• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

M

massey

Guest
Ako neko od vas ima imt 533 ili 539 ako moze da mi da jednu sliku gde pise
IMT 539 (533) de luxe
treba mi u formatu 1024x64
ako neko ima od ovih traktora nek mi posalje sliku
hvala
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovako imam u planu uzet 533 imt-a ferkic naprijed je srbin a iza je englezer,sad traktor je 64 godiste nema speru i nema ni dvostepeno kvacilo pali ok ali mi se cini da je alnaser pri kraju i kapa ulje na sredini traktora ispod ima mala rupica kroz koju viri splenta i tu curi iz cega to curi ulje me zanima i na sta da jos pripazim pri kupnji tog traktora??Prednji kraj je fiksan gume su nove i lagano se mota hidraulik dize dobro kolko vrijedi takav traktor??
i jos nesta kada ga palim i hladan je kada se vergla dimi plavo inace u u radu dimi crno !
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje je najvjerovatnoije crne boje.Kvar zadnji semering radilice.Dimiti plavo mora dok ne upali
i to je normalno.Za to godiste tesko bi se reklo na sta treba paziti.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ulje je najvjerovatnoije crne boje.Kvar zadnji semering radilice.Dimiti plavo mora dok ne upali
i to je normalno.Za to godiste tesko bi se reklo na sta treba paziti.

pa i nije ulje crne boje cini mi se da to curi iz hidrulike a ne iz motora jel to moguce?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Onda ti pusta na semering spojnicke osovine.Za tu zamjenu moras polati traktor.Evo slika skinute spojnicke osovine sa 539 (dvostepeno kvacilo).Oznaceno ti je kuciste spojnicke i u njemu je semering.Isto je ko na tvom mjenjacu .Razlika je u tome sto tvoj mjenjac nema kardanske spojnicke osovine.

imgp0006.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a cemu sluzi ta rupa dolje i taj osigurac ili ti splenta? i da li ja mogu stavit dvostepeno kvacilo kad se to skida dolje ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
a cemu sluzi ta rupa dolje i taj osigurac ili ti splenta? i da li ja mogu stavit dvostepeno kvacilo kad se to skida dolje ??
Ta rupa je da bi u slučaju propuštanja ulja isto imalo kam van i da nebi zamastilo lamel (mada ako curi na spojničkama ionak ju zamasti).
Rascjepka (koja je rijetko na kojemu) služi da blato nebi zaštopalo rupu.
Dvostepeno možeš ugraditi ali za to nisu dovoljne samo spojničke osovine i onda to koštaaaaa.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
a cemu sluzi ta rupa dolje i taj osigurac ili ti splenta? i da li ja mogu stavit dvostepeno kvacilo kad se to skida dolje ??

Za dvostepeno kvacilo otprilike ti sve ovo treba.To su krupne stavke +osiguraci,semerinzi itd,itd.Kako rece kolega Muhanicar preskupa investicija.Mislim da je isplatnije kupiti komplet mjenjac od 539 i korpu kvacila.

page0043.jpg

page0046.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
i koliko da ponudim za takav traktor gume dobre nove motor dobar hidraulika nema ulja god 64. nema spere nema dvostepeno kvacilo?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U mom kraju bila cijena oko 2000-2500 eura.Ja licno nebi dao vise od 2000eura.Govorim na osnovu cijena na mom podrucju.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Šta će ti bez dvostepenog kvačila.. za 15tkn imaš već i razjeb. 539 koji još mogu ić.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a da li moze 533 ako nema dvosteppeno kvacilo imat onaj izvod za kipu?i o cemu to ovisi?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
a da li moze 533 ako nema dvosteppeno kvacilo imat onaj izvod za kipu?i o cemu to ovisi?

može ako ima gefufnu
samo kako si rekao da mu je zadnji kraj od englezera, onda neće moći
englezeri neznaju kipati naše prikolice
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Ako nema tam, onda možda http://www.lipikglas.hr/

s tim da je i okvir u komi, i to kad sam digao tanjurače one ručice su spigale okvir i samljelo se staklo u komadiće i tak radim bez toga već 3,5 godine...
e sad ne znam proizvođača kabine, znam da ima zaštitni lim sa strane al definitivno nije kabina orašje...
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
s tim da je i okvir u komi, i to kad sam digao tanjurače one ručice su spigale okvir i samljelo se staklo u komadiće i tak radim bez toga već 3,5 godine...
e sad ne znam proizvođača kabine, znam da ima zaštitni lim sa strane al definitivno nije kabina orašje...
U čemu je problem , svaki staklar ti može odrezati staklo kojeg on ili ti odneseš na kaljnje .
Bitno je samo dobro izmjeriti jer kaljenog više ne možeš popraviti .
Ako ne znaš odnesi okvir staklaru da uzme mjeru , ne zaboravi uzeti gumu .
Toliko pompe oko običnog stala :madmana:
A da ja tebi izravnam okvir i naručim staklo ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh