• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta
F

ferari 540

Guest
generalka za imt 540 fiatov motor(8035)

pozdarv svima,imam imt 540 fiatov motor i vec sam postavio pitanj o tom motoru al nisam dobio pravi odgovor na trazeno pitane.Bio bih vrlo zahvalan da mi netko kaze kolio bi dosla prava generalka za taj motor i gdje se mogu dobit dijelovi za taj motor.
 
W

Wiky89

Guest
Re: generalka za imt 540 fiatov motor(8035)

Ja mislim da je moj kolega platio samo gen. motora oko 3000 kn a uz neke sitnice kak je pumpa dizne lageri neki pumpa za hidra uliku oko 6000!! Budem se priupital vise pa i javim!!
 
D

DUGI

Guest
Re: generalka za imt 540 fiatov motor(8035)

probaj nazvati 043243535
 
J

jaguar

Guest
Radionicno upustvo za 540 fijatov motor

Imali ko nesto o tom fijatovom motoru upustvo ili tako nesto.Za sklapanje,rasklapanje ili zamenu delova.
 
B

Bobo

Guest
Re: Radionicno upustvo za 540 fijatov motor

Mislim da ces to tesko iskopati... Mjenjac na takvom traktoru je isti kao i na 539, samo je diferencijal jaci. A za motor, nisam ni siguran da je IMT izdao takvu knjizicu/uputstvo...

Mozda negdje i postoji, no ne vjerujem da ces naci samo tako...
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: imt 540 fiatov motor

jaguar kaže:
Mnogo sam zadovoljan posebno motor ima zvuk skoro kao auto mercedes tanjiro sam 8 sati skoro stalno sa punim gasom ne greje se u opste. Ne dimi ni posle tolikog rada.O njima znam jedino da im je ugradjeni klipovi stotka od male zastave.I vidim da ima jos neki delova koji odgovaraju od male zastave.Jaci su od Ferdze a isto malo trose kao i on.
Imam taj traktor i stvarno je cudo! Kupljen davne 1978 danas ima 7000 sati na motoru nista nije radjeno osim mjenjanja ulozaka dizni i reglovanje bos pumpe. Dizne su original od zastave samo je razlika u duzini pa moras imati duze brezone da bi je mogao zavrnuti. Sto se tice paljenja, sa dobrom baterijom i grijacem pali i na -20 u to sam se uvjerio ove godine, uglavnom po snazi poderace svaki 539 sa IMR motorom.
DF&Torpedo kaže:
[quote="ferari 540":2p8yllbn]hvala, ma ja sam sada kupio prvi traktor trebam ga za vozit drva, nego dal znas koliko bi dosla generalka za taj motor? ovaj ima na satu 4555 ati al pitaj boga jel to istina.pali i na -5,jos nemam garaze pa stoji vani al kada ga upalim puse na iberlauf i malo mi dimi na auspuf plavkasto
To ti je za njih normalno, moj kum ima Štore 402. Isto tak dimi gore i dolje al ide ko lud već godinama.[/quote:2p8yllbn]
To se desava i kod mene, jednostavno karakteristika sve dok se malo ne ugrije.
 
J

jaguar

Guest
Re: Radionicno upustvo za 540 fijatov motor

Trebalo bi da imaju oni koji su kupili nov traktor ove serije verovatno su dobili uz njega.Ali neznam dal neko od ovih sa foruma ima to.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Re: imt 540 fiatov motor

Evo imam jedno pitanje, koliko realno košta očuvan imt 540 s fiat motorom oko 1980 godišta, koliko snage ima taj motor,može li vući tanjuraču 24 diska, drljaču 4 krila s valjcima?
Koliko mu motor može izdržati radnih sati bez generalne?
Gledao sam jednog, pa me zanima ako netko zna, isplati li se uzeti takav traktor?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: imt 540 fiatov motor

Znao sam jednog IMT533 sa fijatovim motorom koji je bez generalne odradio 11000 sati i tada je prodat.Koliko je jos kod drugog gazde napravio neznam.
 
B

Bobo

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

Koliko mi je poznato da su FIAT motori koji su se ugradjivali u IMT traktore snage 42KS i da su jako jako trajni i jako jako dobri.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Re: imt 540 fiatov motor

imam strojeve:
tanjuraču 24 diska, drljaču 4 krila s teškim valjcima, sijačicu olt gama 18,
jel te strojeve može podnijet?
Koliko bi takav ralno koštao takav imt 540, na njemu nije ništa rađeno, i nikad nije bio u kvaru ( rastavljan ) ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: imt 540 fiatov motor

A kakva ti je zemlja za obradu i kakav teren?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: imt 540 fiatov motor

Takav motor, samo rumunjske proizvodnje, imam na Štoreu. Ima oko 7000sati, netaknut, i još uvijek i u zimi pali.
Na 540-tkama su bili originalni Fiat motori, tak da mogu biti samo bolji.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

bolje ti je uzet 542 sa imt motorum ili ciji ti vec je nego 540 ,
540 ti je puno sporiji od 542
djelovi za motor su ti skupi ko zlato ,a i ovaj kaj sam vozil bas i ne spara gorivo,mozda je iznimka
i na kraju kolko para trazi :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

542 je promasen traktor. Pre slab je za svoju tezinu i u oranju trosi ko sto vragova... Jos uz brdo :shock:

U mom selu je prvi primjerak IMT 540 traktora ikada (bio predstavljen na novosadskom sajmu) s IMR motorom i taj traktor jako brzo i lijepo ore, iako ima 3 brzine. Do danas mu motor nije diran ni pumpa, a dok su vlasnik i traktor bili u cvjetu mladosti, traktor je sam radio preko 30 jutara zemlje.

Ima u mojoj okolici i 540 s FIAT motorom, nigdje mastan, lijepo radi. Po prici vlasnika, da semoze kupiti takav nov traktor, da bi ga opet kupio, jer je s njim super zadovoljan.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: imt 540 fiatov motor

torpedo6206 kaže:
imam strojeve:
tanjuraču 24 diska, drljaču 4 krila s teškim valjcima, sijačicu olt gama 18,
jel te strojeve može podnijet?
Koliko bi takav ralno koštao takav imt 540, na njemu nije ništa rađeno, i nikad nije bio u kvaru ( rastavljan ) ?

i kod mene je tanjirača sa 24 diska i četverokrilna drljača ali bez valjaka, vuče je odlično jes da se voli propeti sa tanjiračom...nemaš brige uglavnom bolje će je vući od IMT539 kao što sam gore u jednom postu rekao...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: imt 540 fiatov motor

ZJ kaže:
Molim cijenjene moderatore da ne ispravljaju slike, jer se na ovima nikaj ne vidi. Nisu bez razloga bile ostavljene u prirodnoj veličini!
BTW, mislil sam da se bu izborom novih moderatora nekaj promijenilo, no ne vidim ni jednu pozitivnu promjenu. :cry:



Evo još jednom postam iste slike kao thumbnail.

Neispravan link obrisan!
Neispravan link obrisan!

Moderatori, ne smanjujte ove slike, jer se na njima nikaj nebu vidlo.


ZJ evo ja sam upravo sad provjerio sve!
Nitko nije od moderatora ili administratora popravljali ili brisao
u ovoj temi. A što se dogodilo sa slikam to ti ne mogu nažalost nikako
odgovoriti na to pitanje.

Točno kako ti veliš slike dijelova motora, traktora,
nekih shema i sl. ne diraju i ostavljaju se u thombanil izvedbi
kakve su stavljene na forum.
 
B

Bobo

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

Zeljko, slike mu je netko mrdao jos 2008.g. ... Pogledaj covjece kad je taj njegov komentar napisan.

Da gledas po logovima 3 dana, opet ne bi nasao nista, jer su ti davna davna proslost ;)
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Postovani forumasi danas sam prodao Tomu vinkovica sa hidraulicnim volanom prodao ga za 2600e i otisao sa prijateljem i pazario imt540,uradjena puna generalna,gume nove,akomulator nov,a najbitnijr je sto znamo taj traktor i znamo majstora koji ga je radio i svi su mi rekli da sam napravio dobar pazar.Da cujem vas komentar.Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh