• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Tako se upali samo jednom, da bi se traktor odvezlo majstoru na popravak, sve drugo su nepromišljene "gluposti". Baš kako je i @MUHA napisao, pa se kuplung na IMT 533/539 ne popravlja danima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo treba biti uporan i poželjno je da su dvojica.
Jedan daje upute a drugi ih sljedi a to onda izgleda ovak.

 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ja roto malcer palim tako da stanem, ubacim preko brzina, krenem u drugoj brzini lagano i onda prebacim iz pogona preko brzina u direktno...

Jbg, nikako da se uuvatim toga i da rijesim...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Marko, tako i mi palimo sa 549. Lijeno nam je raskolit na pola, ima posla oko njega pa treba skupit volje.
 

Stipo59

Novi član
Tu od
20 Tra 2021
Poruka
11
Pozdrav, molim pomoć. Jučer sam htio pošpricati krumpir protiv korova ali nije išlo, ne mogu uključiti kardan.... Znači dvostepeno kvačilo, IMT 539, stisnem pedalu do poda i ne ide. Kao da nije dovoljno stisnuto kvačilo... Da li je to veliki kvar i kako riješiti ?
To ne bi trebao biti velik kvar, ako se imalo razumijes .Skini odozdo sa zvona plocu 4vijka , baterijskom lampom posvjetli unutra vidi na sredini korpe kvacila 3vijka sa kontra maticom treba ti 2. 13vilasta kljuca toje na potisnoj ploci ,malo otpusti vijak da smanjis zazor izmedju potis. ploca ,zatim zategni kontra mat. tako sva tri vijka. Tu se podesava kvacilo kardana .
 

Stipo59

Novi član
Tu od
20 Tra 2021
Poruka
11
Ugasis traktor, ukljucis kardan i upalis traktor. Ja tako radim otkako ga imam. Podesavanjem nisam dobio nista, pretpostavljam da je pukao jedan zub na potisnoj ploci i ne odvaja. Mozda je to i kod tebe slucaj.
Gdje si ga podesavao.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Realno da vidiš mojega sa 10000 radnih sati još je mehanički ko beba osim kaj je limarija zguljena i malo povinuta(moram probati isčeprkat nove blatobrane i donje segmente haube od nekuda), al mjenjač, kvačilo i hidraulika u super stanju! Jedino je motor na izdisaju :/ , al se ne predaje još uvijek 😎
Motor bez generalke do sad ?
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Podesio sam danas hod papuče izvana tj. Malo sam smanjio prazni hod pedale i nakon toga sam uspio ukopčati kardan sa vrlo malo krčanja, skoro ništa. Međutim kardan se vrti i kad je pedala stisnuta do poda. Da li to znači da ipak treba štelati i kroz donju rupu ?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,420
Motor bez generalke do sad ?
Pital sam danas baku i veli da se ne sjeća da je delana generalka na njemu, a ni na motoru se ne vidi da su dihtunzi drugi tj. da je motor otvaran, al cu ga kroz godinu dvije morat generalno srediti dok ima dijelova za njih kakvih takvih, inače makina je 84. godina proizvodnje i punih 13 godina je bil jedini na gospodarstvu dok nije 549 kupljen :)
Za sad samo kozmetika da je traktor u komadu i gas u patos! 😎
IMG_20230513_213312.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Danas sam nakon dugoooo vremena imal čast sjesti na takvu raketu (533 kabrio) i napraviti krug...... ma nek je mastivurdač, nek teško pali po zimi, nek ima loše kočnice, nek ima lufta na volanu da kotači šamaraju.... onaj zvuk, kliktanje motora na leru.....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Danas sam nakon dugoooo vremena imal čast sjesti na takvu raketu (533 kabrio) i napraviti krug...... ma nek je mastivurdač, nek teško pali po zimi, nek ima loše kočnice, nek ima lufta na volanu da kotači šamaraju.... onaj zvuk, kliktanje motora na leru.....

Onda moraš do mene, imam istog takvog kakvog si opisao, osim ovo prvo dvoje, sve navedeno ima.

Dođi i vozaj se koliko ti volja 😁
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Na leru se neš dadelal na njemu ..ni kruha napapal..a kad te nakon 3 vure svaka koščićka zaboli post bu izgledal druģačije
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Zaboravljaš da su ti traktori zamijenili konjsku zapregu i to ne na kolima sa gumenim kotačima pa prema tome.... :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh