
Može biti da je prikolica i "pod pritiskom" pa voz, ali kod mene nije - pritisak koči! Treba vidjeti kako djeluje onaj ventil na prikolici uz spremnik.

IMG_20220313_120006.jpg
Lijevo je ventil, a desno regulator
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
A jel normalno kada traktor radi da tu stalno pušta zrak i čuje se šištanje (na ventilature)? Kada stisnem kočnicu prestaje taj zvuk.
 

Najnoviji postovi

Na vrh