• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Fi komad je neki stari ležaj odgovarajučeg promjera od nekog auta cca 2 mm manji u promjeru
;)
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
problem su ti novi termostati, obično je rijetkost naletjeti da paše u postoječi priklučak.
Srečom pa imam kojekakvih priključaka pa nekaj uvijek skemijam.

Rezervar dole, drže ga samo 4 matice i dva crijeva od goriva treba otpojiti.
Ako je več gore mesingani priključak onda obično ide van, a ako nije onda rezervar dole
@MUHA Ja sam još na termometru :)
Skidal budem rezervar dole da zmontiram taj termometar kad sam ga već kupil. To se more gedorom odvinuti ili baš moram nabavljati neki cjevasti ključ?
Vidim da mi rezervar nema one federe kaj su ga nosili a u dućanu sam kupil one gumene nosače kaj ima gore i dole navoj. Bude to pasalo ili moram nekaj pripasavati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Pa trebalo bi iči gedorom. Buš videl jel buš mogel nataknuti kad skineš rezervar.

Koji je to Ferac u igri, zaboravil sam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Vidim da mi rezervar nema one federe kaj su ga nosili a u dućanu sam kupil one gumene nosače kaj ima gore i dole navoj. Bude to pasalo ili moram nekaj pripasavati?
539 ima izvedbe sa federima i bez njih.
Te nosače kaj si kupil nemreš ugraditi jer ti bu rezervar previsok i nebuš mogel haubu zatvoriti. A ni ne pašu jer bi trebalo na rezervar maticu zavariti.....

Idem glet jel imam koju sliku kak to izgleda da ti lakše objasnim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Našel sam.
Torban vijak, velika metalna pločica, gumica koju možeš izrezati doma od nečega i samoosiguravajuča matica M8.
Onaj šlic na rezervaru podvučeš da ti šlic sjedne na metalnu pločicu.
Ako ti se torban vrti kad buš stezal nabi na njega veči šerafciger koji bu ga stisnul prema dole da se zacvika u šlic i da se ne vrti

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,117
Naspanal sam spagu na radilicu i slozil...sad ide radilica tesko okolo.
Namazal sam spagu jos sa mascu da ju maze dok ulje dodje.
Valjda bu se razradilo...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,591
Bude se razradilo i za kratko vrijeme bude natrag puštalo ulje, pogotovo ako radilica ima lufta, ali to je takva tehnika i drugačije ne ide. Špaga bude ipak dulje durala nego semering jer kad on propusti onda ulje curi kaj iz stare kante.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Ima jedan tu u mojoj okolici. Ne radi puno i veli da je zadovoljan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Prednji pogon uvijek pomaže ma kolko god se mi smijali iz toga na malim traktorima. Treba raditi sporije ali pomogne kad treba.
Sve ostalo isto
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,183
Ima jedan tu u mojoj okolici. Ne radi puno i veli da je zadovoljan
Na Pesku?

Radije bi gledal 542/549DV, radi većih prednjih kotača. Ne znam zakaj su 539 "unakazili" sa 6.00-16.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Na Pesku?


Neznam za toga, na drugoj strani brega.
Menjal sam mu filtere goriva prije par let jer se gazdi koji je stajal uz mene i objašnjaval mi kak to treba napraviti se to nije radilo kad su smješteni tak kak jesu.....
Radil sam mu triput, prvi put, zadnji put i nikad više..... ali je vura bila puna :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh