• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MIRO76

Novi član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
11
Tanko u rupu

Muha oprosti možda sam dosadan sa nosačima kabine. ja to nisam nikad radio pa si jednostavno ne mogu pojmiti. Original je bio naprešan iz komada unutra u ovu rupu. ja kad stavim kako si mi pokazao na slici to je meni ok. Nije mi jasno kako dodje ispod nosača. evo pokušao sam skicirati na slici. ja tu imam možda i 2 cm lufta.
 

Prilozi

  • nosač kabine.jpg
    nosač kabine.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 23

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Kaj bi bil dosadan.... sad malo opet gledam te tvoje nosače, oni moji nisu imali donju polovicu.
Bile su pločice koje kak si stezal su raširile donji dio gornjeg nosača.
Probaj ti ovog donjeg naopako okrenuti pa da vidiš jel bu širil gornjeg.
 

MIRO76

Novi član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
11
Ok hvala ti.Probat cu. Danas je to na redu. Iste su kabine, moja i ona sa tvojih slika. Ako ne ide sa donjim možda ga izbacim i stavim pločicu pa probam zatezati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
To ne treba pretegnuti, teret kabine ionak stišče prema dole.
Ova donja strana drži tek toliko da kabina na grabama ne iskoči iz leišta.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,927
Meni to više liči na podloške za podešavanje visine kabine, da nebi previše visila naprjed, pa sprječavala dizanje haube ili otvaranje poklopca haube. Muhinu varijantu imam i to je Panexova kabina, tam ide aluminijska pločica od ispod, ali sam je svejedno podlagati između gumenog nosača i kabine iz predhodno navedenih razloga.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
Da li netko ima iskustva sa zamjenom piksi i lezaja na rukavcima prednjih kotaca imt 533...

Naime...kupio sam sve u kompletu indijsko, samo su ostale one ruke debele u koje ide rukavac sa piksama.
Kad spustim traktor s dizalice, jedva volan ide okolo.
Na zraku ide lagano.
Kao da su lezaji pretanki.
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,026
A kak su ti išli rukavci nutra? Teško ili lagano? Jesi nabijal?
Isli su tesko.
Nije moj traktor, pitam za prijatelja. Nemam vremena ici pogledati pa skupljam informacije za dok bum ima vremena.
Da li te pikse treba honati nakon ugradnje ili bi se samo trebalo sloziti i gotovo?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
IMG_20211225_131434.jpg
Ne znam ako se bude na slici vidjelo ali desni lanac gore je sa nekom spojnicom spojen na osovinu koja ima dva štifta. Može se to samo maknut i okica lanca direktno gore navući pa zavariti, tako je napravljeno na desnoj strani. A i recite mi za španere, dal to treba otpuštati pa lanac skraćivati ili je dobro tako?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
IMG_20220319_120258.jpg
Ovdje mi naftu baca, probao sam dotegnuti ali ni makac. Vidi se malo da ova cijevčica nakošena. Šta mi je za raditi s tim da ne napravim veću glupost?
Osim toga sad vidio da mi je onaj mjerač razine ulja u motoru napola vani bio. E sad nije valjda da to može neki pritisak izbacit van ili moj stari nije to gurnuo do kraja unutra?
 

Najnoviji postovi

Na vrh