• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ako ideš po ravnici, ide bez problema....

preluda mi je ta fizika da 3ks mogu toliko veliku razliku napravit, po mom misljenju, a vidit cemo to i u praksi, tamo di sam do sad prolazio sa 539, morao bi proc i 533. mozda uz malo vise gasa, ali stvarno mi je nepojmljivo da mogu tak prevelike razlika bit u samo 3 ks
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
preluda mi je ta fizika da 3ks mogu toliko veliku razliku napravit, po mom misljenju, a vidit cemo to i u praksi, tamo di sam do sad prolazio sa 539, morao bi proc i 533. mozda uz malo vise gasa, ali stvarno mi je nepojmljivo da mogu tak prevelike razlika bit u samo 3 ks

Misliš 4ks hahaah mnogi se iznenade kad vide koliko 533 može povuć,još kad je iskusan šofer,fergi čuda radi.....

Vjerovatno ste svi vidjeli ovaj video,ali...
http://www.youtube.com/watch?v=iRprfdUJCy4
Nek sad neko kaže da je 533 slab...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Misliš 4ks hahaah mnogi se iznenade kad vide koliko 533 može povuć,još kad je iskusan šofer,fergi čuda radi.....

Vjerovatno ste svi vidjeli ovaj video,ali...
http://www.youtube.com/watch?v=iRprfdUJCy4
Nek sad neko kaže da je 533 slab...

iz tablica IMR-a, rekao bih da moj 533 ima 35ks, a 539 oko 37ks do 39ks Neispravan link je obrisan!

ako ima ko bolju tablicu (ova je od proizvodjaca, valjda znaju kaj delaju...) neka da link, bas me zanima kaj su oni radili sa tim motorima, posto su svi do jednog 3 cilindra, 2.5 ccm a svako od nas lupa drugu konjsku snagu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
preluda mi je ta fizika da 3ks mogu toliko veliku razliku napravit, po mom misljenju, a vidit cemo to i u praksi, tamo di sam do sad prolazio sa 539, morao bi proc i 533. mozda uz malo vise gasa, ali stvarno mi je nepojmljivo da mogu tak prevelike razlika bit u samo 3 ks
Nije fora u konju ili dva u njemu več u onome na njemu :rolfer:
533 treba gasa i bez toga ne radi tj trebaš ga pripremiti prije opterečenja, dok kod 539 se ipak možeš malo igrati gasom.
Na 533 sam stavljal klipove od 539, pumpa je poštelana da daje malo veču količinu goriva i dobilo se malo snage, ali nikad nije bil ni blizu 539 i nemože ni biti.
Mada ipak mislim da 533 u pravim rukama bude čuda napravil, a imal sam se prilike i uvjeriti u to ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Potpisujem mehaničara u potpunosti..

Bobo, 533 prije ovog što sam imao, 72g. dvostepeno kvačilo, nema šperu, hidraulik mu je brže radio a bio slabijij nego na djedovom 539 i ovom sad 533, e taj po snazi je bio nevjerovatan, neznam šta mu je rađeno ni kako (generalna je bila), traktor nije dimio, imao je loš pritisak ulja, ali snaga nevjerovatna, nije baš radosno primo gas i gume 12.4.

Svi su se čudili kako ide, a ja mislio to tako mora i uzmemo mlađi, dobra prilika.

Prvo mislio sam da nešto nije uredu s ovim traktorom, jer neide.. 40-o godišnjak je bio zvjerski, a ovaj samo normalan, al svejedno ovih dana skidam dizne i štelam ventile, nije mi jasna tolika razlika, iako ovaj dobro pali, ne dimi, i bolje prima gas..

Ko tu sad koga jeb.. ja neznam..
 
Posljednje uređivanje:

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Molio bih vas da mi kazete,kuka za vucu dali je ista za 539 i 540,trbao bih da kupim a neznam nista o tome ima neke polovne pa zato trazim informaciju.poz

 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Molio bih vas da mi kazete,kuka za vucu dali je ista za 539 i 540,trbao bih da kupim a neznam nista o tome ima neke polovne pa zato trazim informaciju.poz


je, isto ti je to sve... samo kupuj..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
iz tablica IMR-a, rekao bih da moj 533 ima 35ks, a 539 oko 37ks do 39ks Neispravan link je obrisan!

ako ima ko bolju tablicu (ova je od proizvodjaca, valjda znaju kaj delaju...) neka da link, bas me zanima kaj su oni radili sa tim motorima, posto su svi do jednog 3 cilindra, 2.5 ccm a svako od nas lupa drugu konjsku snagu...

nisam neki stručnjak, al nije li na 533 promjer klipa 88,9mm, a na 539 promjer 91,4mm, mislim da je čak i u pumpi razlika:scratch...samo znam da 533 nije nikako mogao radit sa malčerom od 160cm, a 539 je, istina teško, mogao
 
Posljednje uređivanje:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Molio bih vas da mi kazete,kuka za vucu dali je ista za 539 i 540,trbao bih da kupim a neznam nista o tome ima neke polovne pa zato trazim informaciju.poz


Te kuke su sve iste.
Jedino mislim da nije isti raspored rupa na donjoj ploči gdje se kuka fiksira.Na 542 znam da nije isto kao na 539 a za 540 nisam siguran.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nije ista ta donja ploča gdje se kuka pričvščuje na IMT 540 i 539, znam jer sam imao i 533 i 540.
Kod nas ovdje je komplet nova kuka za 539 oko 130 €.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ova ti neće moći na IMT 540 , ovako koliko se može procijeniti sa jedne slike. Morao bi praviti drugu ovu ploču da možeš pričvrstiti kuku na traktor. Sve se to da prepraviti samo treba imati volje u mene je na Zetoru IMT-ova kuka.
Evo ti slika potpune automatske kuke za IMT 542, 540. Tebi je bitna ova plava ploča da možeš zašarfit kuku na traktor.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Priprema za vuču odnosno prihvatna ploća za kuku na IMT traktorima ima različit raspored rupa za šarafe kojima se pričvršćuje za traktor. Sto posto znam da je različito na 539 i 560 za druge neznam koja ploća ide. Ali na te ploće je prihvat za kuku sa dva klina identičan. Dakle ploće su različite ali kuke iste idu. E sad ona tvoja kuka moraš ju prilagodit jer nema prihvat za klinove na ploći fale ti gore ušice kroz koje se klinovima pričvrste za ploću. Ak ti kaj nije jasno pitaj pa ću ti probat bolje objasnit.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
imt nezna se koji bude

poz..... imam pitanje vezano uz novu korpu traktora da li nju treba stelati il je ona vec nastelana posto je nova :confused:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
poz..... imam pitanje vezano uz novu korpu traktora da li nju treba stelati il je ona vec nastelana posto je nova :confused:

Mislim da ju vjerojatno treba neke malo poštelavat.
Nego daj mi reci kolko si platio novu korpu?to za ovaj 540?
 

Najnoviji postovi

Na vrh