• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pisalo na plotu pic.a pa pijanac podero kur.c...

Jesi ti zbilja toliko siguran da su u Rakovici pravili poseban motor za 539 a poseban za 542, tj da su jedan te isti drugacije stelali? Nema sanse, pa ovo je balkan, covjece... Uzmi bilo koja dva motora s bilo oja dva traktora i nece raditi jednako, a ti ides vjerovati natpisnoj plocici...

istina, snaga ova dva traktora na tocku se osjeti, jer 542 ima spojiju 1. brzinu nego 539 i tu se snaga dobiva na prijenosu, ali motori su im jednaki, tako je nebitno koja je snaga...

Vjerujem da se podatci na plocicama razlikuju i zbog mozebitnog izvoza, ali isti su im motori, garant...

jednostavno ne vrijedi...
kad sam došao na forum, primjetio sam da si tip 539 u :heart:, ali sve do sada sam vjerovao da ćeš se promijeniti, no sada definitivno odustajem...

kaže stara narodna, svaki cigo svoga konja hvali... ;)
Bobo, bez tebe ovaj forum nebi bio to šta je, bar ovaj dio o IMT mehanizaciji...
Živio ti meni 100 godina!!!:D:D:gitarist::partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma Mrki sam se ti tjesi, vama su ti 540 i 542 makine samo zato kaj su kockasti a ne okugli...

ja vozim tezi voz od suseda kaj ima 542, i dodjem doma prije njega, jos pol litre vina popim dok on kad dodje... :D

to su limenke od traktora ciglastog oblika, a 539 je ferrari hehehehehe

542 je bolji samo zato kaj vislje sjedis, pa ti 539 ferrari izgleda ko mali zec

hehehehe
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma Mrki sam se ti tjesi, vama su ti 540 i 542 makine samo zato kaj su kockasti a ne okugli...

ja vozim tezi voz od suseda kaj ima 542, i dodjem doma prije njega, jos pol litre vina popim dok on kad dodje... :D

to su limenke od traktora ciglastog oblika, a 539 je ferrari hehehehehe

542 je bolji samo zato kaj vislje sjedis, pa ti 539 ferrari izgleda ko mali zec

hehehehe

539 u:heart::finga::finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
ajd ti malo čitaj,jbte...
sad si me najebo da idem ostrugat pločicu (prefarfbo je kada sam farbao motor), i fino piše, M33/T, što znači 31kw pri 2250rpm, 31kw puta 1.36 = 42.16 KS...
Mrki, Bobo je u pravu sve ti je to isti k .......
Motori su u potpunosti isti samo su neke sitne razlike dobivene sa pumpom.
Ovo ti je pločica na 540 pa ispada da je isto ko i kod tebe

1021020mala.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Mrki, Bobo je u pravu sve ti je to isti k .......
Motori su u potpunosti isti samo su neke sitne razlike dobivene sa pumpom.
Ovo ti je pločica na 540 pa ispada da je isto ko i kod tebe

1021020mala.jpg

dobro, prihvaćam poraz...:madmana::madmana:
539 je najbolji!!:prayer::prayer:
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
ma Mrki sam se ti tjesi, vama su ti 540 i 542 makine samo zato kaj su kockasti a ne okugli...

ja vozim tezi voz od suseda kaj ima 542, i dodjem doma prije njega, jos pol litre vina popim dok on kad dodje... :D

Meni je 539 puno ljepši od 540/542,ali ne čini ga to makinom.....sa 539 startaš sa većim teretom i hop, prednji kotači u zraku.....

A to što si brži od susjeda,pa valjda se njemu ne žuri:)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Meni je 539 puno ljepši od 540/542,ali ne čini ga to makinom.....sa 539 startaš sa većim teretom i hop, prednji kotači u zraku.....

A to što si brži od susjeda,pa valjda se njemu ne žuri:)

je, to je malo problem kod 539, jednom sam pretrpao prikolicu, pa mi je na svakoj grancici u sumi skakao prednji kraj...

a kaj se tice prijevoza, zbilja je 542 spor do bola u brdo sa teretom, bar kaj sam ja vidio slucaj, a 542 je 87' godina i ocuvan je, pa cisto sumnjam da mu je motor na izdahu... 540 i 542 su po rijecima forumasa bolji za oranje i podignut nesto na hidrauliku jer je tezi, cvrsci, ali za svakodnevne poslove, mislim da je 539 prakticniji... da poskakuje, klize, i kaj ja znam u cemu je jos losiji od ove dve grdosije, probo sam vozit 542, jeste da je ko mercedes naspram ovom kepecu, ali mi je nezgrpan i slampav za radit u sumi i na manjim livadama.
539 je puno okretniji, a sve podjednako napravi...

kod ta tri traktora, po meni, to su sve nijanse, i kad vazes prednosti i mane,
dodjes na nulu, tak da kod kupovine treba vidit za kaj ti treba traktor, za oranje, za prikolicu vozit ili za kakve manje radove po livadama i sumama ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
dobro, prihvaćam poraz...:madmana::madmana:
539 je najbolji!!:prayer::prayer:
Krivo si si ti Mrki mene protumačil, ali nema veze ......
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
je, to je malo problem kod 539, jednom sam pretrpao prikolicu, pa mi je na svakoj grancici u sumi skakao prednji kraj...

a kaj se tice prijevoza, zbilja je 542 spor do bola u brdo sa teretom, bar kaj sam ja vidio slucaj, a 542 je 87' godina i ocuvan je, pa cisto sumnjam da mu je motor na izdahu... 540 i 542 su po rijecima forumasa bolji za oranje i podignut nesto na hidrauliku jer je tezi, cvrsci, ali za svakodnevne poslove, mislim da je 539 prakticniji... da poskakuje, klize, i kaj ja znam u cemu je jos losiji od ove dve grdosije, probo sam vozit 542, jeste da je ko mercedes naspram ovom kepecu, ali mi je nezgrpan i slampav za radit u sumi i na manjim livadama.
539 je puno okretniji, a sve podjednako napravi...

kod ta tri traktora, po meni, to su sve nijanse, i kad vazes prednosti i mane,
dodjes na nulu, tak da kod kupovine treba vidit za kaj ti treba traktor, za oranje, za prikolicu vozit ili za kakve manje radove po livadama i sumama ...

Meni je inače 533 najbolji IMT i ljepši mi je za vozit od 542...
Prošle godine sam išo uzbrdo s malom kamijonskom prikolicom koja ima oko 3tone i još oko 3 tone kukuruza u njoj,put je bio šudreni,traktor stalno kopa al se prednji kraj ne diže,i to mi se najviše sviđa......

Kod mene je ravnica pa ne znam koliko je brz uz brdo,al po ravnici ide ko raketa...

Slažem se da oba traktora imaju i prednosti i mane,svaki je za nešto dobar,a što se tiče 540/542 fali im servo/hidraulični volan..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Meni je inače 533 najbolji IMT i ljepši mi je za vozit od 542...
Prošle godine sam išo uzbrdo s malom kamijonskom prikolicom koja ima oko 3tone i još oko 3 tone kukuruza u njoj,put je bio šudreni,traktor stalno kopa al se prednji kraj ne diže,i to mi se najviše sviđa......

Kod mene je ravnica pa ne znam koliko je brz uz brdo,al po ravnici ide ko raketa...

Slažem se da oba traktora imaju i prednosti i mane,svaki je za nešto dobar,a što se tiče 540/542 fali im servo/hidraulični volan..

ja 15 godina vozim 539 od bratica, i prije mjesec dana sam kupio 533,
treba mi traktor, a opet, nemam kaj puno delat sa njim, al ce se palit svako malo, kad dodjem sa posla, u traktor i u vinograd polako ...

nego, iznenadilo me je kako ovaj starac mali ide bez gasa u brdo, i kad mu pofali, sam si ga nadoda, 539 bi mi krepal... isprobano na istom mjestu...

ovo brdo:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cwCdBpfcrjM[/YT]
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
ja 15 godina vozim 539 od bratica, i prije mjesec dana sam kupio 533,
treba mi traktor, a opet, nemam kaj puno delat sa njim, al ce se palit svako malo, kad dodjem sa posla, u traktor i u vinograd polako ...

nego, iznenadilo me je kako ovaj starac mali ide bez gasa u brdo, i kad mu pofali, sam si ga nadoda, 539 bi mi krepal... isprobano na istom mjestu...

Ja nemam traktor al sam dosta radio sa susjedovim 533 i 542,pa kad mi treba,posudim od njega....
Nekako mi je čudno da bi 539 krepal tu...jer sam se s 533 i prikolicom drva penjal na takav nasip...traktor dota osjeti teret,al gas primi odmah.....jel to tvoj vinograd
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
i ja sam primjeti oda 533 sam sebi doda gas,ziva istina,kad mu je teze i krene uz brdo sam sebi da gas
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
i ja sam primjeti oda 533 sam sebi doda gas,ziva istina,kad mu je teze i krene uz brdo sam sebi da gas

E,baš to.....i možež ga gušit kolko hoćeš al nikako da stane.....nekad mi izgleda kao da vuče bolje od 542......nikad više IMT neće napravit traktor kao što je 533......
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
da, dodaje ''gas'' sam, ali nije jači od 539-540-542.
izgleda da ga neznaš gušit, moj se uguši čim vidi đubretaru od 3.5t
Primjer, ideš uz brijeg, daš 1600okr/min motora, ako počinju padati (teško mu), nevrijedi vuć ručicu gasa, ništa se ne događa..
Jednostavno, regulacija br.okr. se radi preko vakuma poslje leptira na usisnoj grani, pumpa ima membranu (koja kad pukne traktor digne ler, prima gas..).
 
B

Bobo

Guest
Petre, ne znam koliko si upucen u 533, ali znas o njemu vise nego ja jer je to u mom kraju rijedak traktor... Postojala je serija s motorom od 45ks koja je isla jako jako jako brzo. neki stariji 533 i kaze mi kolegin tata koji je takav traktor imao, da mu 539 nije ni do koljena, kakav je to radnik bio. Orali su s 2x12" plugom samo tako s njim, dok ovdje 539 to jako tesko moze. jedino "slavonca" 12" da, ali IMT 12" bas i ne...

Imao sam cast kao djete raditi s 533 i onako, nije mi nesto puno njega ostalo u sjecanju, ali sam zato lane jednoj baki isao orati bascu njezinim traktorom i plugom imt 755. Decki moji, ja tako s 539 nikada orao nisam. Hidraulik na tom traktoru radi "u dlaku" (valjda zato jer nije izradjen i nema luftova po polugama) gas je dozira savrseno, ma ono milina jedna...

Malo je van teme, ali eto...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jedva cekam proljece da vidim kako vuce prikolicu sa 6m drvi :)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam imao IMT 533 20 godina. Bio je 1973 ili 4 godište ne sjećam se više. Dobar je za ravnice i polja ali u brdu nema što da radi. Živa patnja je bila orati s njime, bez lanaca ništa. Često smo vozili šljunak kući oko 2.5 ili 3 m3 i to je bila čista lutrija ima jedan kraći malo veći uspon i tu smo ga šaltali u 3 sporu i gas do daske . I uvijek si strepio da li će moći da izvuče. Na svu sreću nije nikad povuklo nas unazad ali bilo je škakljivih situacija. Inače traktor je bio uredan znači dobar motor itd. .
 

Najnoviji postovi

Na vrh